- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ припинив дію. Діяв до набрання чинності Законом
N 1375-XIV від 13.01.2000 )
Про економічний експеримент щодо стабілізації роботи підприємств легкої та деревообробної промисловості Чернівецької області
( Із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 689/99 від 22.06.99 )
З метою створення умов для відновлення роботи підприємств легкої та деревообробної промисловості Чернівецької області та їх технічного переоснащення, збільшення обсягів виробництва конкурентоспроможних товарів та відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення"
Конституції України постановляю:
1. Провести з 1 липня 1999 року до 1 липня 2001 року на території Чернівецької області економічний експеримент щодо стабілізації роботи підприємств легкої та деревообробної промисловості.
Перелік підприємств легкої та деревообробної промисловості Чернівецької області, які є учасниками економічного експерименту (далі - Перелік підприємств - учасників економічного експерименту), затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Чернівецької обласної державної адміністрації.
2. Запровадити на період проведення експерименту сплату єдиного податку замість сплачуваних за станом на 1 липня 1999 року таких податків і зборів:
податку на додану вартість (за винятком податку на додану вартість, сплата якого передбачена частиною першою статті 8 цього Указу);
податку на прибуток підприємств (за винятком податку на прибуток, сплата якого передбачена статтею 7 цього Указу);
плати (податку) за землю;
податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;
збору за спеціальне використання природних ресурсів (за винятком плати за відпуск на пні деревини лісових порід, яка вноситься у встановленому порядку);
збору на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;
збору до Державного інноваційного фонду;
комунального податку.
Інші податки і збори (обов'язкові платежі) сплачуються підприємствами - учасниками економічного експерименту в порядку і розмірах, передбачених законодавством.
3. Платниками єдиного податку є підприємства - учасники економічного експерименту, зазначені у Переліку, передбаченому частиною другою статті 1 цього Указу.
4. Об'єктом оподаткування єдиним податком є операції з продажу товарів (робіт, послуг), а також інші операції, пов'язані з отриманням доходу.
Базою оподаткування єдиним податком є:
обсяг продажу товарів (робіт, послуг) у вартісному вираженні протягом звітного періоду, в тому числі за бартерними (товарообмінними) операціями;
прибуток від продажу валют;
( Частину другу статті 4 доповнено абзацом третім згідно з Указом Президента
N 689/99 від 22.06.99 )
доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, процентів, роялті, від володіння борговими вимогами, здійснення операцій лізингу (оренди), позареалізаційних операцій та від інших джерел (безповоротна фінансова допомога, в тому числі суми безнадійної заборгованості, відшкодовані після її списання, суми одержаних штрафів, пені, неустойки тощо), за винятком доходів від операцій з цінними паперами.
5. Ставка єдиного податку встановлюється в розмірі 9 відсотків бази оподаткування, а в разі продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва за межі митної території України - в розмірі 3 відсотків бази оподаткування.
6. Датою виникнення податкових зобов'язань платника єдиного податку з продажу товарів є дата відвантаження товарів, з виконання робіт (надання послуг) - дата оформлення документів, що засвідчують факт виконання робіт (надання послуг), а з одержання доходів, визначених в абзаці третьому частини другої статті 4 цього Указу, - дата зарахування коштів на банківський рахунок платника єдиного податку або отримання відповідних товарів (робіт, послуг).
Державна податкова адміністрація в Чернівецькій області надає за зверненням підприємств - учасників економічного експерименту відстрочку сплати єдиного податку не більше ніж на 90 днів без нарахування пені на період відстрочки у формі податкового кредиту за нульовою ставкою.
7. Підприємства - учасники економічного експерименту сплачують в бюджет податок на прибуток, що утримується ними з доходів, виплачуваних резидентам та нерезидентам (отримувачам цих доходів) у вигляді дивідендів, процентів, роялті, репатріації доходів, а також податок на прибуток від операцій з цінними паперами - у розмірах та порядку, передбачених законодавством.
8. Підприємства - учасники економічного експерименту сплачують відповідно до законодавства податок на додану вартість за поставлені (продані, надані, виконані) їм товари (роботи, послуги), в тому числі у разі ввезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання або споживання на митній території України, та включають його у ціну придбання.
Підприємства - учасники економічного експерименту в разі ввезення (пересилання) товарів на митну територію України для власних виробничих потреб можуть за власним бажанням надати органам митного контролю податковий вексель на суму податку на додану вартість без авалю банку на строк не більше 90 днів від дня митного оформлення імпортних товарів.
Видача, облік і погашення податкового векселя провадиться у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
9. Продаж товарів (робіт, послуг) платниками єдиного податку здійснюється за договірними (контрактними) цінами. При цьому податок на додану вартість не нараховується як такий, що врахований у складі єдиного податку.
Платник єдиного податку зобов'язаний видати покупцю на його вимогу податкову накладну в порядку і за формою, передбаченими законодавством. При цьому щодо товарів (робіт, послуг), які згідно з законодавством підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків, сума податку на додану вартість, яка зазначається у податковій накладній, визначається як одна шоста договірної (контрактної) ціни.
( Частина друга статті 9 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента
N 689/99 від 22.06.99 )
Бланки податкових накладних беруться на облік у відповідному органі державної податкової служби. Порядок обліку бланків податкових накладних та контролю за їх використанням встановлюється Державною податковою адміністрацією в Чернівецькій області за погодженням з Державною податковою адміністрацією України.
10. Сплата єдиного податку здійснюється щомісяця, не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним.
................Перейти до повного тексту