- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 22 лютого 1991 р. N 40 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 710 від 01.07.96 )
Про затвердження Інструкції про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам у зв'язку з їх викликом до органів дізнання попереднього слідства, прокуратури, суду або до органів (службових осіб), у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 388 від 28.12.91
N 336 від 07.05.93 )
1. Затвердити Інструкцію про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам у зв'язку з їх викликом до органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури, суду або до органів (службових осіб), у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Ради Міністрів УРСР від 23 січня 1965 р. N 94 "Про затвердження Інструкції про порядок і розміри відшкодування витрат свідкам, потерпілим, експертам, перекладачам і понятим у зв'язку з їх викликами до органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду та виплати винагороди за роботу, проведену експертами і перекладачами" (ЗП УРСР, 1965 р., N 1, ст. 5);
постанову Ради Міністрів УРСР від 29 грудня 1965 р. N 1275 "Про внесення змін до Інструкції про порядок і розміри відшкодування витрат свідкам, потерпілим, експертам, перекладачам і понятим у зв'язку з їх викликами до органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду та виплати винагороди за роботу, проведену експертами і перекладачами" (ЗП УРСР, 1965 р., N 12, ст. 161).
Голова Ради Міністрів УРСР Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР | В.ФОКІН В.ПЄХОТА |
ЗАТВЕРДЖЕНА
постановою Ради Міністрів УРСР
від 22 лютого 1991 р. N 40
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам у зв'язку з їх викликом до органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури, суду або до органів (службових осіб), у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення
I. Загальні положення
1. Свідки, потерпілі, законні представники потерпілих, експерти, спеціалісти, перекладачі та поняті, які викликаються до особи, що провадить дізнання, слідчого, прокуратури, суду або до органу (службової особи), у проводженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення*, для дачі показань, висновків, перекладів, участі в проведенні слідчої дії, судовому розгляді цивільних і кримінальних справ, а також у провадженні справи про адміністративне правопорушення, мають право на відшкодування понесених ними витрат по явці (вартість проїзду до місця виклику і назад, витрати по найму житлового приміщення, добові).
_______________________
* Надалі - "орган (службова особа)".
Відшкодування зазначених витрат провадиться, якщо місце проживання викликаної особи знаходиться в іншому населеному пункті.
2. За особою, яка викликається як свідок, потерпілий, законний представник потерпілого, експерт, спеціаліст, перекладач і понятий, відповідно до статті 92 Кримінально-процесуального кодексу УРСР, статті 71 Цивільного процесуального кодексу УРСР, статті 275 Кодексу УРСР про адміністративні правопорушення зберігається середній заробіток за місцем її роботи за весь час, затрачений нею у зв'язку з явкою за викликом до органу (службової особи). Середній заробіток зберігається за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи.
3. Особам, які не є працівниками підприємств, установ, організацій, виплачується винагорода за відрив їх від роботи або звичайних занять.
4. Експерт, спеціаліст і перекладач не мають права на винагороду, якщо обов'язки в органах (у службових осіб) вони виконували в порядку службового завдання.
II. Розміри сум, що підлягають виплаті в зв'язку з явкою
5. Проїзд до місця явки і назад до місця постійного проживання оплачується свідкам, потерпілим, законним представникам потерпілих, експертам, спеціалістам, перекладачам і понятим на підставі проїзних документів, але не більше:
по залізниці - вартості проїзду в плацкартному (купейному) вагоні;
по водних шляхах - вартості проїзду в каютах, що оплачуються за V - VIII групами тарифних ставок на суднах морського флоту і в каюті III категорії на суднах річкового флоту;
по шосейних і грунтових шляхах - вартості проїзду транспортом загального користування (крім таксі).
При користуванні повітряним транспортом відшкодовується вартість квитка звичайного (туристичного) класу.
Крім виплат по проїзду відшкодовуються страхові платежі по державному обов'язковому страхуванню пасажирів на транспорті, витрати за користування в поїздах постільною білизною, при поданні відповідних документів - вартість попереднього продажу проїзних документів.
Свідкам, потерпілим, законним представникам потерпілих, експертам, спеціалістам, перекладачам і понятим оплачуються витрати по проїзду автотранспортом (крім таксі) до залізничної станції, пристані, аеродрому, якщо вони знаходяться за межею населеного пункту.
З дозволу органу (службової особи), що провадить виклик, свідкам, потерпілим, законним представникам потерпілих, експертам, спеціалістам, перекладачам і понятим у разі неподання проїзних документів сплачується мінімальна вартість проїзду між місцем постійного проживання і місцем явки.
6. Витрати по найму житлового приміщення відшкодовуються свідкам, потерпілим, законним представникам потерпілих, експертам, спеціалістам, перекладачам, понятим стосовно до порядку та в розмірах, передбачених законодавством для відшкодування витрат по найму житлового приміщення відрядженим працівникам.
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 388 від 28.12.91 )( Абзац другий пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ
N 388 від 28.12.91 )
Плата за бронювання місць у готелях відшкодовується у розмірі 50 процентів від вартості місця, що відшкодовується за добу.
................Перейти до повного тексту