1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 3 серпня 2006 р. N 461-р
Київ
Про схвалення Концепції Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку у зв'язку з реформуванням Збройних Сил та інших військових формувань, на період до 2011 року
1. Схвалити Концепцію Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку у зв'язку з реформуванням Збройних Сил та інших військових формувань, на період до 2011 року, що додається.
Визначити Міноборони державним замовником зазначеної Програми.
2. Міноборони разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити і подати у двомісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку у зв'язку з реформуванням Збройних Сил та інших військових формувань, на період до 2011 року.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 29
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 3 серпня 2006 р. N 461-р
КОНЦЕПЦІЯ
Державної програми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку у зв'язку з реформуванням Збройних Сил та інших військових формувань, на період до 2011 року
Визначення проблеми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців
Відповідно до Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки та Закону України "Про чисельність Збройних Сил України на 2006 рік", орієнтовна чисельність Збройних Сил на кінець 2006 року становитиме понад 220 тис. осіб, у тому числі 165 тис. військовослужбовців, а на кінець 2011 року - близько 140 тис. осіб, у тому числі 115 тис. військовослужбовців. Протягом 2006-2011 років планується звільнити близько 60 тис. офіцерів, прапорщиків та інших військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, зокрема у 2006 році - понад 8,5 тис. офіцерів і прапорщиків, з яких понад 5,5 тис. матимуть право на пенсійне забезпечення.
Державною програмою переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом, передбачається, що чисельність такої категорії військовослужбовців на кінець 2011 року порівняно з 2005 роком збільшиться у 2 рази. Щороку із Збройних Сил звільнятиметься майже 4 тис. військовослужбовців зазначеної категорії і тільки близько 400 з них матимуть право на пенсійне забезпечення.
Переважна більшість військовослужбовців, звільнених у запас або відставку у зв'язку з реформуванням Збройних Сил та інших військових формувань (далі - звільнені військовослужбовці), у тому числі ті, що мають право на пенсійне забезпечення, є особами працездатного віку, які мають вищу освіту. Із загальної кількості звільнених військовослужбовців тільки 30 відсотків не потребуватимуть перепідготовки, підвищення кваліфікації за спеціальностями або професіями, що користуються попитом на ринку праці.
З урахуванням суспільної значущості проблеми соціальної і професійної адаптації звільнених військовослужбовців вживаються заходи для її розв'язання на державному рівні.
Аналіз причин виникнення проблеми
З метою розв'язання проблеми соціальної і професійної адаптації звільнених військовослужбовців в Україні реалізуються спільні з Організацією з безпеки та співробітництва в Європі, Економічним директоратом НАТО, Міністерством оборони Великої Британії, заінтересованими структурами Норвегії, Німеччини, Франції та інших держав міжнародні проекти і програми, у рамках яких вирішуються питання перепідготовки окремих категорій звільнених військовослужбовців. Проте в зазначених документах питання їх працевлаштування не регулюються.
Указом Президента України від 21 вересня 2002 р. N 849 затверджено Програму соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, на період до 2005 року, яку профінансовано з державного бюджету тільки один раз - у 2004 році в обсязі 600 тис. гривень, що дало змогу перепідготувати лише 1336 і працевлаштувати 522 звільнених військовослужбовця.
Відповідно до Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей", військовослужбовцям, які звільняються, підлягають звільненню, звільнені з військової служби, надаються гарантії соціального захисту. Військовослужбовці, які підлягають звільненню, звільнені з військової служби, мають право на безоплатну соціальну і професійну адаптацію, в тому числі консультації та перепідготовку з обраних ними цивільних спеціальностей, за рахунок коштів державного бюджету. Здійснення заходів щодо соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, а також членів їх сімей покладено на Кабінет Міністрів України.
Згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають військовослужбовці Збройних Сил та інших військових формувань, звільнені з військової служби без права на пенсію та визнані в установленому порядку безробітними. При цьому відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" військовослужбовці, які звільнені з військової служби та мають право на пенсійне забезпечення, не можуть бути визнані безробітними, у зв'язку з чим вони мають право тільки на отримання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг із сприяння у працевлаштуванні.

................
Перейти до повного тексту