- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 28 грудня 1990 р. N 393
Київ
Про стимулювання укладання договорів контрактації сільськогосподарської продукції на 1991 рік матеріально-технічними ресурсами
З метою підвищення заінтересованості господарств у продажу сільськогосподарської продукції на договірних умовах в державні ресурси Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Затвердити Положення про стимулювання укладання договорів контрактації сільськогосподарської продукції на 1991 рік матеріально-технічними ресурсами, що додається.
2. Держагропрому УРСР, Державному комітетові УРСР по економіці, Держпостачу УРСР, Міністерству фінансів УРСР, Республіканському акціонерному комерційному агропромисловому банку "Україна", виконкомам обласних Рад народних депутатів передбачити виділення матеріальних і фінансових ресурсів для забезпечення заготівлі сільськогосподарської продукції та сировини за договорами контрактації відповідно до державного замовлення.
3. Держагропрому УРСР у 10-денний строк розробити порядок і нормативи постачання матеріально-технічних ресурсів господарствам за продану сільськогосподарську продукцію заготівельним організаціям відповідно до державного замовлення.
Заступник Голови
Ради Міністрів УРСР К.МАСИК
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Ради Міністрів УРСР
від 28 грудня 1990 р. N 393
ПОЛОЖЕННЯ
про стимулювання укладання договорів контрактації сільськогосподарської продукції на 1991 рік матеріально-технічними ресурсами
1. Державні фонди продовольства і сировини формуються на основі укладання договорів контрактації між заготівельними організаціями та виробниками сільськогосподарської продукції.
2. З метою стимулювання продажу сільськогосподарської продукції господарствами в рахунок державного замовлення 1991 року постачання матеріально-технічних засобів, пального, будівельних матеріалів і мінеральних добрив здійснюється за нормативами на законтрактовану продукцію відповідно до Довідки та Угоди на постачання матеріально-технічних засобів за виділеними фондами (лімітами) згідно з додатками 1 і 2.
3. За реалізовану державі сільськогосподарську продукцію господарству поставляються матеріально-технічні ресурси за оптовими цінами і тарифами, встановленими згідно з чинним законодавством.
4. Отоварювання виділених господарствам фондів на матеріально-технічні ресурси проводиться через районні підприємства агротехнічного постачання і районні виробничі об'єднання по агрохімічному обслуговуванню за інформацією заготівельних організацій та органів держстатистики про виконання договірних зобов'язань.
Продукція, не охоплена договорами контрактації, централізовано не забезпечується матеріально-технічними ресурсами.
5. В областях нормативи на матеріально-технічне постачання визначаються по районах і господарствах залежно від природно-економічних умов та інших об'єктивних факторів за ріщеннями рад агропромислових формувань.
При міжгосподарських поставках племінної худоби, молодняка на дорощування та відгодівлю, насіння й іншої продукції проводиться відповідний перерозподіл матеріально-технічних ресурсів або коригуються нормативи на їх постачання за рахунок загальних фондів району.
Забезпечення господарств, що спеціалізуються на виробництві овочів закритого грунту, тваринницьких комплексів, птахофабрик та інших спецгоспів матеріально-технічними ресурсами здійснюється за окремим розрахунком. Спеціальна техніка і обладнання розподіляються відповідними республіканськими об'єднаннями.
6. Постачання матеріально-технічних засобів під законтрактовану продукцію здійснюється протягом трьох кварталів у вигляді авансу для забезпечення технологічних процесів, а в IV кварталі проводиться кінцевий розрахунок залежно від виконання договірних зобов'язань.
7. Заготівельні організації можуть видавати господарствам аванс під вказану в укладених договорах продукцію в обсязі до 40 процентів вартості зерна за діючими закупівельними цінами і до 25 процентів - по інших видах продукції.
8. Вивезення, експедирування та розвантаження всієї законтрактованої продукції забезпечують заготівельні організації за свій рахунок власним або залученим транспортом за погодженими графіками. Транспортні засоби господарств можуть використовуватися за додатковою угодою.
