- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 березня 1999 р. N 460 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 41 від 25.01.2017 )
Про затвердження Правил роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 250 від 16.03.2001
N 450 від 06.05.2001
N 1178 від 17.08.2002
N 2079 від 30.12.2003
N 440 від 13.04.2011 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Правила роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (додаються).
Прем'єр-міністр України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 березня 1999 р. N 460
ПРАВИЛА
роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння
( У тексті Правил слова "суб'єкт підприємницької діяльності" в усіх відмінках і формах числа замінити словами "суб'єкт господарської діяльності" у відповідному відмінку і формі числа згідно з Постановою КМ
N 1178 від 17.08.2002 )
Загальні положення
1. Ці Правила визначають основні вимоги до роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (далі - ювелірні вироби) і поширюються на всіх суб'єктів господарської діяльності.
( Абзац другий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ
N 440 від 13.04.2011 )
2. Роздрібна торгівля ювелірними виробами здійснюється через спеціалізовані магазини, спеціалізовані відділи (секції) магазинів з універсальним асортиментом товарів.
Продаж ювелірних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів) та з рук забороняється.
3. Торговельні приміщення повинні бути оснащені спеціальним торговельно-технологічним обладнанням та торговельним інвентарем, що забезпечують необхідні умови для зберігання, підготовки до продажу, демонстрації та продажу ювелірних виробів, а також повинні бути обладнані охоронною та протипожежною сигналізацією.
Магазини і відділи, що здійснюють продаж ювелірних виробів, повинні бути забезпечені ваговимірювальними приладами відповідних типів та класу точності.
Зважування ювелірних виробів із золота та платини здійснюється з точністю не менше як до 0,01 г, срібних виробів - до 0,1 г. Дорогоцінне каміння зважується з точністю не менше як до 0,01 карата.
Засоби вимірювання, що використовуються під час продажу ювелірних виробів, повинні мати державне повірочне тавро, проходити повірку в установленому порядку.
4. Працівники торговельного підприємства, які зайняті обслуговуванням покупців, повинні мати спеціальну професійну підготовку, знати асортимент і якісні характеристики товарів, що є в продажу (назви дорогоцінних металів, їх метричні проби, назви каменів, їх колір, дефектність, масу, форму огранки, ознаки браку).
5. Покупці повинні забезпечуватися необхідною, доступною та достовірною і своєчасною інформацією про ювелірні вироби. Продавець повинен надавати покупцю кваліфіковану консультацію під час вибору товарів та зобов'язаний передати йому ювелірні вироби, які за якістю відповідають вимогам нормативних документів.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1178 від 17.08.2002 )
6. Покупець має право на вільний вибір товару, перевірку його якості, комплектності, міри, ваги та ціни. На вимогу покупця продавець зобов'язаний надати йому контрольно-вимірювальний прилад і документ, що підтверджує ціну товару.
7. Вибрані покупцями товари можуть зберігатися в торговельному підприємстві за домовленістю з відміткою часу наступної оплати на виписаному продавцем товарному чеку. Після закінчення встановленого часу невикуплений товар надходить у продаж.
8. В магазинах та відділах може бути організовано продаж супутніх товарів та надання додаткових послуг покупцям (гравірування виробів, приймання попередніх замовлень, комплектування подарункових наборів із товарів, що є в продажу, художньо оформлене упакування товарів тощо).
9. Ювелірні вироби належної якості обміну та поверненню не підлягають.
10. У разі виявлення протягом двох років з дня покупки:
1) недоліків ювелірного виробу покупець має право вимагати пропорційного зменшення ціни виробу, безоплатного усунення його недоліків в розумний строк або відшкодування витрат на усунення недоліків виробу;
2) істотних недоліків ювелірного виробу, які виникли з вини виробника (продавця), або фальсифікації такого виробу, що підтверджені у випадках, визначених законодавством, висновком експертизи, покупець має право в порядку та у строки, встановлені законодавством, на підставі договору за своїм вибором вимагати від продавця (виробника):
розірвання договору та повернення сплаченої за виріб суми;
заміни виробу на аналогічний з числа наявних товарів.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1178 від 17.08.2002; в редакції Постанови КМ
N 440 від 13.04.2011 )
11. Суб'єкт господарської діяльності зобов'язаний прийняти ювелірні вироби неналежної якості у покупця і задовольнити його вимогу на підставі письмової заяви. Заява подається у двох примірниках (один залишається у суб'єкта господарської діяльності, другий - у покупця). На примірнику, що залишається у покупця, обов'язково повинно бути зазначено: найменування ювелірного виробу, прізвище та посада особи, що прийняла ювелірний виріб і заяву, її підпис, дата прийняття заяви, штамп (печатка) суб'єкта господарської діяльності.
У разі коли необхідно визначити причини втрати якості виробів, суб'єкт господарської діяльності зобов'язаний у триденний термін з дня одержання письмової заяви від покупця направити цей товар на експертизу. Експертиза провадиться за рахунок суб'єкта господарської діяльності згідно з Законом України
"Про захист прав споживачів".
12. Вимоги покупця, передбачені пунктом 10 цих Правил, розглядаються і задовольняються відповідно до статті 8 Закону України "Про захист прав споживачів".
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 440 від 13.04.2011 )
13. Вимоги покупця, передбачені пунктом 10 цих Правил, не підлягають задоволенню, якщо суб'єкт господарської діяльності доведе, що недоліки виробів виникли внаслідок порушення покупцем правил користування виробом або його зберігання.
................Перейти до повного тексту