- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
( Постанова втратила чинність на підставі Закону
N 1771-III від 01.06.2000, ВВР, 2000, N 37, ст.307 )
Про затвердження Положення про порядок оформлення та використання прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, що становлять державну таємницю
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1995, N 3, ст. 23 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Затвердити Положення про порядок оформлення та використання прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, що становлять державну таємницю (додається).
2. Стосовно авторських свідоцтв СРСР на секретні винаходи, щодо яких на дату введення в дію Положення про порядок оформлення та використання прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, що становлять державну таємницю, не скінчився 20-річний термін від дати подання заявки, надати право заявникам спільно з авторами подавати клопотання про припинення дії зазначених авторських свідоцтв СРСР на території України з одночасною видачею посвідчення, передбаченого Положенням.
3. Кабінету Міністрів України визначити джерела фінансування компенсаційних виплат, передбачених Положенням про порядок оформлення та використання прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, що становлять державну таємницю.
Голова Верховної Ради України | О.МОРОЗ |
м. Київ, 19 січня 1995 року N 4/95-ВР |
ДОДАТОК
до Постанови Верховної Ради
України
від 19 січня 1995 року
N 4/95-ВР
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок оформлення та використання прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, що становлять державну таємницю
1. Це Положення визначає порядок оформлення та розгляду заявок на винаходи, корисні моделі і промислові зразки, що становлять державну таємницю (далі - секретні об'єкти промислової власності), а також порядок видачі охоронних документів на секретні об'єкти промислової власності, використання та передачі прав на використання цих об'єктів.
2. Об'єкти промислової власності, що становлять державну таємницю, одержують правову охорону і використовуються відповідно до законодавства України про державну таємницю та цього Положення.
3. Заявки на секретні об'єкти промислової власності складаються, подаються та розглядаються відповідно до вимог законодавства України про охорону промислової власності, про державну таємницю, цього Положення, нормативних актів Державного комітету України з питань державних секретів (далі - Держкомсекретів України) та Державного комітету України з питань інтелектуальної власності (далі - Держпатент України).
4. Якщо об'єкт промислової власності створено з використанням інформації, зареєстрованої у Зводі відомостей, що становлять державну таємницю, то громадянин або юридична особа, яка є заявником, подає через режимно-секретний орган до Держпатенту України заявку, в якій, зокрема, міститься пропозиція щодо віднесення об'єкта промислової власності до державної таємниці.
5. Якщо об'єкт промислової власності створено не за умов, викладених у пункті 4 цього Положення, але його відповідно до статті
6 Закону України
"Про державну таємницю" може бути віднесено до державної таємниці, то заявка на такий об'єкт подається через режимно-секретний орган заявника, а якщо це неможливо - через компетентний місцевий орган державної виконавчої влади за місцезнаходженням (для юридичних осіб) чи місцем проживання (для громадян) заявника. До заявки додається пропозиція заявника щодо віднесення об'єкта промислової власності до державної таємниці з посиланням на відповідні положення статті 6 Закону України "Про державну таємницю".
6. За заявкою на об'єкт промислової власності, яка надійшла до Держпатенту України згідно з пунктами 4 та 5 цього Положення, встановлюється дата її подання та перевіряється відповідність інформації, наведеної в матеріалах заявки, Зводові відомостей, що становлять державну таємницю.
7. За заявкою на об'єкт промислової власності, який за результатами попереднього розгляду Держпатентом України може становити державну таємницю, визначається державний експерт (експерти) з питань державних таємниць (далі - державний експерт), до компетенції якого належить розгляд питань, що стосуються даного об'єкта промислової власності. Після цього Держпатент України надсилає державному експертові комплект матеріалів заявки для прийняття рішення щодо віднесення об'єкта промислової власності до державної таємниці.
Державний експерт надсилає своє рішення до Держпатенту України протягом двох місяців від дати одержання ним матеріалів заявки.
Стосовно заявки на об'єкт промислової власності, щодо якої державний експерт прийняв рішення про недоцільність віднесення цього об'єкта до державної таємниці, проводиться експертиза відповідно до вимог законодавства України про охорону промислової власності.
................Перейти до повного тексту