9. У разі невиконання договорів контрактації господарства сплачують штраф заготівельним організаціям і переробним підприємствам у розмірі 50 процентів від вартості недопоставленої продукції за цінами, визначеними в договорах контрактації (за винятком недобору продукції внаслідок стихійного лиха або інших несприятливих умов).
10. При несвоєчасному (неповному) виконанні госпсдарством договорів контрактації розпорядник фондів за даними держстатистики та заготівельних організацій зменшує раніше виділені фонди пропорційно обсягам (вартості) несвоєчасно проданої (поставленої) сільгосппродукції, про що в установленому порядку повідомляє відповідній службі метеріально-технічного постачання (постачальнику) і господарству для припинення (зменшення) поставки (відвантаження) матеріально-технічних засобів.
Одночасно розподільник фондів зобов'язаний перерозподілити матеріально-технічні ресурси між іншими господарствами, що виконують зобов'язання за договорами контрактації, про що також повідомляє служби постачання.
При нерозподілі розпорядником фондів матеріально-технічних ресурсів або відмови від них інших господарств, яким вони були перерозподілені, служби постачання мають право реалізувати їх будь-якому споживачу з дозволу розпорядника фондів.
11. За невиконання договірних зобов'язань по прийманню сільськогосподарської продукції заготівельники сплачують господарствам штраф у розмірі 50 процентів вартості неприйнятої продукції в цінах, визначених в договорах, а по продукції, що швидко псується, - повну її вартість, а також витрати по доставці в обидва кінці.
12. За прострочку поставки або недопоставку продукції виробничо-технічного призначення відповідно до Угоди районні підприємства агротехнічного постачання і районні виробничі об'єднання по агрохімічному обслуговуванню сплачують господарствам неустойку в розмірі 50 процентів вартості недопоставленої в строк продукції, а також відшкодовують збитки в частині, не покритій неустойкою.
13. У разі надолуження недопоставки матеріально-технічних ресурсів службами постачання в наступному періоді (за умови виконання зобов'язань по поставках цього періоду) розмір неустойки зменшується на 50 процентів.
14. При зменшенні лімітів на матеріально-технічні ресурси служби постачання звільняються від сплати неустойки та відшкодування збитків, а господарство відповідно звільняється від поставок заготівельним організаціям сільськогосподарської продукції пропорційно недоодержаним ресурсам.
15. Господарські спори, що виникають при укладанні та виконанні договорів контрактації, розглядаються органами арбітражу або суду в установленому порядку.
16. Дане Положення є обов'язковим для всіх господарств, підприємств та організацій, що проводять продаж та заготівлю сільськогосподарської продукції в державні ресурси на підставі договорів контрактації, а також підприємств та організацій, які здійснюють матеріально-технічне постачання.
17. У питаннях, не передбачених цим Положенням, господарства, заготівельні організації та служби постачання керуються іншими чинними нормативними актами.
Додаток 1
до Положення про стимулювання
укладання договорів контрактації
сільськогосподарської продукції на 1991 рік
матеріально-технічними ресурсами
ДОВІДКА
до договору контрактації ____________________________________
(номер і дата договору,
__________________________________________________________________
назва продукції)
між _________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва господарства)
і ________________________________________________________________
(назва організації, підприємства)
1. Відповідно до Положення про стимулювання укладання договорів контрактації сільськогосподарської продукції на 1991 рік матеріально-технічними ресурсами господарству під законтрактовану продукцію визначаються за нормативами такі матеріальні ресурси:
----------------------------------------------------------------------
| Види законтрактованої сільгоспродукції |Всього,
Види |-------------------------------------------------------|тонн
ресур-|-------------+-------------+-------------+-------------+-------
сів |норма-|кіль- |норма-|кіль- |норма-|кіль- |норма-|кіль- |
................Перейти до повного тексту