1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про заходи Кабінету Міністрів України щодо виконання законодавства України про мінімізацію збитків від руйнівної дії паводків і повеней, захист населених пунктів, народногосподарських об'єктів і земель від шкідливої дії вод
Великої шкоди населеним пунктам, сільськогосподарським угіддям та господарським об'єктам завдають повені, паводки, підтоплення, інші прояви шкідливої дії вод.
Щорічні соціально-економічні збитки від катастрофічних паводків та повеней становлять у середньому понад 220 млн. гривень, а екологічні збитки - близько 77 млн. гривень. Особливо збитковими є наводки у Карпатському регіоні. Збитки від паводку 1998 року у Закарпатті становили 810 млн. гривень, а 2001 року - близько 300 млн. гривень.
Небезпечним проявом шкідливої дії вод є підтоплення територій населених пунктів та сільськогосподарських угідь. Площі природного та техногенного підтоплення в Україні становлять близько 24 відсотків загальної площі її території. Щорічні економічні збитки від підтоплення міських територій, за експертними оцінками, становлять 2,2 млрд. гривень.
В останні роки діяльність центральних і місцевих органів виконавчої влади зосереджується, головним чином, на ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних з проявами шкідливої дії вод, а не на вжитті заходів щодо їх попередження та мінімізації збитків.
Причиною ситуації, що склалась, є недотримання природоохоронного законодавства, систематичне невиконання затверджених програм та відсутність належного контролю за їх реалізацією.
Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища", Водний кодекс України, Закон України "Про Загальнодержавну програму розвитку водного господарства", постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2001 року "Про затвердження Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2002-2006 роки та прогноз до 2015 року" та від 26 липня 2000 року "Про Комплексну програму захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь в Україні у 2001-2005 роках та прогноз до 2010 року" передбачають здійснення заходів, спрямованих на зменшення проявів шкідливої дії вод та на мінімізацію завданих збитків. Але жодна з програм, які є складовою Загальнодержавної програми розвитку водного господарства, не фінансується у повному обсязі. Загальна вартість запланованих цими програмами на 2001-2005 роки заходів - понад 11 млрд. гривень. Фактично у 2001 році профінансовано 28,3 млн. гривень, що становить 2,6 відсотка від запланованого обсягу коштів.
У 2002 році Програма комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2002-2006 роки та прогноз до 2015 року була профінансована з Державного бюджету України у розмірі менше 10 відсотків від запланованого річного обсягу.
Верховна Рада України
постановляє:
1. Інформацію Кабінету Міністрів України про заходи щодо виконання законодавства України про мінімізацію збитків від руйнівної дії паводків і повеней, захист населених пунктів, народногосподарських об'єктів і земель від шкідливої дії вод взяти до відома.
2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
1) терміново розпочати та забезпечити у повному обсязі фінансування у 2003 році Комплексної програми захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь в Україні у 2001-2005 роках та прогноз до 2010 року, Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси у Закарпатській області на 2002-2006 роки та прогноз до 2015 року;

................
Перейти до повного тексту