1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Корея щодо співробітництва у використанні космічного простору в мирних цілях
( Угоду затверджено Постановою КМ N 962 від 25.07.2007 )
Дата підписання:
Дата затвердження:
Дата набрання чинності:
18.12.2006
25.07.2007
20.08.2007
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Корея, далі - Сторони,
бажаючи зміцнювати традиційні відносин дружби та співробітництва між двома країнами;
враховуючи взаємну заінтересованість в розширенні використання космічного простору у мирних цілях;
підтверджуючи прагнення сприяти мирному використанню космічного простору в інтересах міжнародного співробітництва;
беручи до уваги умови Договору про принципи діяльності держав з дослідження та використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла, від 27 січня 1967 року, та інші багатосторонні угоди та договори про дослідження та використання космічного простору, учасницями яких є обидві Сторони;
підтверджуючи свої зобов'язання як члени Режиму контролю за ракетними технологіями (РКРТ);
прагнучи встановити ефективні форми двостороннього співробітництва у космічній сфері, яке могло б сприяти соціальному, економічному та культурному розвитку на благо народів обох країн,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1 Ціль
Ціллю цієї Угоди є сприяння взаємовигідному співробітництву в науковій, технологічній, промисловій, економічній та інших сферах, пов'язаних із використанням космічного простору в мирних цілях.
СТАТТЯ 2 Правові засади
Співробітництво в рамках цієї Угоди здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства держав Сторін, загальноприйнятих норм та принципів міжнародного права.
СТАТТЯ 3 Виконавчі органи
1. Сторони призначають Національне космічне агентство України (далі - НКАУ) і Міністерство науки та технологій Республіки Корея (далі - МОСТ) виконавчими органами, що відповідають за розвиток, координацію і контроль співробітництва, передбаченого цією Угодою.
2. Відповідно до внутрішнього законодавства обох держав, Сторони або їх виконавчі органи можуть, у разі необхідності, призначати додаткові організації (далі - призначені організації), що є юридичними особами згідно внутрішнього законодавства держав Сторін, для можливості підписання окремих угод, домовленостей та контрактів для участі в окремих спільних заходах за напрямками співробітництва, визначеними в Статті 4 цієї Угоди.
СТАТТЯ 4 Напрямки співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватись у таких напрямках:
а) фундаментальна космічна наука, метеорологія, дистанційне зондування, астрономія, космічні біотехнології, іоносфера та космічна плазма;
б) космічні наукові та технологічні прилади;
в) розробка супутникових систем;
г) дослідження та розробка бортових систем дистанційного зондування;
д) космічні телекомунікаційні системи;
є) космічні транспортні системи;
ж) спільні науково-дослідницькі роботи, конструювання, виробництво, запуски, управління і використання ракет-носіїв, супутників та інших космічних систем;
з) наземна інфраструктура космічних комплексів, включаючи центри запусків.
2. Виконавчі органи можуть пропонувати додаткові напрямки співробітництва у космічній сфері, що мають бути письмово погоджені між Сторонами.
СТАТТЯ 5 Форми співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватись у таких формах:
а) планування та реалізація спільних космічних проектів;
б) реалізація навчальних програм для фахівців, сприяння участі наукових, інженерних та технічних фахівців у спільних проектах;
в) обмін науковим і технічним персоналом;
г) обмін обладнанням, документацією, даними, результатами експериментів, науковою та технічною інформацією;
д) розробка промислових і комерційних програм у сфері вивчення і використання космічних систем та надання пускових послуг;
є) асоціативна участь однієї з Сторін у проектах зі створення супутників та засобів виведення іншої Сторони, які є чіткими компонентами їхніх національних космічних програм або можливостей;
ж) використання носіїв та інших космічних систем для реалізації спільних проектів;
з) організація симпозіумів та інших спільних наукових заходів;
і) співробітництво у галузі стандартизації, сертифікації і методології;
к) консультації і співробітництво з урядовими структурами, а також з науковими закладами та іншими організаціями;
л) сприяння діяльності спільних підприємств між Сторонами, включаючи створення спільних компаній.
2. Виконавчі органи можуть пропонувати додаткові форми співробітництва у космічній сфері, які мають бути письмово погоджені між Сторонами.
СТАТТЯ 6 Виконавчі угоди та спільні програми
1. Виконавчі органи або призначені організації можуть домовлятися про специфічні спільні програми згідно порядку, визначеному національними законодавствами держав Сторін.
2. З метою реалізації спільних програм, які створюються у рамках цієї Угоди, виконавчі органи або призначені організації можуть укладати окремі виконавчі угоди, домовленості та контракти, в яких визначатимуться принципи, правила та порядок їх організації та виконання, і у разі необхідності, фінансової підтримки таких програм.
3. Згідно з цими взаємними угодами, домовленостями та контрактами, виконавчі органи або призначені організації можуть залучати до участі у виконанні спільних програм у рамках цієї Угоди державні та приватні організації, фірми та фізичні особи з третіх країн.
СТАТТЯ 7 Спільний комітет
1. Виконавчі органи підтримуватимуть регулярний діалог на вищому рівні стосовно головних питань їх двосторонніх відносин, а також питань, які становлять взаємний або міжнародний інтерес.
2. Таке співробітництво координуватиметься Спільним комітетом, що складатиметься з офіційних представників кожної Сторони. За взаємною згодою Сторін, Комітет проводитиме засідання, протягом яких обговорюватимуться питання співробітництва.
3. Результатом таких зустрічей буде письмовий звіт, який схвалюватиметься відповідними органами НКАУ та МОСТ.
4. Сторони, їх виконавчі органи та призначені організації можуть створювати робочі групи для виконання функцій, пов'язаних із виконанням спільних програм та проектів, а також підготовки пропозицій щодо нових спільних сфер діяльності і роботи над іншими питаннями, які виникають в рамках співробітництва за цією Угодою.

................
Перейти до повного тексту