- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Індія про безвізові поїздки громадян, які користуються дипломатичними паспортами
Дата підписання: |
25.11.2011 |
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Індія (далі - "Договірні Сторони"),
маючи намір розвивати дружні відносини між двома державами,
бажаючи спростити режим поїздок громадян України та громадян Республіки Індія, які користуються дипломатичними паспортами,
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Громадянину держави однієї з Договірних Сторін, який користується дійсним дипломатичним паспортом, дозволено в'їжджати, виїжджати та прямувати транзитом територією держави іншої Договірної Сторони без віз, користуючись пунктами пропуску через державний кордон, призначеними для міжнародного сполучення.
2. Громадянину держави однієї з Договірних Сторін, який користується згаданим паспортом, дозволено перебувати на території держави іншої Договірної Сторони без віз упродовж строку, що не перевищує дев'яносто (90) днів протягом ста вісімдесяти (180) днів з дати першого в'їзду щодо території України та строком до дев'яноста (90) днів щодо території Індії.
3. Продовження строку перебування здійснюється компетентними органами держави, що приймає, на підставі письмового звернення дипломатичного представництва або консульської установи держави, що направляє.
Стаття 2
1. Громадянин держави однієї з Договірних Сторін, який призначений на роботу в дипломатичному представництві, консульській установі на території держави іншої Договірної Сторони та користується дійсним дипломатичним паспортом, звільняється від вимоги отримання візи з метою в'їзду на територію держави іншої Договірної Сторони. Такому громадянину на підставі запиту відповідного дипломатичного представництва чи консульської установи упродовж 90 днів з дати його прибуття оформлюється дозвіл на проживання в державі, що приймає, на термін його офіційного перебування.
2. Дія пункту 1 цієї статті поширюється також на громадянина держави однієї з Договірних Сторін, який користується зазначеним паспортом та є представником своєї держави при міжнародній організації, що розташована на території держави іншої Договірної Сторони.
3. Положення пунктів 1 та 2 цієї статті застосовуються також до дружини/чоловіка члена дипломатичного представництва, консульської установи чи представника при міжнародній організації, їх дітей та батьків, що перебувають на їх утриманні, за умови, що вони користуються такою ж категорією паспорта або відомості про дітей внесено до паспорта їх батька чи матері.
Стаття 3
1. Кожна з Договірних Сторін зберігає право відмовити у в'їзді або зменшити строк перебування на своїй території стосовно будь-якого громадянина держави іншої Договірної Сторони, перебування якого визнано небажаним.
2. Громадянин держави однієї з Договірних Сторін, який під час перебування на території держави іншої Договірної Сторони втратив свій дипломатичний паспорт, повинен повідомити про це компетентні органи держави перебування, які в цьому випадку видають довідку, що підтверджує отримання заяви про втрату документа. Дипломатичне представництво або консульська установа держави відповідної Договірної Сторони видає такому громадянину новий паспорт або проїзний документ та інформує про це відповідні органи держави перебування.
................Перейти до повного тексту