- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 травня 2020 р. № 372 Київ |
Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Виділити Міністерству охорони здоров’я 5356687,3 тис. гривень, у тому числі 3979992,3 тис. гривень за загальним фондом та 1376695 тис. гривень за спеціальним фондом державного бюджету, із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для забезпечення здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме:
1606576,2 тис. гривень (у тому числі видатки споживання - 1460518,2 тис. гривень (з них оплата праці - 411272 тис. гривень), видатки розвитку - 146058 тис. гривень) на безповоротній основі - для забезпечення готовності та реагування лабораторних центрів (обласних, міських, на водному, залізничному, повітряному транспорті), що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я, державних установ "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" та "Український науково-дослідний протичумний інститут імені І.І. Мечнікова Міністерства охорони здоров’я України" (далі - лабораторні підрозділи Міністерства охорони здоров’я) на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
1200923,63 тис. гривень (видатки споживання) на безповоротній основі - для закупівлі засобів індивідуального захисту з метою покриття потреби закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та екстреної медичної допомоги.
172 492,472 тис. гривень на безповоротній основі (видатки споживання) - для закупівлі лікарського засобу за міжнародною непатентованою назвою "remdesivir" (ремдесивір), "tocilizumab" (тоцилізумаб) та "immunoglobulins, normal human, for intravascular afm." (імуноглобулін людини нормальний для внутрішньовенного введення) з метою покриття потреби закладів охорони здоров’я в зазначеному лікарському засобі для надання медичної допомоги пацієнтам, які перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.
1000000 тис. гривень (видатки споживання) на безповоротній основі - для закупівлі експрес-тестів для визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 з метою задоволення потреби закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у зазначених медичних виробах для проведення посиленого тестування на амбулаторному та стаціонарному рівні залежно від медичних показань відповідно до стандартів, затверджених Міністерством охорони здоров’я;
за спеціальним фондом 1376695 тис. гривень (видатки споживання) на безповоротній основі - для закупівлі вакцини проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з метою забезпечення імунопрофілактики населення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
2. Затвердити Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що додається.
3. Установити, що на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначений Кабінетом Міністрів України в акті про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до завершення виконання зазначених заходів встановлюється додаткова доплата до заробітної плати медичним та іншим працівникам лабораторних підрозділів Міністерства охорони здоров’я, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2:
за березень 2020 р. у порядку, визначеному умовами оплати праці медичних та інших працівників за період роботи з ліквідації епідемій і спалахів інфекційних хвороб, а також роботи в осередках особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, затверджених Міністерством соціальної політики;
починаючи з квітня 2020 р. відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 17 березня 2020 р. № 533-IX "Про внесення змін до
Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок.
Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюється доплата, затверджується керівником відповідного закладу охорони здоров’я.
4. Забезпечити:
1) Міністерству охорони здоров’я - погодження виділення бюджетних коштів, передбачених пунктом 1 цієї постанови, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету;
2) Міністерству фінансів - після зазначеного погодження відкриття нових бюджетних програм та внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.
Прем'єр-міністр України |
Д.ШМИГАЛЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 травня 2020 р. № 372
ПОРЯДОК
використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного бюджету за програмою "Забезпечення готовності та реагування системи громадського здоров’я на спалахи гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників закладів екстреної медичної допомоги та закладів охорони здоров’я першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем передбаченої пунктом 1 цього Порядку бюджетної програми є МОЗ.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за напрямами використання бюджетних коштів, зазначеними у підпунктах 2, 3 і 5 пункту 3 цього Порядку, є лабораторні центри (обласні, міські, на водному, залізничному, повітряному транспорті), що належать до сфери управління МОЗ, державні установи "Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України" та "Український науково-дослідний протичумний інститут імені І.І. Мечнікова Міністерства охорони здоров’я України" (далі - лабораторні підрозділи МОЗ).
Одержувачем бюджетних коштів є державне підприємство "Медичні закупівлі України", що належить до сфери управління МОЗ і одержує після виконання вимог пункту 3---1 цього Порядку бюджетні кошти для здійснення заходів, передбачених підпунктами 1, 4, 6 і 7 пункту 3 цього Порядку, на яке не поширюються вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів.
................Перейти до повного тексту