1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про заходи зміцнення довір'я і безпеки та про розвиток двосторонніх військових зв'язків
( Угоду ратифіковано Законом N 2946-III від 10.01.2002, ВВР, 2002, N 23, ст.162 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Угорської Республіки, надалі Сторони,
дотримуючись своїх зобов'язань, прийнятих в рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі,
прагнучи до прийняття нових зобов'язань, що грунтуються на двосторонньому співробітництві, з метою зміцнення відкритості і довір'я,
маючи впевненість у тому, що розширення двостороннього військового співробітництва та виконання існуючих двосторонніх домовленостей сприятимуть подальшому зміцненню довір'я та дружніх відносин між Сторонами та укріпленню безпеки в регіоні Центральної та Східної Європи та в Європі в цілому,
вирішивши надалі розвивати двостороннє військове співробітництво, що базується на діалозі, з метою зміцнення довір'я та безпеки, а також відкритості у військовій діяльності,
керуючись рекомендаціями параграфа 136 Віденського документа 1994 року, на доповнення до існуючих домовленостей між двома країнами про заходи військового співробітництва,
домовились про таке:
Стаття I
Розширення обміну військовою інформацією та подальший розвиток існуючих заходів зміцнення довір'я та безпеки
1. а) Чинність заходів поширюється на прикордонну зону вздовж державного кордону між Україною та Угорською Республікою на глибину 125 км.
б) Військова діяльність, що проводиться формуваннями, частинами та підрозділами Збройних Сил України та Угорської Армії, а також формуваннями, частинами і підрозділами сил внутрішньої безпеки та прикордонними військами України і Угорської Республіки, є предметом повідомлення та спостереження.
2. Сторони заздалегідь, за 42 доби чи більше, повідомляють одна одну про заплановану військову діяльність сухопутних сил в зоні застосування згідно з пунктом 3 Статті 1 цієї Угоди. Якщо діяльність відбувається без попереднього повідомлення задіяних у ній військ, Сторони повідомляють одна одну з початком такої діяльності.
3. Зобов'язання повідомляти про військову діяльність, а також запрошувати до п'яти спостерігачів виконуються, якщо в будь-який час у такій діяльності бере участь щонайменше:
- 6000 осіб, включаючи підрозділи забезпечення, або
- 100 бойових танків, або
- 150 бойових броньованих машин, або
- 75 артилерійських систем калібру 100 мм і більше.
Сторони не зобов'язані запрошувати спостерігачів на заходи, що підлягають повідомленню і здійснюються без повідомлення військ тоді, коли тривалість таких заходів не перевищує 48 годин.
4. Зобов'язання про повідомлення та запрошення спостерігачів поширюються також на участь повітряних сил Сторін у тому випадку, якщо в ході військової діяльності планується використати літаки та бойові (спеціальні ударні, багатоцільові ударні, бойового забезпечення) вертольоти, загальна кількість яких перевищує 50.
5. Кожна з Сторін, крім вказаного в пункті 3 Статті 1 цієї Угоди, один раз на рік запрошує щонайменше 5 спостерігачів іншої Сторони на навчання на рівні батальйону (механізований чи танковий батальйон) або вище.
6. Жодна з Сторін не проводитиме військові навчання на рівні батальйону або вище на території, яка прилягає до українсько-угорського державного кордону на відстані ближче ніж 20 км.
Стаття II Подальший розвиток військового співробітництва

................
Перейти до повного тексту