1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2020, № 34, ст.236) ( Із змінами, внесеними згідно із Законами № 758-IX від 13.07.2020, ВВР, 2020, № 48, ст.429 № 1132-IX від 26.01.2021, ВВР, 2021, № 12, ст.100 № 1997-IX від 25.01.2022 № 2848-IX від 13.12.2022 )
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 14-17, ст. 133 із наступними змінами), такі зміни:
1.Статтю 7 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Апарат Верховної Ради забезпечує ведення бази даних нормативно-правової інформації "Законодавство України", що містить, у тому числі, еталонні електронні тексти оригіналів прийнятих Верховною Радою актів. Еталонним електронним текстом вважається текст акта, прийнятого Верховною Радою, що зберігається у формі комп’ютерного файла, цілісність якого забезпечується за допомогою спеціальних засобів захисту інформації. Доступ до такої бази даних на офіційному веб-сайті Верховної Ради є вільним та безоплатним".
2. Доповнити статтею 7-1 такого змісту:
"Стаття 7-1. Документообіг у Верховній Раді
1. Документообіг у Верховній Раді здійснюється в електронній та паперовій формах. Електронна форма документообігу є основною.
2. Документом у розумінні цього Регламенту є документ, створений в електронній формі з додержанням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги", а у випадках, передбачених цим Регламентом, - створений у паперовій формі.
3. Усі документи, передбачені цим Регламентом, створюються в електронній формі, крім випадків, установлених цим Регламентом, а також у разі неможливості використання єдиної автоматизованої системи роботи з документами у Верховній Раді України (далі - єдина автоматизована система) з технічних причин.
Подання документів, що вносяться до Верховної Ради, про призначення (обрання) на посади, звільнення з посад, припинення повноважень, надання згоди на призначення чи звільнення з посад, висловлення недовіри у випадках, передбачених Конституцією України, здійснюється в електронній або у паперовій формі. Документи, які містять конфіденційну інформацію про особу, подаються у паперовій формі.
4. Документи, що подаються до Верховної Ради в електронній формі, а також електронні копії оригіналів паперових документів вносяться (створюються) до (в) єдиної автоматизованої системи відповідно до Положення про єдину автоматизовану систему роботи з документами у Верховній Раді України, затвердженого Головою Верховної Ради України".
3. У пунктах 1 і 2 частини другої статті 13 слова "Письмова пропозиція" замінити словами "Пропозиція у паперовій формі".
4. У частині четвертій статті 19-1 слово "письмовий" виключити.
5. У пункті 5 частини першої статті 28 слово "письмові" виключити.
6. У частині другій статті 29 слова "письмовою пропозицією, внесеною" замінити словами "пропозицією, внесеною в паперовій формі".
7. У частині п’ятій статті 33 слова "у письмовій формі" замінити словами та цифрами "відповідно до статті 89 цього Регламенту".
8. У частині четвертій статті 34 слово "письмову" виключити.
9. У частині другій статті 42 слова "у письмовій формі" виключити.
10. У частині п’ятій статті 48 слова "може у дводенний строк звернутися до Голови Верховної Ради України з відповідною письмовою заявою" замінити словами "протягом двох робочих днів подає Голові Верховної Ради України відповідну заяву".
11. Устатті 51:
у першому реченні частини третьої слова "в письмовій формі звернутися до головуючого" замінити словами "подати заяву в паперовій формі головуючому";
у першому реченні частини п’ятої слова "письмово звертаються" замінити словами "подають заяву";
у частині сьомій слова "письмове звернення" замінити словами "звернення у паперовій формі".
12. У частині першій статті 56 слово "письмовими" виключити.
13. У статті 60:
у другому реченні частини першої слова "письмового повідомлення" замінити словами "повідомлення в електронній або паперовій формі", а у третьому реченні слова "письмовому повідомленні" - словами "такому повідомленні";
у частині третій:
у першому реченні слово "письмово" замінити словами "в електронній або паперовій формі";
у другому реченні слова "Письмове повідомлення" замінити словами "Повідомлення в електронній або паперовій формі".
14. У третьому реченні частини першої статті 60-1 слова "письмовим повідомленням" замінити словом "поданням".
15. Устатті 76:
у частинах другій і третій слово "письмовою" виключити;
у частині п’ятій слово "письмовий" виключити.
16. У частині третій статті 85 слова "письмовій формі" та "письмового" виключити.
17. У другому реченні частини першої статті 86 слово "письмовий" виключити.
