1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 6 липня 1995 р. N 498
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 800 від 16.05.2000 )
Про затвердження Положення про порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
( Назви "Міністерство України у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Мінчорнобиль" відповідно замінені назвою "Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи" та абревіатурою "МНС" у відповідних відмінках згідно з Постановою КМ N 1543 від 23.12.96 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 336 від 14.04.97 )
Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Положення про порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (додається).
Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерству праці та Міністерству фінансів у місячний термін затвердити порядок використання коштів, що виділяються відповідно до пункту 13 зазначеного Положення.
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Є.МАРЧУК

В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.33
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 липня 1995 р. N 498
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
1. Цим Положенням визначається порядок організації щорічного оздоровлення громадян, визнаних згідно із Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" такими, що постраждали і перебувають на єдиному Державному обліку осіб , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Оздоровлення проводиться в санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах, таборах і на базах відпочинку, у профілакторіях, оздоровчих комплексах готельного типу, на туристичних базах тощо (далі - санаторії і заклади відпочинку).
2. Методичне керівництво системою оздоровлення здійнює МОЗ, а координацію, фінансування та контроль за його організацією - МНС.
3. Щорічне санаторно-курортне лікування та відпочинок організовують спільно з органами охорони здоров'я, освіти і соціального захисту населення за участю громадських організацій, виконавчих дирекцій Фонду соціального страхування органи, визначені Урядом Автономної Республіки Крим, та управління (відділи) у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виконавчих комітетів обласних, міських, районних у містах та районних Рад (далі - органи, які організовують оздоровлення) на підставі результатів щорічого медичного обстеження осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
4. Уряд Автономної Республіки Крим, а також виконавчі комітети обласних, міських, районних у містах та районних Рад визначають мережу закладів, що проводять медичне обстеження (диспансеризацію) (диспансери, поліклініки, стаціонари, центри, спеціалізовані відділення тощо) і організують щорічне медичне обстеження громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проведення щорічних медичних обстежень здійснюється відповідно до порядку, встановленого МОЗ.
5. На основі даних щорічної диспансеризації лікарсько-відбірковими комісіями районних, обласних лікарень і спеціалізованих диспансерів постраждалим особам, включаючи дітей, видається довідка для одержання путівки (форма 070-у), яка подається за місцем роботи (навчання) або отримання пенсії. Тимчасово непрацюючі громадяни подають цю довідку до органів, які організують оздоровлення населення за місцем проживання. У довідці зазначаються діагноз, доцільність санаторно-курортного лікування чи відпочинку, сезон та профіль санаторно-курортного закладу.

................
Перейти до повного тексту