1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 червня 1993 р. N 426
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1953 від 25.12.2002 ) ( Дію Постанови відновлено згідно з Постановою КМ N 92 від 18.01.2003 ) ( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1953 від 25.12.2002 )
Про затвердження Положення про застосування спеціальних засобів і зброї службовими особами митних органів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 296 від 04.03.96 N 1326 від 21.07.99 )
Відповідно до статті 155 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про застосування спеціальних засобів і зброї службовими особами митних органів, що додається.
Прем'єр-міністр України
Міністр Кабінету Міністрів України
Л. КУЧМА
В. ПУСТОВОЙТЕНКО
З а т в е р д ж е н е
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 червня 1993 р. N 426
ПОЛОЖЕННЯ
про застосування спеціальних засобів і зброї службовими особами митних органів
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Це Положення визначає порядок і умови застосування спеціальних засобів і зброї службовими особами митних органів під час виконання ними службових обов'язків.
2. Одержувати, зберігати і застосовувати спеціальні засоби і зброю можуть лише службові особи митних органів, яких визнано здатними для цього за станом здоров'я, що підтверджується висновком відповідної медичної комісії.
3. Використанню спеціальних засобів і зброї має передувати попередження про намір їх застосування (за винятком необхідності відбиття раптового нападу на службову особу митного органу).
Попередження може бути зроблено як голосом, так і через гучномовну установку, і в кожному випадку бажано рідною мовою осіб, проти яких ці засоби (зброя) застосовуватимуться, та українською мовою не менш як 2 рази з наданням часу, достатнього для припинення правопорушення.
4. Рішення про застосування спеціальних засобів і зброї приймає службова особа митного органу залежно від обставин, що склалися.
Службова особа митного органу, яка діє індивідуально, приймає таке рішення самостійно і про випадок застосування спеціальних засобів і зброї доповідає у письмовій формі безпосередньому начальнику (із зазначенням часу, місця, проти кого і за яких обставин) та про його наслідки.
Забороняється застосовувати спеціальні засоби і зброю до жінок і неповнолітніх, осіб з явними ознаками інвалідності, осіб похилого віку (крім випадків вчинення ними збройного опору або групового нападу, що створює загрозу життю або здоров'ю службових осіб митних органів чи громадян).
Забороняється також застосовувати зброю проти громадян з малолітніми дітьми, а також у разі значного скупчення людей, якщо від цього можуть постраждати сторонні особи.
За наявності обставин, що не дозволять уникнути застосування спеціальних засобів і зброї, вжиті заходи не повинні перевищувати рівня, необхідного для виконання обов'язків, покладених на митні органи та їхніх службових осіб, і мають зводити до мінімуму можливість заподіяння шкоди здоров'ю правопорушників.
Про поранення або смерть, що сталися внаслідок застосування спеціальних засобів і зброї, працівник митниці зобов'язаний негайно і письмово повідомити безпосереднього начальника для сповіщення прокуророві.
Начальник митниці доповідає вищестоящому керівнику. У разі необхідності інформуються керівники місцевих органів державної виконавчої влади.

................
Перейти до повного тексту