- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 15 квітня 2009 р. N 348 |
Київ
Питання реалізації нерухомого військового майна Збройних Сил у 2009 році
1. Затвердити Порядок реалізації на аукціонах у 2009 році нерухомого військового майна Збройних Сил, зокрема разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване (додається).
2. Зупинити на 2009 рік дію Порядку реалізації нерухомого військового майна Збройних Сил на аукціонах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2007 р.
N 1063 "Деякі питання реалізації та управління військовим майном" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 64, ст. 2506; 2008 р., N 28, ст. 874).
3. У підпункті 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2008 р.
N 313 "Про заходи щодо удосконалення управління об'єктами державної власності" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 28, ст. 874) слова "на аукціонах виключно разом із земельними ділянками" замінити словами "виключно на аукціонах, зокрема разом із земельними ділянками".
4. Доповнити абзац третій пункту 1 Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р.
N 1891 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 51, ст. 2669; 2005 р., N 37, ст. 2299; 2008 р., N 100, ст. 3317), після слів "крім випадків відчуження" словом "рухомого".
5. Головному контрольно-ревізійному управлінню здійснювати у межах своїх повноважень контроль за дотриманням вимог законодавства під час реалізації на аукціонах у 2009 році нерухомого військового майна Збройних Сил, зокрема разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване.
6. Поширити дію затвердженого згідно з пунктом 1 цієї постанови Порядку на військові формування, правоохоронні органи спеціального призначення та Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації.
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 квітня 2009 р. N 348
ПОРЯДОК
реалізації на аукціонах у 2009 році нерухомого військового майна Збройних Сил, зокрема разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає процедуру продажу нерухомого військового майна Збройних Сил, зокрема разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване (далі - майно та земельна ділянка), згідно з переліками, що затверджуються відповідно до пункту 6 Положення про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2000 р.
N 1919 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 1-2, ст. 26).
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
аукціон - форма проведення торгів, за якою лот продається тому учасникові, що запропонував за нього найвищу ціну, зафіксовану ліцитатором у ході проведення торгів;
крок аукціону - визначена в установленому порядку мінімальна грошова надбавка, на яку в процесі проведення аукціону підвищується кожна запропонована ціна лота;
ліцитатор - ведучий аукціону, призначений його організатором;
лот - майно та земельна ділянка, що підлягають продажу на аукціоні. Земельна ділянка до складу лота не включається, якщо продажу підлягають вбудовано-прибудовані приміщення, підвали, окремі поверхи будівель тощо;
організатор аукціону - уповноважене Кабінетом Міністрів України на реалізацію військового майна підприємство (організація);
переможець - учасник аукціону, що в ході його проведення запропонував за лот найвищу ціну;
стартова ціна - ціна, з якої розпочинається продаж лота на аукціоні.
3. Продаж майна та земельних ділянок проводиться на підставі договору, що укладається між Міноборони та організатором аукціону, в якому визначаються, зокрема, строк продажу та розмір витрат організатора аукціону, пов'язаних з його організацією, що підлягають відшкодуванню.
Організатор аукціону зобов'язаний здійснювати правочини, пов'язані з продажем майна та земельних ділянок на умовах, найбільш вигідних для Міноборони, та діяти відповідно до вказівок зазначеного Міністерства.
Підготовка до проведення аукціону
4. Підготовка до аукціону проводиться його організатором та Міноборони і включає:
1) інвентаризацію майна та земельної ділянки;
2) незалежну оцінку майна;
3) виготовлення в установленому законодавством порядку землевпорядної документації;
4) проведення в установленому законодавством порядку експертної грошової оцінки земельної ділянки;
5) визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх межовими знаками;
6) виготовлення технічного паспорта земельної ділянки;
7) оформлення відповідно до вимог законодавства документів, що посвідчують право власності на майно та право користування земельною ділянкою; проведення державної реєстрації таких прав;
8) визначення стартової ціни;
9) укладення договору між Міноборони та організатором аукціону;
10) підготовку і опублікування організатором аукціону оголошення про його проведення.
У разі коли до складу лота земельна ділянка не включена, підготовка, передбачена підпунктами 3-6 цього пункту, не проводиться, а підготовка, передбачена підпунктами 1 і 7 цього пункту, проводиться лише в частині, що стосується майна.
5. Організатор аукціону визначає на конкурсних засадах юридичну або фізичну особу, що має ліцензію на проведення робіт із землеустрою, а також суб'єкта оціночної діяльності, що має ліцензію на виконання робіт з експертної грошової оцінки земель.
6. За результатами оцінки складається звіт про оцінку лота із зазначенням вартості майна, а також вартості земельної ділянки, що включена до складу лота, яка не може бути нижчою від її експертної грошової оцінки.
Площа будівлі, земельної ділянки, на якій розташована будівля, та їх місцезнаходження визначаються згідно з документами технічної інвентаризації і землевпорядною документацією.
7. Стартова ціна визначається з урахуванням результатів незалежної оцінки майна, проведеної суб'єктом оціночної діяльності відповідно до Методики оцінки майна, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р.
N 1891 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 51, ст. 2669), результатів експертної грошової оцінки земельної ділянки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності відповідно до Методики експертної грошової оцінки земельних ділянок, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 р.
N 1531 (Офіційний вісник України, 2002 р., N 42, ст. 1941) (якщо до складу лота входить земельна ділянка), кон'юнктури ринку, витрат, пов'язаних з підготовкою до аукціону (технічною інвентаризацією, державною реєстрацією права власності на майно та права користування земельною ділянкою, проведенням незалежної оцінки майна та експертної грошової оцінки земельної ділянки, виготовленням землевпорядної документації тощо).
Стартова ціна не може бути нижчою від балансової вартості лота.
8. Оголошення про проведення аукціону повинне містити:
1) характеристику лота (найменування та місцезнаходження майна, відомості про земельну ділянку в обсязі, встановленому частиною другою статті
137 Земельного кодексу України, якщо вона включена до складу лота, тощо);
2) порядок подання заяви на участь в аукціоні (далі - заява) та кінцеву дату такого подання, що повинна становити не менш як три робочих дні до його початку;
3) перелік документів, що додаються до заяви;
4) час та місце ознайомлення з лотом;
5) час та місце проведення аукціону;
6) адресу, номер телефону і режим роботи організатора аукціону;
7) дані про розміри реєстраційного та гарантійного внесків, порядок їх сплати;
8) стартову ціну;
9) інші відомості, що визначаються Міноборони.
9. Оголошення про проведення аукціону публікується в друкованих засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та розміщується на офіційному веб-сайті Міноборони не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати проведення аукціону.
Умови участі в аукціоні
10. Участь в аукціоні можуть брати лише фізичні та юридичні особи, що подали в установлений строк документи, визначені організатором аукціону в оголошенні про його проведення, зареєстровані як учасники аукціону і сплатили реєстраційний та гарантійний внески.
Розмір реєстраційного внеску визначається організатором аукціону за погодженням з Міноборони та обчислюється з урахуванням потреби у покритті витрат, пов'язаних з організацією та проведенням аукціону. Максимальний розмір реєстраційного внеску не повинен перевищувати 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на дату опублікування оголошення про проведення аукціону.
Розмір гарантійного внеску визначається організатором аукціону за погодженням з Міноборони в межах від 10 до 50 відсотків стартової ціни.
................Перейти до повного тексту