- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 березня 2024 р. № 357
Київ
Деякі питання призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту
Відповідно до абзацу третього частини третьої та частини четвертої
статті 118 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок та строки передачі особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту оригіналу особистого розпорядження керівнику органу чи підрозділу цивільного захисту для зберігання в особовій справі;
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
2. Ця постанова набирає чинності з дня набрання чинності Законом України від 9 грудня 2023 р.
№ 3515-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги", але не раніше дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 березня 2024 р. № 357
ПОРЯДОК
та строки передачі особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту оригіналу особистого розпорядження керівнику органу чи підрозділу цивільного захисту для зберігання в особовій справі
1. Цей Порядок визначає механізм і строки передачі особою рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особа рядового чи начальницького складу) керівникові органу чи підрозділу цивільного захисту за місцем проходження служби оригіналу особистого розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам), яку (яких) особа рядового чи начальницького складу обрала (далі - особисте розпорядження), для зберігання його в особовій справі.
2. Особисте розпорядження складається особою рядового чи начальницького складу за власним бажанням у будь-який час після зарахування на службу цивільного захисту.
3. Особа рядового чи начальницького складу протягом п’яти робочих днів після складення особистого розпорядження для зберігання до особової справи подає рапорт на ім’я керівника органу чи підрозділу цивільного захисту за місцем проходження служби.
У разі неможливості особисто подати рапорт та особисте розпорядження керівникові органу чи підрозділу цивільного захисту особа рядового чи начальницького складу надсилає такі документи рекомендованим листом на адресу органу чи підрозділу цивільного захисту за місцем проходження служби.
4. Керівник органу чи підрозділу цивільного захисту вживає заходів до передачі рапорту та особистого розпорядження до підрозділу з питань роботи з персоналом (кадрами) для зберігання їх в особовій справі.
5. Рапорт та особисте розпорядження долучаються до особової справи відповідальною посадовою особою підрозділу з питань роботи з персоналом (кадрами) в установленому порядку.
Порядок зберігання особистого розпорядження в особовій справі визначається ДСНС.
6. Керівникам органів та підрозділів цивільного захисту, відповідальним посадовим особам підрозділу з питань роботи з персоналом (кадрами), а також іншим особам, яким під час виконання службових обов’язків став відомий зміст особистого розпорядження, заборонено розголошувати зміст особистого розпорядження до встановлення факту загибелі (смерті) особи рядового чи начальницького складу.
7. У разі скасування особистого розпорядження або складення нового особистого розпорядження особа рядового чи начальницького складу подає керівникові органу чи підрозділу цивільного захисту за місцем проходження служби відповідний рапорт згідно з положенням пункту 3 цього Порядку.
8. У разі скасування особистого розпорядження після надходження відповідного рапорту керівник органу чи підрозділу цивільного захисту протягом трьох робочих днів вживає заходів до вилучення його з особової справи та повернення особі рядового чи начальницького складу, про що робиться відповідний запис в особовій справі.
Особисте розпорядження повертається особі рядового чи начальницького складу рекомендованим листом або передається особисто відповідальною посадовою особою підрозділу з питань роботи з персоналом (кадрами) особисто.
Нове особисте розпорядження долучається до особової справи згідно з положенням пунктів 4 і 5 цього Порядку із зазначенням дати його надходження, про що робиться відповідний запис в особовій справі.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 березня 2024 р. № 357
ПОРЯДОК
призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту
1. Цей Порядок визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - одноразова грошова допомога).
4. Днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є:
у разі загибелі (смерті) особи рядового чи начальницького складу - дата смерті, зазначена у свідоцтві про смерть;
у разі встановлення особі рядового чи начальницького складу інвалідності - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або в довідці медико-соціальної експертної комісії, а в разі повторного огляду та зміни групи інвалідності - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або в довідці медико-соціальної експертної комісії про первинне встановлення інвалідності;
у разі встановлення особі рядового чи начальницького складу ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або в довідці медико-соціальної експертної комісії.
5. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі:
1) загибелі особи рядового чи начальницького складу під час виконання нею службових обов’язків або смерті внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, отриманих під час виконання нею службових обов’язків;
2) смерті особи рядового чи начальницького складу, що настала в період проходження нею служби;
3) встановлення особі рядового чи начальницького складу інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого нею під час виконання службових обов’язків, або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням нею службових обов’язків, або встановлення особі протягом шести місяців після звільнення її із служби інвалідності з причин, зазначених у цьому підпункті;
4) встановлення особі рядового чи начальницького складу інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, пов’язаних з проходженням нею служби, або встановлення особі протягом шести місяців після звільнення її із служби інвалідності з причин, зазначених у цьому підпункті;
5) отримання особою рядового чи начальницького складу поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання нею службових обов’язків, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення їй інвалідності.
