1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Договір


Договір
про основи взаємовідносин і принципи співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран
( Договір ратифіковано Законом N 801-IV від 15.05.2003 )
Україна та Ісламська Республіка Іран, надалі "Сторони",
- спираючись на дружні відносини, традиції взаємної поваги, зацікавленість у розширенні, зміцненні всебічного та взаємовигідного двостороннього співробітництва;
- визначаючи необхідність подальшого розвитку відносин в політичній, економічній, торговельній, науковій, технічній, культурній та інших сферах;
- вважаючи, що закладений фундамент співробітництва відповідає докорінним інтересам народів обох держав і має за мету підвищення рівня їхнього добробуту;
- підтверджуючи свою відданість загальновизнаним нормам міжнародного права, цілям та принципам Статуту Організації Об'єднаних Націй;
- висловлюючи впевненість у необхідності розвивати відносини на принципах суверенної рівності, територіальної цілісності, незастосування сили чи загрози силою, невтручання у внутрішні справи одна одної, сумлінного виконання міжнародних зобов'язань та мирного врегулювання колізій;
- сприяючи посиленню безпеки та стабільності,
домовились про таке:
Стаття 1
Україна та Ісламська Республіка Іран, як дві дружні держави, будуватимуть відносини між собою на засадах рівноправності та взаємної довіри, взаємовигідного співробітництва, поваги до суверенітету та невтручання у внутрішні справи одна одної.
Стаття 2
Сторони вирішуватимуть можливі суперечності між ними лише мирним шляхом.
Стаття 3
Сторони створюватимуть сприятливі умови для двосторонньої і багатосторонньої діяльності їхніх фізичних, юридичних осіб та взаємного інвестування.
Сторони підтримуватимуть діяльність спільної Міжурядової українсько-іранської комісії з економічного та торговельного співробітництва, розвиток двосторонньої договірно-правової бази та виконання досягнутих домовленостей.
Стаття 4
Сторони розвиватимуть довгострокові взаємовідносини з метою реалізації спільних проектів у сферах енергетики, включаючи будівництво, реконструкцію і експлуатацію енергетичних об'єктів, науки і технологій, транспорту, промисловості, в тому числі у галузі літакобудування.
Стаття 5
Сторони сприятимуть обміну інформацією та досвідом, а також проводитимуть на регулярній основі консультації в галузях економіки, науки і технологій з метою ширшого ознайомлення та використання їхніх потенційних можливостей. Сторони укладатимуть двосторонні документи в цих сферах.
Стаття 6
Сторони створюватимуть необхідні умови для розвитку дружніх стосунків між народами обох держав, а також співпраці між громадськими організаціями.
Стаття 7
Сторони погодились забезпечувати подальший розвиток співробітництва в галузі культури і мистецтва, науки та освіти, охорони здоров'я, туризму, спорту та інших сферах суспільного життя, а також розвивати прямі зв'язки між університетами, науковими та культурними центрами, музеями, бібліотеками, архівами та іншими установами і закладами Сторін, які працюють у відповідних галузях, та сприяти підтримці взаємовідносин на міжконфесійному рівні.
Стаття 8
Сторони регулярно проводитимуть консультації на вищому та інших рівнях з метою подальшого розвитку двосторонніх відносин, а також обговорення міжнародних питань, що становлять обопільний інтерес.
Стаття 9
Сторони розвиватимуть міжпарламентські зв'язки, в тому числі між парламентськими комітетами.
Стаття 10

................
Перейти до повного тексту