1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 19 серпня 1992 р. N 487
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 678 від 26.05.2004 )
Про затвердження Порядку та умов державного обов'язкового особистого страхування працівників митних органів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94 N 206 від 22.03.95 )
Відповідно до статті 163 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Порядок та умови державного обов'язкового особистого страхування працівників митних органів (додаються).
Прем'єр-міністр України
Заступник Міністра
Кабінету Міністрів України
В. ФОКІН

І. ЄМЕЦЬ
Інд.18
ЗАТВЕРДЖЕНІ
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 1992 р. N 487
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
державного обов'язкового особистого страхування працівників митних органів
1. Державне обов'язкове особисте страхування працівників митних органів здійснюється за рахунок коштів, що виділяються з державного бюджету на утримання митних органів.
2. Державному обов'язковому особистому страхуванню підлягають працівники митних органів, які займають посади, що підлягають атестації (надалі - застраховані).
3. Страхові платежі по державному обов'язковому особистому страхуванню працівників митних органів, включаючи витрати Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" на його проведення в розмірі 6 процентів від загальної суми цих платежів, перераховуються Державним митним комітетом (далі - страхувальник) на спеціальний рахунок цієї компанії.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 )
4. Розміри страхових платежів установлюються щорічно Національною акціонерною страховою компанією "ОРАНТА" за погодженням з Мінфіном під час формування державного бюджету на наступний рік.
( Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 417 від 15.06.94; в редакції Постанови КМ N 206 від 22.03.95 )
5. Страхові платежі сплачуються страхувальником щомісячно до 25 числа в розмірі 1/12 річної суми.
6. Страхові платежі, не використані в поточному році на виплату страхових сум, підлягають зарахуванню в рахунок чергових платежів, а кошти, яких невистачає на виплату страхових сум, доплачуються страхувальником.
7. Національна акціонерна страхова компанія "Оранта" виплачує страхові суми:
( Абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 206 від 22.03.95 )
а) у разі загибелі або смерті застрахованого, що сталися при виконанні або у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, його спадкоємцям у розмірі, визначеному шляхом ділення десятирічного грошового утримання застрахованого за останньою посадою на мінімальну заробітну плату на день страхової події і множення одержаного результату на мінімальну заробітну плату на день подачі заяви на виплату страхової суми;
б) у разі втрати застрахованим працездатності в результаті поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, що сталися при виконанні або у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків - в розмірі, що залежить від ступеня втрати працездатності, при встановленні інвалідності I групи - п'ятирічного, 2 групи - чотирирічного, 3 групи - трирічного грошового утримання за останньою посадою.
Виплата страхових сум, зазначених у підпунктах "а" і "б" цього пункту, у зв'язку з настанням страхової події провадиться за вирахуванням раніше виплачених страхових сум за цю ж саму страхову подію. При цьому страхова сума виплачується незалежно від виплат по інших видах страхування і виплат у порядку відшкодування шкоди.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 417 від 15.06.94 )
8. З вимогою про виплату страхової суми застрахований або його спадкоємці можуть звернутися до Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" протягом трьох років з дня настання страхової події
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 )
9. Виплата страхових сум провадиться у семиденний строк з дня одержання Національної акціонерної страхової компанії "Оранта" всіх необхідних документів від застрахованого або його спадкоємців.
У разі відмови у виплаті страхової суми Національна акціонерна страхова компанії "Оранта" у семиденний строк письмово повідомляє про це застрахованого або його спадкоємців і відповідні митні органи із зазначенням причин відмови.
Спори між застрахованим (його спадкоємцями) і Національною акціонерною страховою компанією "ОРАНТА" щодо виплати страхових сум вирішуються в установленому законодавством порядку.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 )
10. При настанні страхових подій, передбачених у пункті 7 цього Порядку та умов, виплата страхових сум провадиться Національною акціонерною страховою компанією "Оранта" за місцем постійного проживання застрахованого шляхом їх перерахування на особовий рахунок одержувача в банку, видачі чека або поштового переказу за рахунок страхувальника.
Неповнолітньому спадкоємцю виплата страхової суми провадиться шляхом її перерахування на його особовий рахунок в банку за місцем проживання з одночасним повідомленням про це відповідного органу опіки і піклування.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 417 від 15.06.94, N 206 від 22.03.95 )
11. Страхові суми не виплачуються, якщо страхова подія:
а) настала у зв'язку з вчиненням застрахованим навмисного злочину або є наслідком вчинення застрахованим дій у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння;

................
Перейти до повного тексту