1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
від 10 липня 2006 р. N 393-р
Київ
Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки
1. Схвалити Концепцію Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки, що додається.
Визначити МОЗ замовником Загальнодержавної програми.
2. МОЗ розробити та подати до 1 жовтня 2006 р. Кабінетові Міністрів України проект Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Інд. 28
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 10 липня 2006 р. N 393-р
КОНЦЕПЦІЯ
Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки
Сучасний стан онкологічної допомоги населенню
Злоякісні новоутворення є однією з найнебезпечніших медико-біологічних і соціально-економічних проблем. Рівень захворюваності та смертність від цієї хвороби постійно підвищується у зв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значним старінням населення.
В Україні кожного року виявляється більш як 150 тис. онкологічних хворих. У структурі захворюваності чоловічого населення переважають злоякісні пухлини легень, шлунка, шкіри, передміхурової залози, прямої кишки, жіночого населення - молочної залози, шкіри, тіла матки, шлунка, ободової кишки. За останнє десятиріччя спостерігається стійке зростання онкологічної захворюваності з 310 випадків на 100 тис. населення у 1995 році до 328,5 випадка у 2004 році (у середньому щороку на 0,6 відсотка). За розрахунками спеціалістів, до 2020 року кількість тих, хто вперше захворів на рак, може досягти 200 тисяч. Найнижчий рівень захворюваності зафіксований у Закарпатській області - 237,5 випадка на 100 тис. населення, найвищий - у Кіровоградській області - 430,8 і м. Севастополі - 467,3 випадка на 100 тис. населення.
Майже 90 тис. жителів України щороку помирає від раку, з них 35 відсотків - особи працездатного віку. Через несвоєчасну діагностику онкологічних захворювань залишається значною кількість хворих, які помирають протягом першого року захворювання (38-40 відсотків). У розвинутих країнах світу цей показник не перевищує 30 відсотків.
Сьогодні в Україні проживає майже 800 тис. осіб, уражених онкологічними хворобами.
Ураховуючи високу суспільну значущість проблеми, у 2002 році Кабінет Міністрів України постановою від 29 березня 2002 р. N 392 затвердив Державну програму "Онкологія" на 2002-2006 роки, виконання якої дало змогу поліпшити стан забезпечення онкологічних хворих медикаментами та забезпечити спеціалізовані заклади охорони здоров'я лікувально-діагностичним обладнанням, збільшити кількість охоплених спеціальним лікуванням хворих (62,4 відсотка вперше виявлених хворих), що у свою чергу забезпечило стабілізацію рівня смертності від злоякісних новоутворень до 184-190 випадків на 100 тис. населення.
Причини виникнення проблеми
На ситуацію, яка склалася в Україні з онкологічними захворюваннями, негативно впливає ряд об'єктивних і суб'єктивних факторів, зокрема:
відсутність ефективного моніторингу технологічних процесів, які призводять до забруднення навколишнього природного середовища канцерогенними речовинами, не дає змоги розробити систему ефективних регіонально диференційованих заходів первинної профілактики онкологічних захворювань;
розпорошеність даних щодо онкологічних захворювань та стан навколишнього природного середовища у регіонах;
низький рівень організації роботи з профілактики онкологічних захворювань, відсутність обізнаності населення з питань ризиків розвитку онкологічної патології, необхідності здійснення самообстеження та профілактичного медичного огляду;
недостатній рівень оснащеності спеціалізованих закладів охорони здоров'я лікувально-діагностичним обладнанням та обладнанням, необхідним для здійснення оперативних втручань, проведення променевої терапії, надання інтенсивної допомоги;
обмеженість можливостей для санаторно-курортного лікування онкологічних хворих, відсутність дієвої системи медико-соціальної реабілітації осіб, що завершили лікування;
недосконалість системи психологічної, соціальної та правової підтримки онкологічних хворих та їх сімей. Реінтеграція у суспільство хворих, що завершили лікування, ускладнена перенесеними фізичною та психологічною травмою, побічними ефектами лікування, тривалим відстороненням від громадського життя;
незадовільне забезпечення психологами відділень, у яких лікуються онкологічні хворі.
На усунення перелічених та інших недоліків повинна бути спрямована Загальнодержавна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2007-2016 роки (далі - Програма).
Мета Програми
Метою Програми є підвищення ефективності заходів, спрямованих на поліпшення якості первинної профілактики онкологічних захворювань, підвищення рівня одужання, зменшення рівня смертності протягом першого року захворювання, зниження показників смертності від злоякісних новоутворень деяких локалізацій (рак молочної залози, шийки матки, рак передміхурової залози).

................
Перейти до повного тексту