18. В абзаці першому частини першої статті 88 слово "письмовому" виключити.
19. У статті 89:
у частині першій слова "і Національному банку України" виключити;
у частині сьомій слово "письмово" виключити;
у частині дев’ятій слово "письмово" замінити словами "в електронній формі".
20. Частину другу статті 91 викласти в такій редакції:
"2. Зазначені у цій статті документи подаються в електронній формі, крім випадків, передбачених цим Регламентом. До документів, які відповідно до цього Регламенту подаються у паперовій формі, додаються їх електронні файли".
21. У статті 92:
частину першу доповнити словами "а у випадку внесення у неробочий час - не пізніше наступного робочого дня";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Пропозиції, поправки, висновки до законопроектів подаються до Апарату Верховної Ради або безпосередньо до комітету чи до тимчасової спеціальної комісії, які визначені головними з відповідних законопроектів, в електронній формі";
у частині четвертій слова "вводяться Апаратом Верховної Ради до бази даних законопроектів електронної комп’ютерної мережі веб-сайту Верховної Ради" замінити словами "вносяться до єдиної автоматизованої системи та розміщуються на веб-сайті Верховної Ради".
22. У частині третій статті 96 слово "письмового" виключити.
23. Перше речення частини першої та частину третю статті 97 викласти в такій редакції:
"1. Щодо кожного законопроекту, включеного до порядку денного сесії Верховної Ради, Апарат Верховної Ради та головний комітет ведуть справу законопроекту в електронній та паперовій формах";
"3. До справи законопроекту, яка ведеться в електронній формі, включаються оригінали електронних документів та ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронні копії оригіналів паперових документів.
До справи законопроекту, яка ведеться в паперовій формі, включаються оригінали документів у паперовій формі та копії електронних документів у паперовій формі".
24. Статтю 98 викласти в такій редакції:
"Стаття 98. Надання законопроектів народним депутатам
1. Усі зареєстровані законопроекти та супровідні документи до них відповідно до статті 99 цього Регламенту, законопроекти, підготовлені до другого та наступних читань, висновки щодо законопроектів, підготовлені головним комітетом до першого та наступних читань, висновки інших комітетів, пропозиції Президента України разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами відповідно до статті 133 цього Регламенту, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі надаються народному депутату в електронному вигляді засобами єдиної автоматизованої системи шляхом розсилки інформаційних листів.
За зверненням народного депутата до Апарату Верховної Ради йому надаються паперові копії зазначених документів протягом трьох робочих днів з дня такого звернення.
2. Інформаційний лист про реєстрацію законопроектів надсилається народному депутату на початку робочого дня, наступного за днем направлення відповідного законопроекту до головного комітету (або тимчасової спеціальної комісії у разі її створення), але не раніше дня його розміщення в єдиній автоматизованій системі. Інформаційний лист має містити посилання на відповідні сторінки єдиної автоматизованої системи.
Інформаційний лист про законопроекти, підготовлені до другого та наступних читань, висновки щодо законопроектів, підготовлені головним комітетом до першого, повторного першого, другого, повторного другого, третього читання, висновки інших комітетів, висновки експертиз, пропозиції Президента України разом з висновком головного комітету, порівняльною таблицею та іншими супровідними документами відповідно до статті 133 цього Регламенту, пропозиції щодо усунення неузгодженостей чи редакційних неточностей у прийнятому законі надається народному депутату засобами єдиної автоматизованої системи на початку робочого дня, наступного за днем їх реєстрації в єдиній автоматизованій системі.
3. Висновки комітетів до зареєстрованих законопроектів, законопроекти, підготовлені до другого та наступних читань, і супровідні документи до них вносяться до єдиної автоматизованої системи".
25. У статті 99:
у частині першій:
в абзаці першому слова "титульному та наступних аркушах" замінити словами "титульній та наступних сторінках";
у пункті 4 слово "аркушів" замінити словом "сторінок";
у пункті 2 частини другої слова "в письмовій формі" виключити.
26. Устатті 104:
у частині третій слово "письмової" виключити;
у частині четвертій слова "базі даних законопроектів електронної комп’ютерної мережі веб-сайту Верховної Ради" замінити словами "єдиній автоматизованій системі".
27. У частині третій статті 105 слова "базі даних законопроектів електронної комп’ютерної мережі веб-сайту Верховної Ради" замінити словами "єдиній автоматизованій системі".

................
Перейти до повного тексту