1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Конвенція


Ветеринарно-санітарна конвенція між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова
( Конвенцію затверджено Постановою КМ N 1975 від 25.12.2002 ) ( Про набуття чинності додатково див. Лист Державної митної служби N 11/7-09-5779-ЕП від 15.04.2003 )
Дата підписання: 16.05.2000
Дата ратифікації: 25.12.2002
Дата набуття чинності: 19.03.2003
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Молдова, далі Договірні Сторони,
керуючись бажанням розвивати і поглиблювати співробітництво в області ветеринарної медицини, виходячи з інтересів сприятливого розвитку господарських і торгових зв'язків між державами,
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Необхідність у співробітництві Договірних Сторін викликана охороною своїх територій від епізоотій при здійсненні ввозу, вивозу і транзиту тварин, продуктів і сировини тваринного походження, фуражу та інших товарів, що можуть бути носіями збудників заразних захворювань.
1. Договірні Сторони зобов'язуються повідомляти одна одну про появу захворювання по списку "А" Міжнародного епізоотичного бюро з зазначенням неблагополучного об'єкта, виду і кількості в ньому хворих тварин, формах перебігу хвороби, передбачуваних шляхах занесення інфекції та типу збудника, а також про прийняті заходи для запобігання поширення і ліквідації захворювання.
2. Договірні Сторони зобов'язуються взаємно повідомляти про появу антропозоонозних захворювань, наявності у тварин або продукції тваринного походження біологічних включень, хімічних речовин і механічних домішок, що становлять небезпеку для здоров'я людини і тварин.
3. При необхідності Договірні Сторони надають взаємну допомогу в діагностиці виникаючих захворювань тварин, здійснюють взаємний обмін бактеріальними і вірусними штамами, дотримуючись при цьому діючих міжнародних правил.
Стаття 2
1. Під "тваринами" у цій Конвенції варто розуміти:
- сільськогосподарські, домашні, зоопаркові, лабораторні, дикі, циркові тварини, хутрові звірі, домашня і дика птиця, бджоли, риба, жаби, молюски, раки, шовкопряди, інші представники фауни.
Під "матеріалами відтворення тварин" у цій Конвенції варто розуміти:
- сперму, яйцеклітини, зиготи, ембріони, інкубаційне яйце, запліднену ікру і т. п.
3. Під "продуктами тваринного походження" у цій Конвенції варто розуміти:
- необроблену сировину тваринного походження;
- харчові продукти тваринного походження, субпродукти та готову тваринницьку продукцію, яка використовується в їжу;
- м'ясо і м'ясопродукти, молоко і молочні продукти, яйця, мед і ін.;
- нехарчові продукти тваринного походження.
4. Під "фуражем" у цій Конвенції варто розуміти:
- усі корми рослинного, тваринного, мінерального, мікробного, хімічного та іншого походження, що не містять токсичних продуктів і можуть бути використані для годівлі тварин.
5. Тварини, матеріали для відтворення і продукти тваринного походження, не передбачені в цій Конвенції, необхідно розглядати в кожному конкретному випадку керівництвом служб державної ветеринарної медицини Договірних Сторін.
Стаття 3
Договірні Сторони повинні взаємно повідомляти про діючі інструкції по боротьбі та профілактиці заразних захворювань тварин, обмінюватися інформацією про ветеринарно-санітарні вимоги при вивозі, ввозі і транзиті тварин та продуктів тваринного походження, фуражу та інших вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, а також про заходи, які вживаються при виникненні незаразних хвороб, у тому числі захворювань, які виникли внаслідок вживання токсичних продуктів, радіоактивних речовин, що можуть призвести до великих економічних втрат.
Стаття 4
З метою розвитку співробітництва в галузі ветеринарної медицини компетентні органи Договірних Сторін згідно з їхнім національним законодавством:
1. Обмінюються нормативно-правовими актами та іншою спеціальною інформацією, пов'язаною з діяльністю ветеринарної медицини.
2. Вчасно взаємно інформують про намічені зустрічі і консультації в галузі ветеринарної медицини, щоб фахівці Договірних Сторін мали можливість брати в них участь.
3. Здійснюють співробітництво в галузі ветеринарної медицини у вигляді:
- обміну досвідом та знаннями для розвитку і подальшого удосконалення ветеринарно-медичної діяльності, підвищення професійної кваліфікації лікарів ветеринарної медицини;
- обміну спеціальною літературою і періодичними виданнями в галузі ветеринарної медицини;
- взаємних візитів фахівців ветеринарної медицини;
- створення взаємовигідних умов для торгового обміну засобами захисту тварин (медикаменти, протипаразитарні, імунобіологічні і діагностичні засоби), які виготовляються Договірними Сторонами, а також створення спільних виробничих і торгових підприємств ветеринарної медицини.

................
Перейти до повного тексту