- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Литовської Республіки про співробітництво в галузі пенсійного забезпечення
( Угоду ратифіковано Законом
N 166/95-ВР від 16.05.95 )
( Про втрату чинності Угоди додатково див.
Договір від 23.04.2001 )
Дата підписання: 27.09.1994
Дата ратифікації: 16.05.1995
Дата набрання чинності: 01.09.1995
Уряд України і Уряд Литовської Республіки, що надалі іменуються "Договірні Сторони",
прагнучи врегулювати пенсійне забезпечення осіб, які переселяються на постійне місце проживання з території однієї Договірної Сторони на територію іншої Договірної Сторони,
домовились про нижченаведене:
Розділ I
Загальні положення
Стаття 1
Для забезпечення мети цієї Угоди:
термін "законодавство" включає закони та інші правові акти в галузі пенсійного забезпечення;
термін "постійне проживання" означає місце постійного мешкання, яке визначається законодавством Договірних Сторін;
термін "компетентні органи управління" означає:
в Україні - Міністерство соціального захисту населення,
в Литовській Республіці - Міністерство соціальної охорони і праці;
термін "компетентна установа" означає установу, на яку покладено здійснення пенсійного забезпечення.
Стаття 2
Ця Угода регулює пенсійне забезпечення осіб, які постійно проживають на території однієї Договірної Сторони і переселяються на територію іншої Договірної Сторони на постійне проживання.
Стаття 3
Ця Угода охоплює нижчеперелічені види пенсій соціального страхування (трудові пенсії):
а) пенсії по інвалідності;
б) пенсії по старості (за віком);
в) пенсії за вислугу років;
г) пенсії в разі втрати годувальника.
Стаття 4
Договірні Сторони надають на своїй території постійно проживаючим громадянам іншої Договірної Сторони однакові права зі своїми громадянами в галузі пенсійного забезпечення.
Розділ II
Здійснення пенсійного забезпечення
Стаття 5
Пенсійне забезпечення осіб, які згадані в Статті 2 цієї Угоди, крім випадків, передбачених в Статтях 10, 11 цієї Угоди, здійснюється компетентними установами по законодавству і за рахунок коштів Договірної Сторони, на території якої вони постійно проживають.
Стаття 6
При визначенні права на пенсію повністю зараховується страховий (трудовий) стаж, в тому числі в пільговому обчисленні, набутий згідно з законодавством кожної Договірної Сторони, незалежно від того, яка частка страхового (трудового) стажу набута на території тієї чи іншої Договірної Сторони.
При призначенні пенсії на пільгових умовах та за вислугу років зараховується тільки стаж, набутий згідно з законодавством кожної з Договірних Сторін, у відповідній системі або на тій же посаді, роботі чи професії.
Стаття 7
Особам, які переселилися з території однієї Договірної Сторони на територію іншої Договірної Сторони на постійне місце проживання, середньомісячний заробіток для призначення пенсії обчислюється згідно з законодавством Договірної Сторони, яка призначає пенсію, із заробітку, одержуваного у будь-якій Договірній Стороні, з урахуванням офіційного курсу валюти, який діє на момент призначення пенсії.
Стаття 8
У випадку переселення пенсіонера з території однієї Договірної Сторони на постійне місце проживання на територію іншої Договірної Сторони виплата пенсії припиняється з 1 числа місяця, наступного за місяцем, в якому мало місце переселення.
Стаття 9
Компетентна установа Договірної Сторони, на територію якої на постійне проживання переселився пенсіонер, надає пенсіонеру після його переселення пенсію відповідно до застосовуваного нею законодавства з дня припинення виплати пенсії за попереднім місцем проживання, обчислену із середньомісячного заробітку, з якого була призначена пенсія до дня переселення, з урахуванням встановленого офіційного курсу валюти, діючого на момент призначення пенсії за новим місцем проживання.
................Перейти до повного тексту