1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ втратив чинність на підставі Указу Президента N 661/2002 від 25.07.2002 )
Про Тимчасове положення про кредитні спілки в Україні
( Додатково див. Указ Президента N 701/99 від 22.06.99 )
З метою залучення особистих заощаджень громадян для взаємного кредитування та відповідно до пункту 7-4 статті 114-5 Конституції України
постановляю:
Затвердити Тимчасове положення про кредитні спілки в Україні (додається).
Президент України Л.КРАВЧУК
м.Київ, 20 вересня 1993 року
N 377/93
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 20 вересня 1993 року N 377/93
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про кредитні спілки в Україні
1. Це Положення визначає поняття кредитних спілок, особливості їх створення та діяльності.
2. Кредитна спілка - це громадська організація, головною метою якої є фінансовий та соціальний захист її членів шляхом залучення їх особистих заощаджень для взаємного кредитування.
Відносини щодо створення і діяльності кредитних спілок регулюються Законом України "Про об'єднання громадян" з урахуванням особливостей, установлених цим Положенням.
3. Діяльність кредитних спілок здійснюється на засадах рівноправності їх членів; кожен член спілки, незалежно від розміру грошового внеску, має право одного голосу при вирішенні питань діяльності спілки.
4. Членами кредитної спілки, в тому числі її засновниками, можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, досягли 18 років, не обмежені судом у дієздатності та не перебувають у місцях позбавлення волі.
5. Кредитні спілки можуть об'єднувати осіб за місцем їх роботи, за місцем проживання, а також за професійною ознакою, за ознаками членства у громадській організації, належності до релігійної організації.
6. Кредитні спілки утворюються і діють з місцевим статусом.
7. Заснування кредитної спілки здійснюється шляхом укладення її засновниками угоди, що визначає порядок та принципи створення спілки, склад засновників, порядок підготовки проекту статуту спілки та його затвердження.
Кредитна спілка може бути створена у складі не менш як 50 осіб.
8. Кредитна спілка діє на основі статуту.
Статут кредитної спілки повинен містити:
- назву кредитної спілки, її статус, юридичну адресу;
- склад, порядок утворення і діяльності органів управління спілкою, порядок утворення філій та відділень спілки, їх повноваження;
- умови і порядок прийому до спілки та вибуття з неї;
- права і обов'язки членів спілки;
- розміри та порядок сплати вступних та членських внесків;
- порядок використання коштів спілки, в тому числі порядок і умови надання кредитів членам спілки, розмір відрахувань та порядок формування фондів, утворюваних спілкою, порядок звітності та контролю;
- порядок припинення діяльності спілки і вирішення майнових питань, пов'язаних з її ліквідацією.
У статуті кредитної спілки можуть передбачатися інші положення, які стосуються діяльності кредитної спілки.
Статут кредитної спілки не повинен суперечити законодавству України.
9. Легалізація кредитної спілки здійснюється шляхом її реєстрації в порядку, передбаченому Законом України "Про об'єднання громадян".
10. Для державної реєстрації кредитної спілки її засновники подають заяву. До заяви додаються угода про заснування кредитної спілки, статут кредитної спілки, відомості про склад статутних органів, загальну чисельність членів кредитної спілки, документи про сплату реєстраційного збору.
Відповідальність за відповідність законодавству України документів, на підставі яких здійснюється реєстрація, несуть кредитна спілка, що подає документи, та реєструючий орган. Статут кредитної спілки з питань кредитування та розрахунків погоджується з Національним банком України.

................
Перейти до повного тексту