- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Урядом України та Урядом Республіки Ірак про торговельне, економічне, наукове та технічне співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом
N 2794-III від 15.11.2001 )
Уряд України та Уряд Республіки Ірак, далі "Договірні Сторони",
бажаючи в подальшому зміцнювати торговельні та економічні відносини між двома країнами на принципах рівності та взаємної вигоди відповідно до законодавства і правил, що діють на територіях обох держав,
домовились про таке:
Стаття 1
Договірні Сторони сприятимуть торговельному та економічному співробітництву між двома країнами на довгостроковій і стабільній основі.
Стаття 2
Договірні Сторони надають одна одній режим найбільшого сприяння щодо правил і процедур, пов'язаних з митними зборами, та іншими платежами, податками, які мають відношення до імпорту та експорту.
Договірні Сторони підтверджують надання режиму найбільшого сприяння всім операціям, що пов'язані з перевезенням товарів відповідно до законодавства і правил, що діють в їх державах. Договірні Сторони сприяють транзиту товарів, транспортованих до третіх країн і товарів з третіх країн, транспортованих на територію іншої Договірної Сторони.
Обидві Договірні Сторони усвідомлюють, що режим найбільшого сприяння не розповсюджується на переваги та привілеї, які будь-яка із Договірних Сторін надала або надасть:
- Сусіднім країнам з метою полегшення прикордонної торгівлі.
- Країні, яка є учасником вільних зон, митних та економічних союзів або інших угод, що користуються перевагою, і до яких ця країна приєдналась чи приєднається.
- Результатам багатосторонніх, численних або регіональних домовленостей, членом яких Сторона стала чи має стати.
- Товарам, що імпортуються під егідою програм, наданих третіми країнами чи установами, та/або міжнародними організаціями.
- Перевагам чи привілеям, наданим, або таким, що будуть надані Республікою Ірак членам Ліги Арабських Держав.
Договірні Сторони, відповідно до внутрішнього законодавства, заохочуватимуть фізичних та юридичних осіб, установи, організації та підприємства до встановлення тісних стосунків та реалізації проектів економічного та технічного співробітництва.
Стаття 3
Договірні Сторони заохочуватимуть та полегшуватимуть контакти між фізичними та юридичними особами своїх держав шляхом організації візитів делегацій представників ділових кіл, проведення ярмарків, виставок та обміну інформацією.
Договірні Сторони заохочуватимуть відкриття представництв компаній кожної з країн на територіях одна одної з метою вивчення ринків, ділових можливостей, реалізації своєї продукції, послуг та сприяти їхньому спілкуванню з країною базування.
Стаття 4
Комерційні операції в рамках цієї Угоди здійснюються на основі контрактів, укладених між фізичними та юридичними особами двох країн.
Стаття 5
а) Договірні Сторони вживають необхідних заходів для заохочення науково-технічного співробітництва між ними шляхом обміну науковими та технічними даними, спеціалістами, фахівцями та інтернами, як додаткове заохочення до інших аспектів технічного співробітництва спеціалізованими організаціями обох країн.
б) Договірні Сторони усвідомлюють, що права інтелектуальної власності, які виникають внаслідок застосування цієї Угоди, будуть привласнені спільно, та:
................Перейти до повного тексту