1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Закону N 1697-VII від 14.10.2014, ВВР, 2015, N 2-3, ст.12 )
Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про прокуратуру"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 50, ст.474 ) ( Вводиться в дію Постановою ВР N 3663-XII від 26.11.93, ВВР, 1993, N 50, ст.475 )
Верховна Рада України
постановляє:
Внести до Закону України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N 53, ст.793; 1993 р., N 22, ст.229) такі зміни і доповнення:
1. Пункт 6 частини першої статті 5 викласти в такій редакції:
"6) нагляд за додержанням законів органами військового управління, військовими об'єднаннями, з'єднаннями, частинами, підрозділами, установами і військовими навчальними закладами та посадовими особами Збройних Сил, Прикордонних військ, Національної гвардії, Управління державної охорони, Служби безпеки України та інших військових формувань, дислокованих на території України".
2. Частину першу статті 12 викласти в такій редакції:
"Прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду".
3. Статтю 13 викласти в такій редакції:
"Стаття 13. Система органів прокуратури
Систему органів прокуратури становлять: Генеральна прокуратура України, прокуратури Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя (на правах обласних), міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, а також військові прокуратури.
До органів військових прокуратур належать військові прокуратури регіонів і військова прокуратура Чорноморського флоту та Військово-Морських Сил України (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів (на правах міських).
Штатна чисельність органів прокуратури України в межах фонду заробітної плати затверджується Генеральним прокурором України".
4. Частину другу статті 14 викласти в такій редакції:
"Структуру Генеральної прокуратури України та Положення про її структурні підрозділи затверджує Генеральний прокурор України".
5. Частину другу статті 19 викласти в такій редакції:
"Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству".
6. У статті 20:
пункт 1 частини першої викласти в такій редакції:
"1) безперешкодно за посвідченням, що підтверджує займану посаду, входити у приміщення державних органів, органів місцевого та регіонального самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, до військових частин, установ без особливих перепусток, де такі запроваджено; мати доступ до документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, в тому числі за письмовою вимогою, і таких, що містять комерційну чи банківську таємницю або конфіденційну інформацію. Письмово вимагати подання в прокуратуру для перевірки зазначених документів та матеріалів, видачі необхідних довідок, в тому числі щодо операцій і рахунків юридичних осіб та інших організацій, для вирішення питань, пов'язаних з перевіркою";
пункт 3 частини першої викласти в такій редакції:
"3) вимагати від керівників та колегіальних органів проведення перевірок, ревізій діяльності підпорядкованих і підконтрольних підприємств, установ, організацій та інших структур незалежно від форм власності, а також виділення спеціалістів для проведення перевірок, відомчих і позавідомчих експертиз".
7. Доповнити статтю 29 частиною третьою такого змісту:
"Здійснюючи нагляд, прокурор вживає заходів до узгодження дій правоохоронних органів у боротьбі із злочинністю".
8. Статтю 35 викласти в такій редакції:
"Стаття 35. Повноваження прокурора
Прокурор може вступити у справу в будь-якій стадії процесу, якщо цього вимагає захист конституційних прав громадян, інтересів держави та суспільства, і зобов'язаний своєчасно вжити передбачених законом заходів до усунення порушень закону, хоч би від кого вони виходили. Прокурор має рівні права з іншими учасниками судового засідання.
Обсяг і межі повноважень прокурора, який бере участь у судовому процесі, визначаються цим Законом та процесуальним законодавством України".
9. Доповнити Закон статтею 46-1 такого змісту:
"Стаття 46-1. Кадри органів військової прокуратури
Військовими прокурорами і слідчими призначаються громадяни України з числа офіцерів, які проходять військову службу або перебувають у запасі і мають вищу юридичну освіту.
Військовослужбовці військових прокуратур у своїй діяльності керуються Законом України "Про прокуратуру" і проходять службу відповідно до Закону України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" та інших законодавчих актів України, якими встановлено правові та соціальні гарантії, пенсійне, медичне та інші види постачання і забезпечення, передбачені законодавством для осіб офіцерського складу Збройних Сил України".
10. Статтю 49 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:
"Слідчі прокуратури забезпечуються жилою площею місцевими органами влади в першочерговому порядку. Їм також надається 50-процентна знижка плати за займане ними та членами їх сімей житло, комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія) і користування квартирним телефоном".
У зв'язку з цим частини четверту, п'яту і шосту вважати відповідно частинами п'ятою, шостою та сьомою.
11. У статті 50:
частину другу доповнити реченням такого змісту: "Така ж відповідальність настає в разі вчинення зазначених правопорушень щодо пенсіонера з числа працівників прокуратури або членів його сім'ї і близьких родичів у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків у минулому";
доповнити статтю після частини другої новою частиною такого змісту:
"Збитки, заподіяні знищенням або пошкодженням майна прокурору, слідчому чи пенсіонеру з числа прокурорсько-слідчих працівників, членам їх сімей і близьким родичам у зв'язку з виконанням працівником прокуратури службових обов'язків, відшкодовуються державою в повному розмірі за рахунок державного бюджету";
частину четверту після слова "сім'ї" доповнити словами "або утриманцям", а після слів "за останньою посадою" доповнити словами "і призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника в розмірі його місячного посадового окладу".
У зв'язку з доповненням статті новою частиною вважати частини третю, четверту, п'яту і шосту відповідно частинами четвертою, п'ятою, шостою і сьомою.
12. Доповнити Закон статтею 50-1 такого змісту:
"Стаття 50-1. Пенсійне забезпечення працівників прокуратури

................
Перейти до повного тексту