- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 30 березня 1998 р. N 387
Київ
Про порядок формування та зберігання Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 435 від 02.05.2023 )
Затвердити Положення про порядок формування та зберігання Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (додається).
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 66
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 березня 1998 р. N 387
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок формування та зберігання Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України
Загальна частина
1. Державний фонд дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (далі - Державний фонд) становить сукупність дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, які перебувають у державній власності та відповідно до законодавства зараховані до нього і призначені для забезпечення державних виробничих, наукових, соціально-культурних та інших потреб, що фінансуються з державного бюджету.
2. Формування Державного фонду, а також організаційно-методичне керівництво, контроль за станом обліку, охорони, збереженням і його використанням здійснює Мінфін.
3. До Державного фонду зараховуються дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння, закуплені на території України та за її межами за рахунок коштів державного бюджету, відходи і брухт дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у будь-якому вигляді та стані, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння у виробах і брухті, скуплені у населення і юридичних осіб, конфісковані або реквізовані відповідними органами згідно з законодавством України чи здані як скарб, безхазяйні, а також одержані за правом спадкоємства чи дарування, цінності Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, який є складовою частиною Державного фонду.
Цінності, зараховані до Державного фонду, є державною власністю.
Структура Державного фонду
4. Державний фонд складається з:
державного запасу дорогоцінних металів;
державного запасу дорогоцінного каміння;
оперативного резерву золота;
Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Державні запаси дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння формуються за рахунок джерел, зазначених у пункті 3 цього Положення, і призначені для забезпечення поточних потреб національної економіки.
Оперативний резерв золота - це резерв для забезпечення невідкладних потреб національної економіки. Обсяги зарахування дорогоцінних металів до оперативного резерву золота та їх відпуску визначаються Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Мінфіну.
Історичний фонд дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - це зібрання дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ювелірних, побутових виробів, предметів релігійного культу, виготовлених із застосуванням дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння (покриття з них), які мають історичну, музейну, наукову, художню або іншу культурну цінність, а також унікальних золотих та платинових самородків, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
................Перейти до повного тексту