- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 5 червня 1993 р. N 421 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 576 від 29.05.96 )
Про розрахунки у разі експорту продукції (робіт, послуг) у межах державного контракту
З метою впорядкування розрахунків при виконанні державного контракту, стимулювання підприємств і організацій, що здійснюють експорт продукції (робіт, послуг) за квотами, виданими на підставі цього контракту, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення розрахунків у разі експорту продукції (робіт, послуг) у межах державного контракту (додається).
2. Дозволити Міністерству фінансів з урахуванням стану виконання державного бюджету здійснювати авансову оплату продукції (робіт, послуг), що викуповується уповноваженими організаціями у підприємств - виконавців для експорту в межах державного контракту.
3. Установити, що уповноважені організації, які здійснюють експорт продукції (робіт, послуг) у межах державного контракту, одержують за рахунок коштів, що надходять до державного бюджету від експорту продукції (робіт, послуг), комісійну винагороду в карбованцях за нормативами, що не перевищують 0,5 відсотка зовнішньоторговельної (контрактної) вартості поставленої на експорт продукції (робіт, послуг), перерахованої у валюту України за поточним курсом Національного банку .
Міністерству фінансів за підсумками роботи у III кварталі 1993 р. подати до Кабінету Міністрів України підготовлені на основі складених уповноваженими організаціями кошторисів витрат пропозиції щодо уточнення розміру комісійної винагороди.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство фінансів і Міністерство економіки.
Прем'єр-міністр України Міністр Кабінету Міністрів України | Л.КУЧМА В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 червня 1993 р. N 421
ПОРЯДОК
проведення розрахунків у разі експорту продукції (робіт, послуг) у межах державного контракту
1. Цей Порядок встановлює правила проведення розрахунків між підприємствами, установами і організаціями при виконанні договірних зобов'язань у разі експорту продукції (робіт, послуг) (надалі - продукція) у межах державного контракту.
2. Уповноважені організації, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 1993 р. N 212
(додаток N 2), укладають державні контракти безпосередньо з підприємствами-виконавцями, що виготовляють продукцію на експорт (надалі - підприємства), у межах обсягів, розміщених на цих підприємствах відповідними органами державної виконавчої влади.
3. Уповноважені організації за рахунок коштів, що виділяються Мінфіном з державного бюджету, придбавають у підприємств продукцію, експорт якої здійснюється у межах державного контракту, з оплатою її вартості за внутрішніми цінами у валюті України.
Ціна на зазначену продукцію визначається в державному контракті за погодженням з Мінекономіки і Мінфіном з урахуванням вимог, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 23 грудня 1992 р.
N 715 і від 3 червня 1993 р.
N 403.
За цією ціною продукція відображається у бухгалтерському обліку підприємства, що виготовляє продукцію на експорт, і уповноваженої організації, яка її придбаває.
4. У державному контракті крім ціни на продукцію обов'язково визначаються її номенклатура (асортимент), кількість і якість, умови, терміни поставки, відповідальність за виконання державного контракту та вказуються інші відомості, необхідні для виконання державного контракту і укладання контракту з іноземним покупцем на експорт продукції.
5. Під час укладання контрактів з іноземними покупцями уповноважені організації повинні використовувати індикативні ціни на продукцію за географічними ринками збуту (з урахуванням граничних відхилень) і загальноприйняті у світовій практиці форми розрахунків, що забезпечують надійність надходження валютної виручки за продукцію, що експортується, зокрема попередню оплату та документарні акредитиви.
6. Уповноважена організація після укладання контракту з іноземним покупцем надсилає підприємству у погоджений з ним термін графіки відвантаження продукції.
7. У разі неможливості реалізації продукції на зовнішньому ринку уповноважена організація інформує про це відповідні міністерства і відомства для вирішення питання про її продаж на внутрішньому ринку та внесення до Мінекономіки пропозиції щодо поповнення втрачених обсягів експорту, який здійснюється в межах державного контракту.
8. Умови поставки підприємством продукції, що експортується, і прийняття її уповноваженою організацією за кількістю і якістю визначаються згідно з правилами, встановленими міжнародною торговою палатою "Інкотермс" (редакція 1990 року), якщо інше не передбачено у державному контракті.
................Перейти до повного тексту