- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 квітня 2021 р. № 391
Київ
Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності співробітників кадрового складу розвідувальних органів
Відповідно до частин першої та четвертої
статті 38 Закону України "Про розвідку" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності співробітників кадрового складу розвідувальних органів, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 квітня 2021 р. № 391
ПОРЯДОК
та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності співробітників кадрового складу розвідувальних органів
1. Ці Порядок та умови визначають механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) співробітників кадрового складу розвідувальних органів, що настали у зв’язку з виконанням ними посадових (службових) обов’язків, а також розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується у разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності таким співробітникам.
2. Співробітники кадрового складу, які є військовослужбовцями, вважаються такими, що виконують посадові (службові) обов’язки, за умов, визначених
Законом України "Про військовий обов’язок і військову службу", у межах обов’язків, безпосередньо пов’язаних з організацією, провадженням і забезпеченням розвідувальної діяльності.
Співробітники кадрового складу, які є державними службовцями, вважаються такими, що виконують посадові (службові) обов’язки під час провадження ними професійної діяльності в період проходження державної служби в межах посадових обов’язків, передбачених нормативно-правовими актами та контрактом (у разі укладення), безпосередньо пов’язаних з організацією, провадженням і забезпеченням розвідувальної діяльності.
3. Днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є:
у разі загибелі (смерті) співробітника кадрового складу - дата смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть;
у разі встановлення інвалідності - дата, зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії, а в разі повторного огляду та зміни групи інвалідності - дата, зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності;
у разі встановлення часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності - дата, зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати працездатності у відсотках.
4. Одноразова грошова допомога призначається в разі загибелі (смерті) співробітника кадрового складу внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання посадових (службових) обов’язків.
5. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім’ї, батькам, усиновлювачам та особам, які перебували на утриманні загиблого (померлого) співробітника кадрового складу (крім випадків, коли утримання відбувається за цивільно-правовими правочинами) (далі - утриманці), у розмірі, визначеному частиною другою
статті 38 Закону України "Про розвідку", із застосуванням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала загибель (смерть).
Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.
Заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги повинна бути нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку.
Члени сім’ї, батьки та усиновлювачі загиблого (померлого) співробітника кадрового складу визначаються відповідно до
Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до
Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" або за рішенням суду.
6. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується в разі встановлення інвалідності співробітнику кадрового складу внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання посадових (службових) обов’язків, чи встановлення інвалідності звільненому із служби співробітнику кадрового складу внаслідок зазначених причин у розмірах, визначених частиною третьою
статті 38 Закону України "Про розвідку", із застосуванням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність.
7. У разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який установлюється медико-соціальною експертною комісією, співробітнику кадрового складу, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання ним посадових (службових) обов’язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, у розмірі, що визначається у відсотках із застосуванням 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому встановлено ступінь втрати працездатності.
8. Якщо протягом двох років після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду співробітнику кадрового складу буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищу групу інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає йому право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата здійснюється з урахуванням раніше виплаченої суми.
У разі повторного встановлення інвалідності, зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності понад дворічний строк після первинного встановлення інвалідності (ступеня втрати працездатності) виплата одноразової грошової допомоги у зв’язку із змінами, що відбулися, не здійснюється.
9. Граничний розмір одноразової грошової допомоги у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності не повинен перевищувати розміру допомоги в разі загибелі (смерті) співробітника кадрового складу.
10. Члени сім’ї, батьки, усиновлювачі та утриманці загиблого (померлого), які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, подають в письмовій чи електронній формі до розвідувального органу заяву про виплату одноразової грошової допомоги, а в разі наявності малолітніх та (або) неповнолітніх дітей - заяву іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей.
До заяви додаються копії (електронні копії за технічної можливості):
документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) співробітника кадрового складу, зокрема про те, що вона не пов’язана з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;
................Перейти до повного тексту