1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 квітня 2022 р. № 478
Київ
Про затвердження Порядку затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик
Відповідно до частини двадцять четвертої статті 43 Закону України "Про ветеринарну медицину" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та вводиться в дію одночасно із Законом України від 4 лютого 2021 р. № 1206-IX "Про ветеринарну медицину".

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 2022 р. № 478
ПОРЯДОК
затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про ветеринарну медицину" (далі - Закон).
3. Для здійснення діяльності, що становить високий ризик, затвердженню підлягають такі види тваринницьких потужностей:
1) потужності з утримання свійських наземних тварин, які становлять високий ризик щодо поширення хвороб тварин. Види потужностей з утримання свійських наземних тварин, які становлять високий ризик щодо поширення хвороб тварин, затверджуються Мінагрополітики;
2) потужності, на яких утримуються тварини аквакультури з метою їх переміщення із зазначених потужностей живими або як продукції аквакультури;
3) потужності з утримання та вирощування тварин аквакультури, які становлять високий ризик у зв’язку з:
видами, категорією та кількістю тварин аквакультури, які утримуються та вирощуються на зазначених потужностях;
видом зазначених потужностей;
переміщенням тварин аквакультури з/до зазначених потужностей.
Види потужностей з утримання та вирощування тварин аквакультури, які становлять високий ризик, затверджуються Мінагрополітики;
4) закриті потужності;
5) потужності, на яких здійснюється забій або переробка тварин аквакультури з метою контролю хвороб тварин.
4. Для здійснення експорту та імпорту тварин затвердженню підлягають такі види тваринницьких потужностей:
1) центри збору копитних тварин та/або птиці, призначені для експорту таких тварин та/або птиці з України та/або їх ввезення (імпорту) з інших країн;
2) потужності з виробництва та/або обігу репродуктивного матеріалу великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней та коней, призначеного для експорту з України;
3) інкубаторії (інкубаційні цехи) та потужності з утримання племінної птиці, на яких здійснюється виведення і зберігання інкубаційних яєць та/або утримання свійської птиці, призначених для експорту з України;
4) потужності з утримання свійської птиці, призначеної для експорту з України (крім потужностей з утримання свійської птиці, призначеної для забою або виробництва інкубаційних яєць).
5. Затвердженню не підлягають тваринницькі потужності, визначені частиною четвертою статті 43 Закону.
6. Кожна окрема тваринницька потужність або група потужностей у випадках, визначених частиною шостою статті 43 Закону, повинна бути затверджена до початку її експлуатації.
7. Окремою тваринницькою потужністю вважається тваринницька потужність, розташована за однією адресою. Адресою тваринницької потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (місце проживання) оператора потужностей, в управлінні якого перебуває така тваринницька потужність.
8. Затвердження тваринницьких потужностей здійснюється безоплатно.
Подання заяви про затвердження тваринницьких потужностей
9. Для затвердження тваринницької потужності оператор потужностей подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою тваринницької потужності заяву про затвердження тваринницької потужності. Форма відповідної заяви встановлюється Мінагрополітики.
10. Заява про затвердження тваринницької потужності підписується оператором потужностей або уповноваженою ним особою, подається в паперовій або електронній формі. Подання заяви про затвердження тваринницької потужності в електронній формі здійснюється відповідно до вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги" та "Про електронні документи та електронний документообіг".
11. Для затвердження груп тваринницьких потужностей, зазначених в частині шостій статті 43 Закону, подається одна заява про затвердження тваринницької потужності (незалежно від кількості тваринницьких потужностей).
12. Заява про затвердження тваринницької потужності реєструється територіальним органом Держпродспоживслужби в день її надходження.
13. Оператор потужностей відповідальний за достовірність інформації, зазначеної ним (або уповноваженою ним особою) у заяві про затвердження тваринницької потужності.
Інспектування тваринницьких потужностей для цілей їх затвердження
14. Не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання територіальним органом Держпродспоживслужби заяви про затвердження тваринницької потужності державний ветеринарний інспектор здійснює інспектування такої тваринницької потужності.
15. Інспектування тваринницької потужності здійснюється із застосуванням акта державного контролю (далі - акт), форма якого затверджується Мінагрополітики відповідно до пункту 1 частини першої статті 6 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин".
16. За результатами інспектування тваринницької потужності державним ветеринарним інспектором складається акт, в якому визначається відповідність тваринницької потужності вимогам, визначеним частиною восьмою статті 43 Закону.
17. Акт складається в двох примірниках, один з яких вручається оператору потужностей протягом трьох робочих днів з дня його складення.
Затвердження тваринницьких потужностей або відмова у їх затвердженні
18. Рішення про затвердження або про відмову у затвердженні тваринницької потужності приймається територіальним органом Держпродспоживслужби не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви про затвердження тваринницької потужності.
19. Копія рішення про затвердження або про відмову у затвердженні тваринницької потужності надається (надсилається) оператору потужностей у паперовій або електронній формі не пізніше наступного робочого дня після його прийняття. Копія рішення про затвердження або про відмову у затвердженні тваринницької потужності надсилається оператору потужностей в електронній формі відповідно до вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги" та "Про електронні документи та електронний документообіг".
20. Рішення про затвердження тваринницької потужності має містити такі відомості:
1) найменування або прізвище, власне ім’я, по батькові (у разі наявності) оператора потужностей;
2) ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для оператора ринку - юридичної особи) або реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) для фізичних осіб - підприємців;
3) місцезнаходження та/або місце проживання оператора потужностей;
4) назву (опис) тваринницької потужності;
5) адресу тваринницької потужності;
6) вид діяльності, що планується здійснювати з використанням тваринницької потужності;
7) перелік видів тварин та/або їх репродуктивного матеріалу, щодо яких планується здійснюватися діяльність з використанням тваринницької потужності;
8) вид оператора потужностей за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва);
9) дату прийняття територіальним органом Держпродспоживслужби рішення про затвердження тваринницької потужності;
10) реєстраційний номер тваринницької потужності;
11) інформацію про те, що строк дії рішення про затвердження тваринницької потужності є необмеженим.
21. Одночасно з прийняттям рішення про затвердження тваринницької потужності територіальний орган Держпродспоживслужби присвоює кожній затвердженій тваринницькій потужності (групі тваринницьких потужностей, зазначеній в частині шостій статті 43 Закону) реєстраційний номер.
22. Реєстраційний номер тваринницької потужності, зазначений в пункті 21 цього Порядку, складається з таких елементів, які розділяються дефісом:
1) літери "b";
2) двозначного літерного коду України (UA);
3) коду адміністративно-територіальної одиниці, де розташована тваринницька потужність, згідно з Кодифікацією адміністративно-територіальних одиниць України, визначеною у додатку 1;
4) порядкового номера тваринницької потужності, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиниці. Порядковий номер тваринницької потужності є унікальним та не може бути присвоєний іншій тваринницькій потужності, що розташована на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, зокрема після внесення до Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку відомостей про припинення дії рішення про затвердження тваринницької потужності.
23. Не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення про затвердження тваринницької потужності територіальний орган Держпродспоживслужби вносить відомості про таку потужність та про відповідного оператора ринку до Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку.
24. Рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності приймається територіальним органом Держпродспоживслужби за наявності таких підстав:
1) відсутність у заяві про затвердження тваринницької потужності інформації, що вимагається згідно із законом;
2) виявлення у заяві про затвердження тваринницької потужності недостовірних відомостей;
3) встановлення за результатами інспектування тваринницької потужності її невідповідності вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

................
Перейти до повного тексту