- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Малайзії про двостороннє співробітництво в оборонній галузі
( Меморандум ратифіковано Законом
N 612-VI від 01.10.2008 )
Кабінет Міністрів України, в особі Міністерства оборони України і Міністерства промислової політики України , та Уряд Малайзії, в особі Міністерства оборони Малайзії (надалі окремо "Сторона", а разом "Сторони");
Беручи до уваги дружні відносини, що існують між Сторонами та народами їх держав;
Прагнучи зміцнити ці дружні відносини;
Враховуючи бажання сторін поглибити співробітництво в оборонній галузі;
Виходячи з того, що зазначене співробітництво в оборонній галузі має бути взаємовигідним для Сторін;
Погоджуючись сприяти розвитку співробітництва в оборонній галузі для забезпечення реалізації спільних інтересів та ініціатив;
Домовились про таке:
СТАТТЯ 1. ОБСЯГИ СПІВРОБІТНИЦТВА
1.1 Сторони зобов'язуються при дотриманні вимог міжнародного права та відповідних національних законодавств, а також з урахуванням існуючої в їх державах практики активно сприяти розвитку двостороннього оборонного співробітництва у таких сферах:
1.1.1 Розробка механізму для реалізації та подальшого розвитку військового співробітництва, як це обумовлено в Статті 2 цього Меморандуму;
1.1.2 Визначення процедур для реалізації та подальшого розвитку співробітництва в галузі оборонної промисловості, як це обумовлено в Статті 3 цього Меморандуму;
1.1.3 Розвиток співробітництва у сфері оборонної науки та технологій, як це обумовлено в Статті 4 цього Меморандуму;
1.1.4 Інші сфери двостороннього співробітництва в оборонній галузі.
1.2 Для забезпечення ефективної імплементації положень цього Меморандуму Сторони можуть укладати інші домовленості загального або спеціального характеру.
СТАТТЯ 2. СПІВРОБІТНИЦТВО У ВІЙСЬКОВІЙ ГАЛУЗІ
Сторони домовились зосередити двостороннє військове співробітництво у таких сферах:
2.1 ВІЙСЬКОВА ПІДГОТОВКА
Підготовка військовослужбовців базуватиметься, по можливості, на принципі взаємності та на умовах, які визначатимуться за взаємною згодою Сторін.
2.2 ВІЙСЬКОВІ НАВЧАННЯ
У разі необхідності Сторони забезпечуватимуть проведення спільних навчань між збройними підрозділами їх держав та, коли це доцільно, братимуть в них участь. Форми, методи та порядок проведення таких навчань визначатимуться Сторонами окремо.
2.3 ОБМІН ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ
Кожна зі Сторін докладе зусиль для започаткування та подальшого поглиблення взаємовигідного співробітництва з обміну військовослужбовцями всіх рангів та профілів. Для здійснення такого обміну Сторони визначать відповідні галузі, що становлять спільний інтерес, та розроблять необхідну процедуру. Кожна зі Сторін самостійно прийматиме рішення щодо кандидатур, які братимуть участь в обміні військовослужбовцями, включаючи фахівців цивільного спрямування.
2.4 ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ
Кожна зі Сторін може надати іншій Стороні дозвіл на використання її матеріально-технічних засобів оборонного або тренувального призначення не тільки для оперативних потреб. Обсяги та характер такого використання визначаються Стороною, що надає відповідний дозвіл. Кожна зі Сторін самостійно покриває всі необхідні витрати на використання зазначених матеріально-технічних засобів.
2.5 ОБМІН ІНФОРМАЦІЄЮ
2.5.1 Сторони здійснюватимуть обмін інформацією з питань, визначених за їх взаємною згодою з урахуванням відповідних обмежень та інтересів національної безпеки. Обмін інформацією охоплюватиме наступні сфери:
- оперативні концепції та доктрини;
- технічна інформація;
- науково-дослідні та дослідно-конструкторські розробки в оборонній галузі;
- військове співробітництво.
2.5.2 Форми такого обміну інформацією визначатимуться сторонами та можуть, серед іншого, включати:
- обмін документацією;
- участь спостерігачів у заходах, пов'язаних з оборонною галуззю, в разі згоди Сторони, що їх проводитиме;
- семінари з технічних та оперативних питань;
- конференції з обміну інформацією.
2.5.3 Обмін секретною інформацією та її охорона здійснюватимуться відповідно до вимог національного законодавства Сторін.
СТАТТЯ 3. СПІВРОБІТНИЦТВО В ОБОРОННО-ПРОМИСЛОВІЙ ГАЛУЗІ
3.1 Сторони заохочуватимуть та сприятимуть, у разі необхідності, встановленню прямих контактів та співробітництва між оборонними підприємствами їх держав у таких формах:
- створення спільних підприємств;
- організація спільного виробництва;
- здійснення робіт на основі договорів підряду;
- постачання запасних частин та комплектуючих;
- спільна реалізація готової продукції;
- технічна допомога;
- навчання.
3.2 Співробітництво між оборонними підприємствами держав Сторін здійснюватиметься на засадах взаємовигідності, комерційної життєздатності, цінової конкурентоспроможності. Таке співробітництво не повинно суперечити будь-яким існуючим обмеженням щодо розвитку військового або військово-технічного співробітництва або зобов'язанням Сторін чи оборонних підприємств їх держав перед третіми сторонами.
3.3 Сторони заохочуватимуть оборонні підприємства своїх держав до визначення проектів для співробітництва в оборонній галузі, а також до здійснення координації заходів в рамках таких проектів.
3.4 Сторони надаватимуть одна одній консультації з питань можливої допомоги щодо розвитку оборонної промисловості та спільного виробництва оборонної продукції.
3.5 Зразки продукції або інформація про них, отримані в результаті двостороннього співробітництва, не можуть бути передані третій стороні без попередньої письмової згоди їх власника.
СТАТТЯ 4. СПІВРОБІТНИЦТВО У ГАЛУЗІ ОБОРОННОЇ НАУКИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
4.1 Сторони погоджуються, що їх співробітництво у галузі оборонної науки та технологій зосереджуватиметься на таких напрямках, як військова техніка та технології, оборонні дослідження та випробування, оцінка та гарантування якості оборонної продукції.
4.2 Співробітництво у галузі оборонної науки та технологій зосереджуватиметься на співпраці між науково-дослідними установами держав Сторін із залученням, у разі необхідності, підприємств оборонної промисловості. Зазначена співпраця здійснюватиметься у формі:
- навчання, включаючи виробничу практику;
- обмін науковцями та конструкторами;
- обмін науково-технічною інформацією.
4.3 Прикріплення науковців та конструкторів, що працюють в оборонній галузі, до оборонно-промислових підприємств держав Сторін здійснюватиметься на взаємно погоджений період часу з урахуванням можливостей відповідних установ та підприємств, до яких планується зазначене прикріплення.
4.4 Сторони погодились, що співробітництво, зазначене в цій Статті, буде, по можливості, базуватись на принципі взаємності та обопільної вигідності, а також враховувати національні стратегії, оперативні та логістичні вимоги кожної зі Сторін.
................Перейти до повного тексту