1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 травня 2023 р. № 474
Київ
Про публічний моніторинг земельних відносин
Відповідно до частини третьої статті 25 Закону України "Про оцінку земель" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок здійснення публічного моніторингу земельних відносин та моніторингу ринку земель у його складі, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 639 "Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 70, ст. 2123).
4. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити проведення публічного моніторингу земельних відносин.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2023 р. № 474
ПОРЯДОК
здійснення публічного моніторингу земельних відносин та моніторингу ринку земель у його складі
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення публічного моніторингу земельних відносин та моніторингу ринку земель у його складі шляхом систематичного збору, збереження, узагальнення та оприлюднення інформації про стан земельних відносин, яка надходить у порядку електронної інформаційної взаємодії автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин з інформаційними системами суб’єктів інформаційної взаємодії (далі - електронна інформаційна взаємодія).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
автоматизована система публічного моніторингу земельних відносин - інформаційно-комунікаційна система, яка функціонує в рамках ведення Державного земельного кадастру, що забезпечує автоматизацію публічного моніторингу земельних відносин та доступ користувачів до його результатів;
публічний моніторинг земельних відносин - комплексна система спостережень, аналізу, збору, збереження, узагальнення та оприлюднення інформації про володіння, користування і розпорядження земельними ділянками;
моніторинг ринку земель - складова частина публічного моніторингу земельних відносин, що здійснюється на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про ціну (вартість) земельних ділянок, речових прав на них чи про розмір плати за користування земельними ділянками, а також інформації ДПС щодо плати за землю;
суб’єкти інформаційної взаємодії - центральні органи виконавчої влади, державні органи, державні підприємства та державні установи, адміністратори інформаційних систем, в яких обробляються дані, що передаються до автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Земельному кодексі України, Законах України "Про Державний земельний кадастр", "Про оцінку земель", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні довірчі послуги", "Про доступ до публічної інформації".
3. Для публічного моніторингу земельних відносин використовуються дані, що надходять у порядку електронної інформаційної взаємодії та відображають стан і розвиток земельних відносин у розрізі територій областей, районів та територіальних громад.
Для публічного моніторингу земельних відносин також може використовуватися публічна інформація у формі відкритих даних, оприлюднена на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідно до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 85, ст. 2850).
4. Публічний моніторинг земельних відносин здійснює Держгеокадастр.
5. Публічний моніторинг земельних відносин здійснюється за участю таких суб’єктів інформаційної взаємодії:
Держгеокадастру;
Мін’юсту;
Держстату;
ДСА;
ДПС;
Держводагентства;
Держрибагентства;
Держлісагентства;
Мінінфраструктури;
відповідних адміністраторів інформаційних систем.
6. Держателем автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин є Держгеокадастр, який:
забезпечує створення та функціонування автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин;
визначає вимоги до програмного забезпечення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин, організовує його розроблення;
забезпечує електронну інформаційну взаємодію суб’єктів інформаційної взаємодії;
спрямовує діяльність адміністратора автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин;
оприлюднює один раз на місяць на офіційному веб-сайті Держгеокадастру результати публічного моніторингу земельних відносин.
Власником автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава в особі Держгеокадастру.
7. Адміністратором автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин є державне підприємство "Центр державного земельного кадастру", що належить до сфери управління Держгеокадастру.
Адміністратор автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин:
здійснює заходи із забезпечення розроблення, впровадження, підтримки, супроводу програмного забезпечення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин, забезпечує технічне обслуговування та безперебійне функціонування автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин;
відповідає за технічне і технологічне забезпечення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин;
забезпечує технічний супровід електронної інформаційної взаємодії з іншими державними електронними інформаційними ресурсами;
відповідає за збереження та захист інформації в автоматизованій системі публічного моніторингу земельних відносин відповідно до законодавства.
Адміністратор автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин для виконання покладених на нього завдань має доступ до всіх даних, що містяться в автоматизованій системі публічного моніторингу земельних відносин, без права їх видалення та/або зміни.
8. Публічний моніторинг земельних відносин здійснюється шляхом:
передачі даних, необхідних для забезпечення публічного моніторингу земельних відносин, які містяться в інформаційних системах, до автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин у порядку електронної інформаційної взаємодії та їх використання;
обробки інформації, отриманої в порядку електронної інформаційної взаємодії, та оприлюднення отриманих результатів;
обробки публічної інформації у формі відкритих даних, оприлюдненої на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, та оприлюднення отриманих результатів.
9. Для публічного моніторингу земельних відносин використовується картографічна основа Державного земельного кадастру.
10. Фінансування створення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин, функціонування автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин та здійснення публічного моніторингу земельних відносин здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством.
11. Об’єктами публічного моніторингу земельних відносин є дані, необхідні для здійснення публічного моніторингу земельних відносин, які передаються до автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин у порядку електронної інформаційної взаємодії.
Базовий перелік даних, необхідних для здійснення публічного моніторингу земельних відносин, які передаються до автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин в порядку електронної інформаційної взаємодії, наведено у додатку.
Об’єктами публічного моніторингу земельних відносин також можуть бути набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідно до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 85, ст. 2850).
Використання наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, здійснюється відповідно до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835.
12. Електронна інформаційна взаємодія автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин з іншими електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням в них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Обсяг та структура даних на основі базового переліку даних, наведеного у додатку, якими обмінюються суб’єкти інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію або протоколами відповідно до законодавства.
13. Електронна інформаційна взаємодія згідно з цим Порядком здійснюється безоплатно.
14. Електронну інформаційну взаємодію технічно забезпечують адміністратор автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин та суб’єкти інформаційної взаємодії (адміністратори відповідних інформаційних систем).
15. У разі відсутності у суб’єкта інформаційної взаємодії технічної можливості для здійснення відповідно до пункту 12 цього Порядку автоматизованої передачі даних інформаційна взаємодія здійснюється іншими узгодженими між сторонами процедурами, визначеними договорами про інформаційну взаємодію або протоколами відповідно до законодавства.
16. Об’єкти публічного моніторингу земельних відносин обробляються автоматизовано за допомогою програмного забезпечення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин.
17. Обробка об’єктів публічного моніторингу земельних відносин здійснюється шляхом систематизації та узагальнення даних, необхідних для здійснення публічного моніторингу земельних відносин, після чого формуються результати публічного моніторингу земельних відносин.
18. У разі виявлення у процесі обробки об’єктів публічного моніторингу земельних відносин помилок (топологічних, логічних, семантичних або орфографічних) до інформаційної системи суб’єкта інформаційної взаємодії за допомогою програмного забезпечення автоматизованої системи публічного моніторингу земельних відносин автоматично надсилається повідомлення про виявлені помилки.

................
Перейти до повного тексту