1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Кодексі України з процедур банкрутства (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 19, ст. 74):
1) абзац другий пункту 2 частини першої статті 64 викласти в такій редакції:
"вимоги із зобов’язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Пенсійного фонду України за громадян, які застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов’язань із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Пенсійному фонду України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб’єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників)";
2) у частині першій статті 95 слова "Фонду соціального страхування України" замінити словами "Пенсійного фонду України".
2. Частину другу статті 28 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 25, ст. 283; Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 10-11, ст. 87; 2015 р., № 11, ст. 75) викласти в такій редакції:
"Релігійні організації, їх підприємства та заклади, а в передбачених законом випадках і працівники таких організацій, підприємств, закладів сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в порядку та розмірах, встановлених законодавством".
3. У статті 61-1 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 34, ст. 502; 2010 р., № 11, ст. 112; 2020 р., № 47, ст. 408; 2023 р., №№ 12-13, ст. 28):
включити частину другу такого змісту:
"Посадові особи служби державної охорони природно-заповідного фонду України підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування";
частини шосту - десяту виключити;
у частині одинадцятій слова "а також порядок виплати допомоги в разі загибелі або отримання тілесних ушкоджень посадовій особі служби державної охорони природно-заповідного фонду України чи членам її сім’ї визначаються" замінити словом "визначається".
4. В абзаці четвертому статті 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 49, ст. 422; 2021 р., № 20, ст. 179) слова "Фонду соціального страхування України" виключити.
5. У Законі України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 2, ст. 10 із наступними змінами):
1) у частині першій статті 3 слова "Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" замінити словами " Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування";
2) частину першу статті 9 викласти в такій редакції:
"Відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я або в разі смерті працівника, здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування";
3) частини другу і третю статті 25 виключити;
4) у тексті Закону слова "Фонд соціального страхування України" у всіх відмінках замінити словами "Пенсійний фонд України" у відповідному відмінку.
6. У Законі України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 49-51, ст. 376 із наступними змінами):
1) частину третю статті 30 і частину восьму статті 36 виключити;
2) у частині першій статті 73:
доповнити пунктом 1-2 такого змісту:
"1-2) здійснення виплати окремих видів державної соціальної допомоги, інших грошових виплат, повноваження щодо здійснення яких надано Пенсійному фонду";
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4) оплату послуг з виплати та доставки пенсій, страхових, соціальних та інших виплат, передбачених законодавством України".
7. У другому реченні частини першої статті 23 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 2-3, ст. 36; 2018 р., № 6-7, ст. 43; із змінами, внесеними Законом України від 21 серпня 2024 року № 3911-IX) слова "за рахунок бюджетних коштів чи загальнообов’язкового державного соціального страхування" замінити словами "за рахунок бюджетних коштів та/або коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття".
8. У пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 49, ст. 2056; із змінами, внесеними Законом України від 17 листопада 2021 року № 1893-IX):
у підпункті "и" слова "Фонду соціального страхування України та" виключити;
у підпункті "к" слова "Фонду соціального страхування України" виключити.
9. Частину одинадцяту статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 1, ст. 1, № 11, ст. 75) викласти в такій редакції:
"11. Внутрішньо переміщені особи з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, з тимчасово окупованої території, а також особи, у яких внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, знищено або пошкоджено (до стану, непридатного для проживання) жиле приміщення, мають право на отримання страхових виплат і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, безпосередньо в органах Пенсійного фонду України за фактичним місцем проживання, перебування.
Страхові виплати призначаються за наявності необхідних документів, що підтверджують право на отримання таких виплат, а в разі їх відсутності - на підставі отриманих шляхом електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій відомостей:
про встановлення інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності, у тому числі на підставі даних інформаційних ресурсів у сфері реабілітації осіб з інвалідністю;
Державного реєстру актів цивільного стану громадян - про народження особи, її походження, укладення шлюбу, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть особи та інших відомостей цього реєстру;
реєстру застрахованих осіб та реєстру страхувальників Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування - про працевлаштування, нараховану заробітну плату (дохід), сплату страхових внесків та інших відомостей цих реєстрів;
акта розслідування нещасного випадку або акта розслідування професійного захворювання за встановленими формами;
відомчої інформаційної системи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, - про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи;
органів реєстрації - про зареєстроване або задеклароване місце проживання (перебування) особи;
Єдиної державної електронної бази з питань освіти - про навчання;
Єдиного реєстру боржників - про заборгованість зі сплати аліментів;
Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб - щодо статусу внутрішньо переміщеної особи;
Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
податкової звітності за останній звітний період чи за IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України.
Одержання, використання, поширення та зберігання конфіденційних даних, що містяться в інформаційних ресурсах, здійснюються з дотриманням вимог законодавства.
У разі відсутності необхідних відомостей страхові виплати призначаються у мінімальному розмірі, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, з подальшим перерахуванням їх сум після надходження документів, що підтверджують право застрахованої особи на їх отримання".

................
Перейти до повного тексту