1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 31 травня 1995 р. N 378
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1401 від 27.12.2023 )
Про затвердження Порядку та умов обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 871 від 04.06.2003 N 58 від 30.01.2019 )
Відповідно до статті 19 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 14, ст. 80) Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Порядок та умови обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій, що додається.
Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України Є. МАРЧУК Міністр Кабінету Міністрів України В. ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд.28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 31 травня 1995 р. N 378
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
обов'язкового державного страхування спортсменів вищих категорій
1. Обов'язковому державному страхуванню підлягають спортсмени збірних команд України (далі - застраховані).
Обов'язкове державне страхування здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, що виділяються на утримання штатних збірних команд України.
2. Обов'язкове державне страхування спортсменів збірних команд України (далі - обов'язкове страхування) здійснюється на випадок:
загибелі або смерті застрахованого під час підготовки до змагань та участі в них;
втрати застрахованим працездатності внаслідок поранення, контузії, травми або каліцтва, захворювання чи інвалідності, що сталися під час підготовки до змагань та участі в них.
3. Страхові платежі сплачують Мінмолодьспорт, Міноборони, МВС, Служба безпеки (далі - страхувальник) до 25 числа кожного місяця у розмірі 5 відсотків фонду оплати праці, включаючи встановлені чинним законодавством доплати та надбавки застрахованим за минулий місяць. Облік надходжень страхових платежів і виплат страхових сум із зазначеного виду страхування, повинен вестися окремо від надходжень і виплат за іншими видами страхування. Витрати страхової організації (далі - страховика) на здійснення страхування не повинні перевищувати 6 відсотків страхових платежів. Максимальний розмір виплат страховика (далі - страхова сума) встановлюється у розмірі десятирічного грошового утримання застрахованого спортсмена за його останньою посадою.
Страхувальник здійснює обов'язкове страхування у страховика, який одержав відповідну ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 871 від 04.06.2003 )
4. Страховик виплачує страхові суми у разі:
а) загибелі або смерті застрахованого під час підготовки до змагань та участі в них його спадкоємцям - у розмірі десятирічного грошового утримання застрахованого за останньою посадою, яку він займав;
б) втрати застрахованим працездатності внаслідок поранення, контузії, травми або каліцтва, що сталися під час підготовки до змагань та участі в них, - у розмірі, який визначається з розрахунку середньої заробітної плати пропорційно терміну втрати працездатності, встановленого медичним закладом, за умови, що ушкодження здоров'я застрахованого віднесено до категорії тяжких травм згідно з медичною класифікацією травм, затвердженою МОЗ;
в) установлення застрахованому інвалідності в період чинності договору страхування, до якої призвів нещасний випадок, що стався під час підготовки до змагань або участі в них:
I групи - 100 відсотків страхової суми;
II групи - 80 відсотків страхової суми;
III групи - 60 відсотків страхової суми.
Виплата страхових сум, зазначених у підпунктах "б" і "в" цього пункту, проводиться з урахуванням раніше виплачених страхових сум за цей страховий випадок.
На виплату страховиком страхових сум за страховими випадками, зазначеними у підпункті “в” цього пункту, не впливає установлена інвалідність застрахованому внаслідок подій, що не пов’язані із страховим випадком.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 58 від 30.01.2019 )
5. З вимогою про виплату страхової суми застрахований або його спадкоємці можуть звернутися до страховика протягом трьох років з дня настання страхового випадку.
6. Виплата страхових сум провадиться у семиденний термін з дня одержання страховиком усіх необхідних документів від застрахованого або його спадкоємців.
У разі відмови у виплаті страхової суми страховик у семиденний термін письмово повідомляє про це застрахованого або його спадкоємців і страхувальника із зазначенням причин відмови.
Спори між застрахованим (його спадкоємцями) і страховиком щодо виплати страхової суми вирішуються в установленому законодавством порядку.
7. У разі настання страхових випадків, передбачених пунктом 4 цього Порядку та умов, виплата страхових сум провадиться страховиком за місцем постійного проживання застрахованого шляхом їх перерахування на особистий рахунок одержувача в установі банку, видачі чека або поштового переказу за рахунок страхувальника.
Неповнолітньому спадкоємцю виплата страхової суми провадиться шляхом перерахування на його особистий рахунок в установі банку за місцем проживання з одночасним повідомленням про це відповідного органу опіки і піклування.
8. Страхові суми не виплачуються, якщо страховий випадок:
а) настав у зв'язку з вчиненням застрахованим навмисного злочину або є наслідком вчинення застрахованим дій у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння;

................
Перейти до повного тексту