- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 червня 2013 р. № 483 Київ |
Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами
Відповідно до
статті 31 Закону України "Про Державний земельний кадастр" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок інформаційної взаємодіїміж Державним земельним кадастром, іншими кадастрамита інформаційними системами, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
Інд. 70 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 червня 2013 р. № 483
ПОРЯДОК
інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами
( Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 134 від 12.02.2020 )
( У тексті Порядку слово "Держземагентство" в усіх відмінках замінено словом "Держгеокадастр" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
№ 379 від 27.05.2015 )
( У тексті Порядку слово "Мінагрополітики" замінено словом "Мінекономіки" згідно з Постановою КМ
№ 916 від 06.11.2019 )
( У тексті Порядку слово "Мінекономіки" замінено словом "Мінагрополітики" згідно з Постановою КМ
№ 489 від 19.05.2021 )
1. Цей Порядок визначає механізм обміну інформацією між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами і перелік відомостей, обмін якими може здійснюватись у процесі такої взаємодії, та спрямований на:
формування єдиної картографічної основи для геоінформаційних систем;
забезпечення взаємного поповнення даними інформаційних систем;
забезпечення обов’язковості передачі геопросторових даних та інших відомостей з інформаційних систем до Державного земельного кадастру;
забезпечення об’єктивності, достовірності та повноти відомостей у Державному земельному кадастрі;
визначення переліку відомостей, обмін якими може здійснюватись у процесі взаємодії між інформаційними системами;
запобігання дублюванню робіт з інформаційного наповнення інформаційних систем;
уніфікацію інформаційних систем;
забезпечення актуальними геопросторовими даними органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних і фізичних осіб.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
адаптація інформації - підготовка інформації інших інформаційних систем до внесення до Державного земельного кадастру, що включає проведення аналізу інформації, виділення з неї геопросторових об’єктів, інформаційних шарів і атрибутів, переведення в електронний формат, сумісний з Державним земельним кадастром, прив’язка до єдиної державної системи координат тощо;
атрибут - дані, що визначають кількісні чи якісні характеристики конкретного геопросторового об’єкта;
база геопросторових даних - іменована сукупність геопросторових даних, що відображає стан геопросторових об’єктів та їх відношень у визначеній предметній області, яка не є геоінформаційною системою;
інформаційна система - кадастр, геоінформаційна система чи база геопросторових даних;
інформаційний шар - сукупність однорідних геопросторових даних, що одночасно відображаються на картографічній основі;
публічна інформаційна система - державна чи комунальна інформаційна система;
суб’єкт інформаційного обміну - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, власник приватної інформаційної системи, юридична чи фізична особа, що відповідає за ведення інформаційної системи;
уніфікація інформаційних систем - формування єдиного методологічного підходу до створення, функціонування геоінформаційних систем, зберігання геопросторових даних, визначення ступеня їх точності, забезпечення можливості автоматизованого обміну даними між геоінформаційними системами в режимі реального часу, усунення розбіжностей та забезпечення достовірності геоінформаційних систем.
3. Обмін інформацією між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами ведеться на електронних носіях.
4. Взаємодія між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами здійснюється шляхом надання картографічної основи та іншої інформації Державного земельного кадастру для інших кадастрів та інформаційних систем, а також шляхом надання до Державного земельного кадастру геопросторових даних та інших матеріалів кадастрів та інформаційних систем.
Перелік відомостей, обмін якими здійснюється в процесі інформаційної взаємодіїміж Державним земельним кадастром, іншими кадастрамита інформаційними системами, наведено у додатку.
5. Взаємодія з інфраструктурою геопросторових даних ЄС (INSPIRE), а також геоінформаційними системами та базами геопросторових даних інших країн здійснюється відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
6. Обмін інформацією для ведення Державного земельного кадастру здійснюється шляхом:
надання до Державного земельного кадастру картографічної основи картографо-геодезичного фонду України;
передачі до Державного земельного кадастру картографічної основи інших кадастрів та інформаційних систем;
надання до Державного земельного кадастру інформації з інших кадастрів та інформаційних систем.
6-1. Обмін інформацією Державного земельного кадастру для суб’єктів інформаційного обміну здійснюється шляхом:
автоматизованого обміну даними між Державним земельним кадастром та іншими інформаційними системами;
забезпечення можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування відомостей Державного земельного кадастру, оприлюднених на офіційному веб-сайті Держгеокадастру;
надання викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру;
взаємодії із суб’єктами інформаційного обміну іншими узгодженими способами з урахуванням вимог законодавства.
7. Обмін даними між Державним земельним кадастром, іншими кадастрами та інформаційними системами, визначення змісту таких даних здійснюються за згодою з Мінагрополітики, держателями кадастрів та інформаційних систем органів виконавчої влади або договорами між держателем Державного земельного кадастру та держателями інших публічних і приватних інформаційних систем.
8. Надання доступу до Державного земельного кадастру, пошук, перегляд, копіювання та роздрукування відомостей Державного земельного кадастру, оприлюднених на офіційному веб-сайті Держгеокадастру, а також надання викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації Державного земельного кадастру здійснюється згідно з
Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 89, ст. 3598).
9. У разі коли суб’єкти інформаційного обміну, відповідальні за ведення публічних інформаційних систем, виявлять, що картографічна основа їх інформаційних систем має вищу якість, ніж надана їм картографічна основа Державного земельного кадастру, вони за письмовим зверненням Держгеокадастру передають йому свою картографічну основу для потреб Державного земельного кадастру.
12. Держатель Державного земельного кадастру надає суб’єктам інформаційного обміну доступ до Державного земельного кадастру для безпосереднього відображення геопросторових даних інших інформаційних систем на картографічній основі Державного земельного кадастру у вигляді інформаційних шарів і атрибутів.
12-1. У разі коли інформаційна система перебуває у стані розроблення держатель такої інформаційної системи здійснює інформаційний обмін з Державним земельним кадастром шляхом подання держателю Державного земельного кадастру відповідних даних у електронному вигляді на фізичному носії.
12-2. Дані інших кадастрів та інформаційних систем, розміщені на картографічній основі Державного земельного кадастру у вигляді інформаційних шарів і атрибутів, є офіційними. У разі потреби такі дані можуть уточнюватися після розроблення документації, передбаченої законодавством.
12-3. Відповідальність за об’єктивність, достовірність та повноту даних інших кадастрів та інформаційних систем, розміщених на картографічній основі Державного земельного кадастру у вигляді інформаційних шарів та атрибутів, покладається на держателів таких кадастрів та інформаційних систем.
12-4. Держателі кадастрів та інформаційних систем відповідають за оновлення відповідних даних, розміщених на картографічній основі Державного земельного кадастру у вигляді інформаційних шарів та атрибутів, яке здійснюється постійно, але не рідше одного разу на місяць.
13. З метою здійснення обміну інформацією необхідно провести її адаптацію, що включає:
1) проведення аналізу інформації, виділення з неї геопросторових об’єктів, інформаційних шарів і атрибутів;
2) визначення взаємозв’язків виявлених інформаційних шарів і атрибутів з наявними інформаційними шарами і атрибутами, запитами, вибірками тощо;
3) з’ясування питання щодо можливості безпосереднього внесення геопросторових даних до наявних інформаційних шарів і атрибутивних таблиць;
4) переведення інформації в електронний формат, сумісний з Державним земельним кадастром;
5) визначення картографічної основи для нанесення геопросторових даних;
7) створення у разі потреби нових запитів, вибірок тощо;
8) формування у разі потреби аналітичних інформаційних шарів на базі існуючих чи нових запитів, вибірок тощо;
................Перейти до повного тексту