1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 30 вересня 1986 р. N 347
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1066 від 23.11.2016 )
Про стан заготівлі кормів для тваринництва в колгоспах і радгоспах Черкаської області
Рада Міністрів Української РСР відмічає, що Черкаський облвиконком, агропромисловий комітет області не перебудували роботу по керівництву кормовиробництвом відповідно до вимог XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, проявляють благодушність, некритичне ставлення до стану справ у галузі. В 1985 і поточному роках зменшилося виробництво кормів в області порівняно з попередніми роками одинадцятої п'ятирічки.
У колгоспах і радгоспах не вирішуються корінні питання кормовиробництва, що визначають перспективу його розвитку. Повільно освоюються кормові і прифермські сівозміни, кормовиробництво не виділено в самостійну галузь. Не приділяється увага вдосконаленню структури посівних площ кормових культур, виробництву високобілкових кормів, організації зеленого конвейєра. Питома вага площ багаторічних трав у кормовій групі становила в 1985 році 39 процентів, а в нинішньому - 29 замість 50 процентів, як це визначено Програмою збільшення виробництва кормів і кормового протеїну на 1986-1990 роки. Через незбалансованість раціонів по кормовому протеїну перевитрачається до 30 процентів кормових ресурсів.
Занедбано насінництво кормових культур. Із 23 районованих в області кормових культур елітне насінництво ведеться тільки по 9. Плани виробництва й засипки насіння багаторічних трав рік у рік не виконуються. Не проведено необхідної концентрації насінницьких посівів у спеціалізованих господарствах. Малоефективним залишається лукопасовищне господарство.
Незадовільно вирішуються питання економії зернофуражу. В Шполянському, Жашківському, Монастирищенському і Христинівському районах у період збирання зернових в липні-серпні ц. р. витрачено концкормів на 1,7-0,7 тис. тонн більше, ніж у середньому за перше півріччя. Понад 70 процентів зернофуражу не переробляється на комбікорми, а використовується в господарствах у вигляді дерті, в той час як потужності міжгосподарських комбікормових заводів завантажені не повністю. При виробництві комбікормів мало вводиться незернових компонентів, нераціонально використовуються білково-вітамінні добавки.
Плани поточного року по заготівлі грубих і соковитих кормів не виконуються, слабо використовуються додаткові джерела їх нагромадження, зокрема гичка цукрових буряків, мають місце порушення технологій, втрати кормів при заготівлі і зберіганні. В багатьох господарствах відсутні графіки використання кормів, не ведеться належна боротьба за їх якість і економне витрачання. Не включено в роботу кормоцехи, повільно здійснюється підготовка тваринницьких приміщень до зимівлі.
Відмічені недоліки є наслідком того, що в області не було протиставлено складним погодним умовам високу організацію робіт, маневреність, ініціативу. Облвиконком і особисто його голова т. Шаповал проявляють низьку вимогливість до керівників радянських і сільськогосподарських органів, колгоспів і радгоспів за виконання планів. Останні терпимо ставляться до недоліків у роботі, несвоєчасно вживають заходів до їх усунення.

................
Перейти до повного тексту