- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 травня 2015 р. № 378 Київ |
Про затвердження Порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектору
1. Затвердити Порядок обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектору, що додається.
Прем'єр-міністр України |
А.ЯЦЕНЮК |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 травня 2015 р. № 378
ПОРЯДОК
обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектору
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ (далі - кошти) в установах банків державного сектору (далі - банки), а також особливості ведення бухгалтерського обліку виконання місцевих бюджетів і складення звітності про виконання місцевих бюджетів щодо таких коштів.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в
Бюджетному кодексі України,
Законі України "Про банки і банківську діяльність" та інших нормативно-правових актах, що регламентують бюджетний процес і банківську діяльність. Для цілей цього Порядку термін "установа банку державного сектору" вживається як державний банк у значенні, наведеному в Законі України "Про банки і банківську діяльність", або банк, у якому держава прямо та/або опосередковано володіє 75 чи більше відсотками статутного капіталу та/або голосів.
3. Обслуговування коштів у банках здійснюється на підставі договору банківського рахунка, що укладається між банком та місцевим фінансовим органом або розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів за умови прийняття місцевою радою відповідного рішення під час затвердження місцевого бюджету. Таке рішення приймається до 25 грудня року, що передує плановому, і протягом такого періоду не змінюється.
4. У разі обслуговування коштів у банках місцеві фінансові органи та розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів забезпечують виконання місцевих бюджетів за видатками згідно з порядком, передбаченим статтею
46 Бюджетного кодексу України та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетний процес.
6. У разі прийняття рішення відповідною місцевою радою про обслуговування коштів у банках місцеві фінансові органи та/або розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів відкривають у банках поточні рахунки для зарахування коштів та здійснення витрат згідно із законодавством (далі - банківські рахунки), а саме:
місцеві фінансові органи відкривають банківський рахунок для здійснення розподілу зарахованих відповідно до пункту 14 цього Порядку коштів бюджету розвитку між головними розпорядниками бюджетних коштів;
Видатки на оплату послуг з обслуговування власних надходжень бюджетних установ у банках здійснюються розпорядниками бюджетних коштів з відповідного банківського рахунка. Видатки на оплату послуг з обслуговування коштів бюджету розвитку в банках здійснюються місцевими фінансовими органами та розпорядниками бюджетних коштів за рахунок коштів загального фонду відповідного місцевого бюджету згідно з рішенням про місцевий бюджет.
7. У разі внесення змін до законодавства, згідно з якими змінюється перелік власних надходжень бюджетних установ або порядок їх зарахування/використання, розпорядники (одержувачі) бюджетних коштів відкривають/закривають банківські рахунки згідно із внесеними змінами.
8. Включення банками до виписок з поточних рахунків клієнтів інших додаткових реквізитів, ніж тих, що визначені
Положенням про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 18 червня 2003 р. № 254, повинно передбачатися договором між банком та місцевим фінансовим органом або розпорядником (одержувачем) бюджетних коштів.
9. Інформація про відкриті/закриті банківські рахунки (найменування місцевого фінансового органу або розпорядника (одержувача) бюджетних коштів, код згідно з ЄДРПОУ, номер рахунка, дата відкриття/закриття рахунка, найменування установи банку, МФО та місцезнаходження установи банку) в обов'язковому порядку в триденний строк доводиться місцевими фінансовими органами та/або розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів до органів Казначейства, розпорядниками бюджетних коштів - до місцевих фінансових органів.
За правильність оформлення та достовірність інформації, наведеної у розрахунковому документі, відповідає місцевий фінансовий орган або розпорядник (одержувач) бюджетних коштів.
12. Залишки бюджетних коштів на рахунках місцевих бюджетів (у частині бюджету розвитку) та рахунках розпорядників бюджетних коштів (у частині власних надходжень бюджетних установ), які утворилися на кінець бюджетного періоду, що передує переходу на банківську форму обслуговування бюджетних коштів, залишаються на єдиному казначейському рахунку і за рішенням місцевої ради використовуються у наступному бюджетному періоді місцевими фінансовими органами (розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів) відповідно до кошторисів, затверджених у встановленому законодавством порядку.
13. У разі відсутності відповідних бюджетних призначень на наступний бюджетний період залишки коштів бюджету розвитку та/або власних надходжень бюджетних установ перераховуються місцевими фінансовими органами (розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів) з банківських рахунків на рахунки, відкриті в органах Казначейства, з урахуванням вимог статті
57 Бюджетного кодексу України. Після проведення зазначених операцій банківські рахунки закриваються в установленому законодавством порядку.
................Перейти до повного тексту