- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 червня 1995 р. № 423 Київ |
Про затвердження Положення про порядок розпорядження геологічною інформацією
Затвердити Положення про порядок розпорядження геологічною інформацією, що додається.
Міністр Кабінету Міністрів України |
В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Прем'єр-міністр України |
Є.МАРЧУК |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 червня 1995 р. № 423
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розпорядження геологічною інформацією
( У тексті Положення та додатку до нього слово "Держкомгеології" замінено словом "Держкомприродресурсів" згідно з Постановою КМ
№ 792 від 21.06.2004 )
( У тексті Положення та додатку до нього слово "Держкомприродресурсів" замінено словом "Мінприроди" згідно з Постановою КМ
№ 754 від 25.05.2006 )
( У тексті Положення та додатка до нього слово "Мінприроди" замінено словом "Держгеонадра" згідно з Постановою КМ
№ 911 від 31.08.2011 )
Загальні питання
1. Цим Положенням визначається порядок розпорядження (надання у користування і продаж) відкритою геологічною інформацією про надра, (далі - геологічна інформація), отриманою за результатами робіт з геологічного вивчення надр, експлуатації родовищ корисних копалин або використання надр з іншою метою.
Порядок розпорядження геологічною інформацією з обмеженим доступом визначається чинним законодавством України.
2. Геологічна інформація - це зафіксовані дані геологічного, геофізичного, геохімічного, аерокосмічного, економічного змісту, що характеризують будову надр, наявні в них корисні копалини, умови розробки родовищ, інші якісні і кількісні параметри та особливості надр і отримані за результатами геологорозвідувальних, геолого-екологічних, науково-дослідних, експлуатаційних та інших робіт.
Геологічна інформація є об'єктом товарних відносин і може використовуватись як частина внеску до статутного фонду під час створення підприємств.
3. Геологічна інформація, створена (придбана) на кошти державного бюджету, є державною власністю і реалізується Держгеонадра згідно з цим Положенням.
4. Геологічна інформація, створена (придбана) на власні кошти юридичних та фізичних осіб, є їх власністю. Реалізація цієї інформації здійснюється її власником за погодженням з Держгеонадра.
Така геологічна інформація може переходити до державної власності у разі передачі її до відповідних банків даних, фондів або архівів на договірній основі.
5. Геологічна інформація незалежно від форми власності підлягає обов'язковій реєстрації та обліку в Державному інформаційному геологічному фонді Держгеонадра (далі - Геоінформ).
Склад і обсяг інформації, яка підлягає обов'язковій передачі до Геоінформу, порядок її обліку та користування визначаються Держгеонадра.
6. Первинна геологічна інформація (керн свердловин, проби нафти, газу, води, зразки кам'яного матеріалу, колекції різного призначення, дублікати проб, журнали польової документації та опробування, записи геофізичних спостережень тощо), яка може використовуватися для вивчення надр, розвідки та експлуатації родовищ корисних копалин, а також для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, підлягає збереженню юридичними та фізичними особами, які її створили.
Надання геологічної інформації для користування
7. Геологічна інформація, створена (придбана) на кошти державного бюджету і передана до Геоінформу, надається у користування на договірній основі, причому органам державної влади та органам місцевого самоврядування, державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям, державним органам у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр іноземних держав - безоплатно.
Юридичні та фізичні особи, що бажають отримати для користування геологічну інформацію, надсилають до Геоінформу запит, в якому зазначається:
мета отримання інформації;
район або родовище корисних копалин;
вид корисних копалин;
перелік замовлених відомостей та ступінь їх детальності;
вид носія інформації;
................Перейти до повного тексту