- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 квітня 2009 р. № 426
Київ
Про затвердження Порядку проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій
Відповідно до
статті 34 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій, що додається.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
Інд. 28 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2009 р. № 426
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку і присвоєння їм відповідних категорій
( У тексті Порядку слово "Нацсоцслужба" у всіх відмінках замінено словами "Державна служба у справах дітей" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
№ 898 від 09.08.2024 )
1. Цей Порядок визначає механізм проведення державної атестації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (далі - заклади) і присвоєння їм відповідних категорій.
Дія цього Порядку не поширюється на оздоровчі заклади для дітей та молоді, державна атестація яких проводиться відповідно до
Закону України "Про позашкільну освіту".
2. Державна атестація є однією з форм державного контролю за діяльністю закладів незалежно від їх підпорядкування і форми власності та проводиться з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, оцінювання стану організації та здійснення оздоровчо-виховного процесу, стану матеріально-технічної бази закладу і забезпечення відповідними фахівцями.
3. Державну атестацію закладів усіх форм власності проводить атестаційна комісія, яка утворюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (далі - уповноважений орган) залежно від місця розташування закладів, що атестуються, із залученням представників центральних органів виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади, і громадських організацій.
Типове положення про атестаційну комісію затверджується Мінсоцполітики.
До складу атестаційної комісії входять представники уповноваженого органу, інших органів виконавчої влади в кількості не більше ніж п’ять осіб, які мають відповідну професійну кваліфікацію, досвід практичної роботи, володіють необхідними знаннями та навичками.
До складу атестаційної комісії не включаються працівники закладу, в якому проводиться державна атестація, та особи, діяльність яких пов’язана з роботою такого закладу.
4. Державна атестація закладів проводиться не рідше ніж один раз на п’ять років під час надання ними послуг з оздоровлення та відпочинку.
5. Державна атестація закладів проводиться згідно з планом, який складається та затверджується на п’ять років. План проведення державної атестації закладів затверджується уповноваженим органом за погодженням із Державною службою у справах дітей і доводиться до відома керівника/власника закладу не пізніше ніж за рік до початку проведення державної атестації.
6. Керівник/власник закладу не пізніше ніж за два місяці до початку державної атестації подає атестаційній комісії інформаційно-аналітичну довідку про діяльність закладу за міжатестаційний період, в якій зазначається про стан дотримання вимог державних соціальних стандартів оздоровлення та відпочинку дітей у частині матеріально-технічного, кадрового і методичного забезпечення, організації та проведення оздоровчо-виховного процесу, організації дозвілля та медичного обслуговування.
До інформаційно-аналітичної довідки додаються завірені керівником/власником закладу копії:
статуту (положення);
виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
документів, що підтверджують право на користування земельною ділянкою або право власності на неї;
штатного розпису;
калькуляції вартості путівки;
виховних та оздоровчих планів і програм, за якими працює заклад.
7. Строк проведення державної атестації закладу не повинен перевищувати п’яти календарних днів.
8. Атестаційна комісія за результатами державної атестації протягом 10 робочих днів складає акт із висновками щодо присвоєння закладу відповідної категорії за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у трьох примірниках, перший з яких зберігається в уповноваженому органі, другий - у керівника/власника закладу.
На підставі акта атестаційна комісія протягом п’яти робочих днів приймає рішення про визнання закладу атестованим і доводить його до відома керівника/власника закладу та Державної служби у справах дітей.
................Перейти до повного тексту