1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 березня 2002 р. N 395
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 551 від 05.08.2015 )
Про затвердження Положення про підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 1106 від 17.07.2003 N 1573 від 02.10.2003 N 478 від 14.04.2004 N 306 від 02.04.2008 N 853 від 10.08.2011 ) ( У тексті Положення слова "селянське (фермерське)" в усіх відмінках і формах числа замінено словом "фермерське" у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ N 478 від 14.04.2004 )
Відповідно до статті 9 Закону України "Про ветеринарну медицину" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Положення про підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів (додається).
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 березня 2002 р. N 395
(у редакції постанови Кабінету Міністрів
України від 2 квітня 2008 р. N 306
( 306-2008-п )
ПОЛОЖЕННЯ
про підрозділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів
( У тексті Положення слово "Держкомветмедицини" замінено словом " Держветфітослужба" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ N 853 від 10.08.2011 )
1. Це Положення визначає організаційно-правові засади діяльності підрозділів ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів МВС (далі - підрозділи ветеринарної міліції), завдання та повноваження цих підрозділів, а також права та обов'язки їх працівників.
2. Для надання практичної допомоги державним органам ветеринарної медицини в організації та здійсненні контролю і нагляду за виконанням вимог ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики, локалізації та ліквідації карантинних хвороб тварин утворюються такі підрозділи ветеринарної міліції:
у МВС - Управління ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів (далі - Управління ветеринарної міліції);
у головних управліннях, управліннях МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі - відділи ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів, а у міських і районних відділах (управліннях) внутрішніх справ - сектори ветеринарної міліції з проведення карантинних ветеринарних заходів (далі - територіальні підрозділи ветеринарної міліції).
3. Управління ветеринарної міліції є самостійним структурним підрозділом МВС, який організаційно підпорядковується одному із заступників Міністра внутрішніх справ згідно з розподілом обов'язків, а функціонально - Держветфітослужбі. Територіальні підрозділи ветеринарної міліції організаційно підпорядковуються заступникам начальників головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, міських і районних відділів (управлінь) внутрішніх справ, а функціонально - начальникам відповідних територіальних органів Держветфітослужби.
4. Роботу підрозділів ветеринарної медицини організовує МВС з урахуванням завдань, покладених на Держветфітослужбу.
5. Підрозділи ветеринарної міліції у своїй діяльності керуються Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами МВС і Держветфітослужби та цим Положенням.
6. Підрозділи ветеринарної міліції фінансуються за рахунок бюджетних коштів, що виділяються Держветфітослужбі та його територіальним органам на здійснення протиепізоотичних заходів.
Кошторис підрозділів ветеринарної міліції затверджується Головою Держветфітослужби.
7. Використання особового складу підрозділів ветеринарної міліції під час здійснення ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики, локалізації та ліквідації інфекційних хвороб тварин, не пов'язане з виконанням прямих обов'язків, передбачених цим Положенням, забороняється.
8. На працівників підрозділів ветеринарної міліції, яким відповідно до законодавства присвоєно спеціальні звання міліції, поширюється дія положень Закону України "Про міліцію" щодо оплати праці, правового та соціального захисту, пенсійного забезпечення, а також нормативних актів, що регулюють проходження служби в органах внутрішніх справ.
9. Управління ветеринарної міліції здійснює контроль за діяльністю територіальних підрозділів ветеринарної міліції, які йому підпорядковані, перевіряє та координує їх роботу, пов'язану з організацією службової діяльності, добором, розстановкою, вихованням та навчанням особового складу.
10. Начальник Управління ветеринарної міліції призначається на посаду і звільняється з посади Міністром внутрішніх справ за погодженням з Головою Держветфітослужби.
11. Підрозділи ветеринарної міліції комплектуються виключно лікарями ветеринарної медицини, які за посадою є державними інспекторами ветеринарної медицини.
Структуру і штатний розпис підрозділів ветеринарної міліції затверджують відповідно Міністр внутрішніх справ, начальники головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі за погодженням з Головою Держветфітослужби.
12. Начальники територіальних підрозділів ветеринарної міліції призначаються на посади та звільняються з посади начальниками головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі за письмовим погодженням відповідних керівників територіальних органів Держветфітослужби в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі і начальника Управління ветеринарної міліції.
Інші працівники територіальних підрозділів ветеринарної міліції призначаються на посаду та звільняються з посади начальниками головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
13. До повноваження підрозділів ветеринарної міліції належить надання практичної допомоги державним органам ветеринарної медицини в організації та здійсненні контролю і нагляду за виконанням вимог ветеринарно-санітарних заходів щодо профілактики, локалізації та ліквідації карантинних хвороб тварин шляхом:
забезпечення проведення заходів, спрямованих на ліквідацію спалахів інфекційних хвороб тварин;

................
Перейти до повного тексту