6. Особа рядового чи начальницького складу має право скласти письмово в довільній формі особисте розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам), яку (яких) особа рядового чи начальницького складу обрала (далі - особисте розпорядження), з визначенням розміру частки таких осіб у відсотках.
Особисте розпорядження підписується власноруч особою рядового чи начальницького складу із зазначенням дати складення.
Справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчується керівником органу чи підрозділу цивільного захисту, в якому особа рядового чи начальницького складу проходить службу, шляхом проставлення на заяві свого підпису, прізвища, ініціалів та печатки або нотаріусом.
Справжність підпису на особистому розпорядженні в органах та підрозділах цивільного захисту засвідчується:
Головою ДСНС - для осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в апараті ДСНС, начальників територіальних органів, підрозділів центрального підпорядкування та закладів освіти, що належать до сфери управління ДСНС;
начальниками територіальних органів ДСНС - для осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в такому територіальному органі, а також для керівників підрозділів ДСНС, що підпорядковані територіальному органу;
начальниками (керівниками) інших органів та підрозділів цивільного захисту, що належать до сфери управління ДСНС, - для осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу в таких органах та підрозділах.
Оригінал особистого розпорядження зберігається в особовій справі особи рядового чи начальницького складу, яка його склала.
Особа рядового чи начальницького складу має право в будь-який час скасувати особисте розпорядження або скласти нове.
Скасування особою рядового чи начальницького складу особистого розпорядження здійснюється письмово в довільній формі з дотриманням вимог, визначених цим пунктом.
Кожне нове особисте розпорядження скасовує дійсність попереднього особистого розпорядження та долучається до особової справи особи рядового чи начальницького складу із зазначенням дати надходження.
Заборонено розголошувати зміст особистого розпорядження до встановлення факту загибелі (смерті) особи рядового чи начальницького складу, яка його склала.
7. За наявності особистого розпорядження право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають особи, на користь яких складено особисте розпорядження, у розмірі частки, визначеної в такому розпорядженні у відсотках.
Незалежно від змісту особистого розпорядження право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи рядового чи начальницького складу в розмірі 50 відсотків частки, яка належить кожному з них у разі призначення і виплати одноразової грошової допомоги за відсутності особистого розпорядження.
8. У разі відсутності особистого розпорядження або за наявності невизначеної особистим розпорядженням частки розміру одноразової грошової допомоги право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги (її частки) мають у рівних частках:
діти, зокрема усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи рядового чи начальницького складу та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу рядового чи начальницького складу за її життя було позбавлено батьківських прав;
один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу рядового чи начальницького складу;
батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи рядового чи начальницького складу, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їх батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті);
внуки загиблої (померлої) особи рядового чи начальницького складу, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли);
жінка (чоловік), яка (який) разом із загиблою (померлою) особою рядового чи начальницького складу проживали однією сім’єю, але не перебували в шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови, що цей факт установлено рішенням суду, яке набрало законної сили;
утриманці загиблої (померлої) особи рядового чи начальницького складу, визначені відповідно до
Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
9. У разі відмови однієї з осіб, зазначених у пункті 8 цього Порядку, від призначення та отримання одноразової грошової допомоги, а також якщо одна з таких осіб у строк, установлений пунктом 18 цього Порядку, не реалізувала своє право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на призначення та отримання такої допомоги, у рівних частках.
У разі відмови однієї з осіб, зазначених в особистому розпорядженні, від призначення та отримання одноразової грошової допомоги, а також якщо одна з таких осіб у строк, установлений пунктом 18 цього Порядку, не реалізувала своє право на призначення та отримання такої допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, у рівних частках.
Відмова від призначення та отримання одноразової грошової допомоги від імені малолітніх, неповнолітніх дітей загиблої (померлої) особи рядового чи начальницького складу, а також недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, які мають право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, не допускається.
Особи, які мають право на одноразову грошову допомогу, можуть відмовитися від її призначення та отримання шляхом подання заяви, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально.
10. Одноразова грошова допомога призначається і виплачується:
1) особі, яка має право на її призначення та отримання:
у разі загибелі особи рядового чи начальницького складу під час виконання нею службових обов’язків або смерті внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, отриманих під час виконання нею службових обов’язків, - у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому настала загибель (смерть);
................Перейти до повного тексту