1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України "Про поштовий зв’язок" щодо дії міжнародних договорів і порядку використання зброї персоналом операторів поштового зв’язку
(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2024, № 30, ст.219)
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Закону України "Про поштовий зв’язок" (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 29, ст. 105) такі зміни:
1. Частину другу статті 2 після слів "міжнародним договором України" доповнити словами "який набрав чинності у встановленому порядку".
2. У частині третій статті 4 слова "згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України" замінити словами "які набрали чинності у встановленому порядку".
3. У статті 19:
1) частини п’яту і шосту викласти в такій редакції:
"Працівники підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку з метою захисту грошових коштів мають право застосовувати вогнепальну зброю в порядку, передбаченому цим Законом.
Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений на носіння вогнепальної зброї, а також на її застосування і використання лише за умови, що він відповідає вимогам щодо володіння вогнепальною зброєю, встановленим законодавством України, та пройшов відповідну спеціальну підготовку";
2) доповнити частинами сьомою - дев’ятнадцятою такого змісту:
"Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю у таких виняткових випадках:
1) для відбиття нападу на персонал оператора поштового зв’язку у разі загрози їхньому життю чи здоров’ю;
2) для відбиття групового чи збройного нападу на об’єкти поштового зв’язку з метою забезпечення збереженості грошових коштів.
Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю лише після попередження про необхідність припинення протиправних дій і намір використання зброї.
Застосування вогнепальної зброї без попередження допускається:
1) у разі збройного нападу, а також раптового нападу із застосуванням транспортних засобів або інших засобів, що загрожують життю чи здоров’ю людей;
2) для припинення спроби заволодіти вогнепальною зброєю.
Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю лише з метою заподіяння особі такої шкоди, що є необхідною і достатньою в такій обстановці для негайного припинення нападу.
Працівник підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку уповноважений застосовувати вогнепальну зброю у разі нападу, якщо припинення відповідного нападу неможливо досягнути іншими засобами.
Працівнику підрозділу поштової безпеки призначеного оператора поштового зв’язку заборонено застосовувати вогнепальну зброю до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків учинення ними збройного чи групового нападу, що загрожує життю і здоров’ю людей, якщо відбити такий напад іншими способами і засобами неможливо, а так само в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, або у вогненебезпечних та/або вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої необхідності.

................
Перейти до повного тексту