- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Указ не діє. Діяв до набрання чинності Закону
"Про оренду землі"
N 161-XIV від 06.10.98 )
Про оренду землі
З метою створення умов для ефективного використання на договірній основі земель, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб України, територіальних громад сіл, селищ, міст (комунальній власності), держави, та відповідно до статей
13,
41,
142 Конституції України та пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України
постановляю:
1. Виходячи з того, що одним із невідкладних першочергових заходів у здійсненні земельної реформи в Україні є оренда землі, установити, що земля надається в оренду на підставі оформленого договору, відповідно до якого орендодавець передає за плату орендареві у володіння і користування земельну ділянку для господарського використання на обумовлений строк.
2. Установити, що орендодавцями земельних ділянок є:
громадяни та юридичні особи України, у власності яких перебувають земельні ділянки;
органи місцевого самоврядування - сільські, селищні, міські ради - щодо земель, які перебувають у комунальній власності;
районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України - щодо земель, які перебувають у власності держави.
Установити, що дві або більше особи, які мають сертифікати, що засвідчують їх право на земельну частку (пай), можуть за їх бажанням здавати в оренду спільну земельну ділянку через уповноважену ними особу.
Орендарями земельних ділянок є:
районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України;
органи місцевого самоврядування - сільські, селищні, міські ради;
громадяни України, юридичні особи, релігійні організації, міжнародні об'єднання і організації, а також іноземні держави, іноземні юридичні та фізичні особи, особи без громадянства.
3. Установити, що право на оренду земельної ділянки може бути придбане на конкурентних засадах шляхом проведення аукціонів, конкурсів тощо.
Право на оренду земельної ділянки може бути продано, подаровано, успадковано, обміняно, заставлено або іншим законним способом відчужено, в тому числі передано як внесок до статутних фондів товариств та підприємств, якщо інше не передбачено договором оренди земельної ділянки. Право на оренду земельної ділянки може перейти після смерті орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди, до одного із членів сім'ї орендаря, який проживав і працював з ним на цій земельній ділянці та дав згоду стати орендарем.
Передача в оренду земельної ділянки не є підставою для припинення або зміни права третьої особи на цю земельну ділянку.
4. Установити, що у разі укладення договору орендодавець зобов'язаний попередити орендаря про всі права третіх осіб на земельну ділянку, яка передається в оренду (сервітут, права застави). Невиконання орендодавцем такого зобов'язання дає право орендарю вимагати зменшення орендної плати або розірвання договору оренди та відшкодування збитків.
................Перейти до повного тексту