- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 травня 2012 р. № 447 Київ |
Про затвердження Порядку застосування спеціальних спрощень, що надаються уповноваженому економічному оператору
1. Затвердити Порядок застосування спеціальних спрощень, що надаються уповноваженому економічному оператору, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 червня 2012 року.
Прем'єр-міністр України |
М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 травня 2012 р. № 447
ПОРЯДОК
застосування спеціальних спрощень, що надаються уповноваженому економічному оператору
1. Цей Порядок визначає механізм застосування митних процедур для реалізації спеціальних спрощень, які надаються уповноваженому економічному оператору (далі - оператор).
2. Для оператора, якому видано сертифікат щодо надійності і безпеки, спеціальні спрощення застосовуються в такому порядку:
1) спеціальне спрощення щодо зменшеного обсягу відомостей, які необхідно подати митному органу до прибуття на митну територію України та/або вибуття за межі митної території України товарів, транспортних засобів комерційного призначення, застосовується згідно із законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, якими встановлені відповідні вимоги.
Митний орган приймає рішення про необхідність виконання митних формальностей під час ввезення товарів з урахуванням інформації, яка міститься в митних деклараціях, оформлених на зазначені товари, та на підставі результатів обробки інформації системою управління ризиками і результатів митного контролю під час пропуску таких товарів на митну територію України. Рішення щодо виконання митних формальностей під час вивезення товарів приймається відповідно до підпункту 4 цього пункту;
2) спеціальне спрощення щодо тимчасового зберігання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, у приміщеннях, на відкритих та критих майданчиках оператора реалізується шляхом виконання передбачених пунктом 5 цього Порядку митних формальностей та направлення відповідно до статті
202 Митного кодексу України митному органу протягом однієї години з моменту фактичного розміщення товарів у таких приміщеннях, на відкритих та критих майданчиках електронного уніфікованого документа з електронним цифровим підписом;
3) спеціальне спрощення у вигляді зняття митного забезпечення без отримання дозволу митниці використовується оператором виключно після виконання митних формальностей, передбачених пунктом 5 цього Порядку.
Посадова особа оператора має право зняти митне забезпечення без дозволу митного органу виключно в разі, коли ідентифікаційні ознаки митного забезпечення відповідають відомостям про нього, зазначеним у товаросупровідних документах та оформлених митних деклараціях (витягах).
Митне забезпечення знімається посадовими особами оператора у спосіб, що дає змогу зберегти всі унікальні ідентифікаційні ознаки такого митного забезпечення.
У разі наявності розбіжностей між фактичним митним забезпеченням та відомостями про нього в товаросупровідних, митних документах, а також у разі неможливості збереження ідентифікаційних ознак митного забезпечення зняття такого забезпечення без дозволу митного органу не дозволяється.
Оператор інформує митний орган про обставини, що перешкоджають застосуванню спеціального спрощення у вигляді зняття митного забезпечення без отримання дозволу митниці, шляхом надіслання електронного повідомлення з електронним цифровим підписом. Якщо митний орган протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання зазначеного повідомлення не поінформував оператора про намір здійснити митний огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення шляхом надіслання електронного повідомлення з електронним цифровим підписом оператор має право зняти митне забезпечення.
Оператор забезпечує ведення обліку та зберігання засобів митного забезпечення, знятого самостійно, не менш як 1095 днів;
4) спеціальне спрощення у вигляді відправки товарів з приміщень, відкритих та критих майданчиків оператора без пред’явлення їх митному органу відправлення застосовується оператором у разі електронного декларування товарів для вивезення їх за межі митної території України у відповідному митному режимі або в разі відправлення товарів внутрішнім транзитом.
У разі формування системою управління ризиками завдань на проведення заходів митного контролю, що передбачають, зокрема, огляд товарів, відбір зразків, такі заходи вживаються митним органом, до якого відправлені зазначені товари. Якщо митний орган відправлення одночасно є митним органом пропуску товарів через митний кордон України, всі заходи митного контролю здійснюються таким органом.
3. Для оператора, якому видано сертифікат на спрощення митних процедур, спеціальні спрощення застосовуються в такому порядку:
1) митний контроль в першочерговому порядку здійснюється шляхом:
переміщення електронних копій митних декларацій, електронних документів, відомостей, поданих в установленому порядку митному органу оператором, на початок черги в автоматизованій системі митного оформлення та інших електронних системах митних органів;
розгляду заяв, прийняття рішень, здійснення митного контролю в першочерговому порядку після отримання митним органом від оператора передбачених Митним кодексом України та іншими актами законодавства документів і відомостей;
................Перейти до повного тексту