1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про спрощений порядок перетинання державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних областях
( Угоду затверджено Постановою КМ N 378 від 28.05.93 ) ( Про припинення Угоди з 1 серпня 2003 р. за згодою Сторін (шляхом обміну нотами) див. Постанову КМ N 1112 від 17.07.2003 )
Уряд України і Уряд Угорської Республіки, які надалі іменуються "Сторони",
виходячи з бажання подальшого розвитку співробітництва між двома країнами,
прагнучи сприяти розширенню контактів між громадянами цих країн, які проживають у прикордонних областях,
погодились про таке:
Стаття 1
Громадяни України і громадяни Угорської Республіки, які постійно проживають у Закарпатській області України та областях Саболч-Сатмар-Берег і Гайду-Бігар Угорської Республіки (надалі громадяни Сторін), мають право перетинати державний кордон у встановленому цією Угодою спрощеному порядку і перебувати у межах зазначених областей.
Стаття 2
Перетинання державного кордону у спрощеному порядку здійснюється громадянами України за паспортом громадянина України з вкладкою встановленої форми, а громадянами Угорської Республіки - за "Перепусткою для перетинання кордону" (надалі документ-дозвіл).
Документи на право перетинання державного кордону у спрощеному порядку видаються компетентними органами Сторін. Сторони обмінюються зразками цих документів. У разі введення нових або внесення змін у діючі документи Сторони негайно по дипломатичних каналах повідомлятимуть про це одна одну і передаватимуть нові зразки документів. До введення в дію нових документів використовуватимуться документи, що діють в даний час.
Відомості про неповнолітніх дітей вносяться у вкладку або документ-дозвіл одного з батьків або осіб, які їх супроводжують. Дані на неповнолітню дитину та її фотокартка, у такому випадку, завіряються печаткою.
При групових поїздках вкладка або документ-дозвіл оформляються на керівника групи, а інші особи перетинають кордон на підставі списку, до якого вносяться прізвище та ім'я особи, дата народження, номер паспорта, а також фотокартка для неповнолітніх дітей віком від 7 років і більше. Цей список і фотокартки дітей завіряються компетентними органами Сторін. При цьому особи, внесені до списку, за винятком неповнолітніх дітей, повинні мати при собі паспорти.
Вкладки і документи-дозволи заповнюються українською та угорською мовами.
Стаття 3
Власники вкладок і документів-дозволів перетинають державний кордон у пунктах пропуску для міжнародного пасажирського сполучення, а також у пунктах спрощеного пропуску пішки, на велосипедах або транспортних засобах, зареєстрованих в даних областях, за винятком гужового транспорту.
Перетинання українсько-угорського кордону у спрощеному порядку здійснюється у пунктах пропуску, визначених Сторонами шляхом укладення окремої угоди.
Перетинання державного кордону у спрощеному порядку здійснюватиметься у час, погоджений компетентними органами Сторін.
Контроль за перетинанням державного кордону у пунктах спрощеного пропуску здійснюється органами прикордонного контролю у відповідності з законодавством Сторін.
Стаття 4
У разі необхідності надання невідкладної медичної допомоги, якщо хворий не може своєчасно отримати її на території своєї країни, за взаємною домовленістю Прикордонних Уповноважених Сторін медичний персонал або хворий, як виняток, можуть перетинати державний кордон поза встановленими пунктами та у будь-який час доби за національним паспортом.
Стаття 5
Громадяни Сторін мають право перебувати у межах даних областей до 10 діб з моменту перетинання державного кордону. У виняткових випадках цей строк може бути продовжений за рішенням компетентних органів Сторони перебування відповідно до її законодавства.

................
Перейти до повного тексту