1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про вільну торгівлю
( Протоколи до Угоди додатково див. та від 29.08.95 ) ( Угоду ратифіковано Законом N 133/96-ВР від 23.04.96 )
Дата підписання: 29.08.1995
Дата ратифікації Україною: 23.04.1996
Дата набрання чинності для України: 27.05.1996
Уряд України та Уряд Республіки Молдова, що іменуються надалі "Договірні Сторони",
виходячи із суверенного права кожної держави проводити самостійну зовнішньоекономічну політику,
прагнучи до розвитку торговельно-економічного співробітництва між Україною та Республікою Молдова на основі рівності і взаємної вигоди,
маючи намір сприяти гармонійному розвиткові та зростанню взаємовигідної торгівлі, усуненню бар'єрів на шляху її розвитку,
підтверджуючи наміри України і Республіки Молдова стати Договірними Сторонами Генеральної Угоди по тарифах та торгівлі (ГУТТ/ВТО), розділяючи її цілі і принципи і беручи до уваги результати угод і домовленостей, досягнутих в межах Уругвайського раунду багатосторонніх торгових переговорів,
домовились про наступне:
Стаття 1
Договірні Сторони здійснюють взаємну торгівлю товарами та послугами в режимі вільної торгівлі.
Положення цієї Угоди поширюються на товари, виготовлені в Україні або в Республіці Молдова, передбачені Гармонізованою системою опису та кодування товарів.
Стаття 2
1. Договірні Сторони не застосовують мита, податки і збори, що мають еквівалентну дію на експорт і/або імпорт товарів, що походять з митної території однієї з Договірних Сторін і призначені для митної території іншої Договірної Сторони.
2. Для цілей цієї Угоди і на період її дії товарами, що походять з території Договірної Сторони, вважаються наступні товари:
а) повністю вироблені на території Договірної Держави;
б) що піддані обробці на території Договірної Сторони з використанням сировини, матеріалів та комплектуючих виробів, що походять з третіх країн, та що змінили в зв'язку з цим належність по класифікації Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД) хоча б за одним із чотирьох перших знаків;
в) вироблені з використанням сировини, матеріалів та комплектуючих виробів, зазначених у пункті б), за умови, що їх сукупна вартість не перебільшує фіксовану частку експортної ціни товарів, які реалізуються.
3. Докладні правила походження товарів будуть погоджені Договірними Сторонами в окремому документі, який становитиме невід'ємну частину цієї Угоди.
4. Виключення з пункту 1 цієї статті будуть оформлені окремим Протоколом, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Взаємна торгівля товарами, які включені у вказаний Протокол буде здійснюватись в режимі найбільшого сприяння.
Стаття 3
Договірні Сторони визнають, що додержання принципу недискримінації є одною з головних умов успішного розвитку двосторонніх економічних зв'язків.
В зв'язку з цим Договірні Сторони не будуть:
- прямо або побічно обкладати товари іншої Договірної Сторони, які підпадають під дію цієї Угоди, внутрішніми податками або зборами, що перевищують відповідні податки або збори, якими обкладаються аналогічні товари внутрішнього виробництва або товари, що походять з третіх країн;
- вводити стосовно імпорту або експорту товарів, що підпадають під дію цієї Угоди, будь-які спеціальні обмеження або вимоги, які в аналогічній ситуації не застосовуються до аналогічних товарів внутрішнього виробництва або товарів, що походять з третіх країн;
- застосовувати щодо складування, перевантаження, зберігання, перевезення товарів, що походять з митної території іншої Договірної Сторони, а також до платежів і переказів платежів правила інші, ніж ті, які застосовуються в аналогічних випадках щодо власних товарів або товарів, що походять з третіх країн.
Стаття 4
1. Договірні Сторони зобов'язуються не застосовувати будь-яких заборон або обмежень на імпорт і/або експорт товарів, які підпадають під дію цієї Угоди, за виключенням випадків, пов'язаних з необхідністю проведення стабілізаційних заходів, які стосуються критичної недостачі продовольства або гострого дефіциту платіжного балансу, а також, якщо будь-який товар імпортується на територію однієї з Договірних Сторін в такій кількості або на таких умовах, які завдають або загрожують завдати збитків вітчизняним виробникам подібних або безпосередньо конкуруючих товарів.
2. Договірні Сторони зобов'язуються у випадку застосування певних заборон або обмежень діяти таким чином, щоб максимально зменшити можливу шкоду економічним інтересам іншої Договірної Сторони, а також комерційним інтересам її господарюючих суб'єктів.
3. Договірна Сторона, що встановлює будь-яку заборону або обмеження або посилює їх, повинна негайно після такого встановлення або посилення, а по можливості, і до введення їх в дію, приступити до консультацій з іншою Договірною Стороною з приводу конкретних строків введення заборон або обмежень, їх причин, а також можливих заходів по їх усуненню.
4. Кількісні та інші обмеження можуть також встановлюватись за взаємною домовленістю Договірних Сторін і включаються у Протокол, згаданий в пункті 4 статті 2 цієї Угоди.
Можливі заборони або обмеження повинні мати недискримінаційний характер, бути суворо обґрунтованими і не перевищувати необхідних меж як по обсягах так і по строках.
Стаття 5
Всі розрахунки і платежі по торговельно-економічному співробітництву між Україною і Республікою Молдова здійснюватимуться згідно з платіжною Угодою, яка буде укладена між Національним банком України і Національним банком Молдови.
Стаття 6
Договірні Сторони будуть регулярно обмінюватись інформацією про закони та інші нормативні акти, що пов'язані з зовнішньоекономічною діяльністю, в т.ч. з питань торгівлі, інвестицій, оподаткування, банківської і страхової діяльності та інших фінансових послуг, з транспортних і митних питань, включаючи митну статистику.
Договірні Сторони негайно повідомляють одна одній про зміни в національному законодавстві, які можуть вплинути на виконання цієї Угоди.
Уповноважені органи Договірних Сторін погоджують порядок обміну такою інформацією.
Стаття 7
Договірні Сторони прагнутимуть зближати рівні ставок мита, що застосовуються в торгівлі з третіми країнами, і для цих цілей домовились про проведення регулярних консультацій.
Стаття 8
Договірні Сторони визнають несумісною з цілями цієї Угоди недобросовісну ділову практику і зобов'язуються не допускати і усувати зокрема, але не виключно, наступні її методи:
- договори між підприємствами, рішення, що прийняті об'єднаннями підприємств і загальні методи ділової практики, які мають своєю метою завадити або обмежити конкуренцію або порушити умови для неї на територіях Договірних Сторін;
- дії, за допомогою яких, одне або кілька підприємств використовують своє домінуюче становище, обмежуючи конкуренцію на всій або на значній частині території Договірних Сторін.
Стаття 9
При здійснені заходів тарифного і нетарифного регулювання двосторонніх економічних відносин, з метою ефективного обміну статистичною інформацією, проведення митних процедур Договірні Сторони погодились використовувати єдину дев'ятизначну товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД), основану на Гармонізованій системі опису та кодування товарів і Комбінованій тарифно-статистичній номенклатурі Європейського Економічного Співтовариства. При цьому для власних потреб Договірні Сторони, при необхідності, можуть здійснювати розвиток Товарної номенклатури за межами дев'яти знаків.

................
Перейти до повного тексту