- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 березня 1996 р. N 346 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 948 від 31.08.97 )
Про умови оплати праці працівників підприємств і організацій житлово-комунального господарства, що дотуються з бюджету
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 468 від 29.04.96
N 1228 від 05.10.96 )
З метою вдосконалення організації заробітної плати працівників підприємств і організацій житлово-комунального господарства, що дотуються з бюджету Кабінет Міністрів України
постановляє:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 468 від 29.04.96 )
1. Установити, що уповноважені власником органи державної виконавчої влади (особи) та виконавчі органи місцевих Рад (особи) ведуть переговори і укладають угоди (колективні договори) на підприємствах житлово-комунального господарства і міського електротранспорту, які перебувають у комунальній власності та дотуються з бюджету, в межах граничних розмірів тарифних ставок і посадових окладів, передбачених у додатках N 1 - 3.
( Абзац перший пункту 1 в редакції Постанови КМ
N 468від 29.04.96 )
Граничні розміри посадових окладів майстрам II і I класу підвищуються відповідно на 10 20 відсотків.
( Абзац третій пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ
N 468 від 29.04.96 )
Посадові оклади заступників керівників підприємств і організацій, їх структурних підрозділів, головних бухгалтерів і заступників головних інженерів встановлюються на 10-30 відсотків, а помічників керівників - на 30-40 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника. При цьому максимальний розмір посадового окладу зменшується на мінімальний відсоток зниження, а мінімальний розмір посадового окладу - на максимальний відсоток зниження.
Спеціалістам і службовцям (за винятком керівників і їх заступників) можуть встановлюватися доплати за суміщення професій і посад, розширення зон обслуговування і виконання додаткових обсягів робіт та виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників в межах економії фонду оплати за посадовими окладами вивільнених (тимчасово відсутніх) працівників у розмірі не більше як 100 відсотків окладу за основним місцем роботи працівника за будь-якої кількості суміщень.
( Абзац п'ятий пункту 1 в редакції Постанови КМ
N 468від 29.04.96 )
Робітникам, спеціалістам і службовцям можуть встановлюватися доплати за роботу у нічний час у розмірі до 40 відсотків тарифної ставки (окладу), але не менше як 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.
( Абзац сьомий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ
N 468 від 29.04.96 )
Робітникам, які стабільно забезпечують високу якість виконуваних робіт (послуг), можуть встановлюватися надбавки за професійну майстерність до тарифних ставок у розмірах: до 12 відсотків - для робітників III розряду, до 16 відсотків - для робітників IV розряду, до 20 відсотків - для робітників V розряду і до 24 відсотків - для робітників VI розряду.
Висококваліфікованим робітникам замість надбавок за професійну майстерність можуть встановлюватися місячні оклади на рівні посадових окладів майстра.
Робітникам-бригадирам, не звільненим від основної роботи, залежно від кількості робітників у бригаді, обсягів і специфіки роботи встановлюються доплати за керівництво бригадою у розмірі до у розмірах, передбачених галузевими (регіональними) угодами.
( Абзац десятий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою
КМ
N 468 від 29.04.96 )
Робітникам, зайнятим на важких і шкідливих роботах, встановлюються доплати за такі умови праці у розмірі до 12 відсотків, а на особливо важких і особливо шкідливих роботах - до 24 відсотків тарифної ставки.
Заступникам керівників, головним інженерам підприємств (організацій), керівникам структурних підрозділів підприємств (організацій), їх заступникам, спеціалістам і службовцям можуть встановлюватися надбавки за високі досягнення в праці та/або за виконання особливо важливих робіт (на термін їх виконання) у загальному розмірі до 50 відсотків посадового окладу.
Для працівників, робочий день яких встановлюється з поділом зміни на частини (з перервою у роботі понад дві години), можуть встановлюватися доплати в розмірі до 30 відсотків відрядного заробітку (тарифної ставки, окладу) за фактично відпрацьований час у такі дні.
Спеціалісти і службовці можуть преміюватись за високу культуру і якість обслуговування та результати господарської діяльності в межах 50 відсотків фонду оплати праці спискового складу працівників, обчисленого за встановленими окладами. Індивідуальні розміри цих премій максимальними розмірами не обмежуються.
( Абзац чотирнадцятий пункту 1 в редакції Постанови КМ
N 468 від 29.04.96 )
( Абзац п'ятнадцятий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ
N 468 від 29.04.96 )
( Абзац шістнадцятий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ
N 468 від 29.04.96 )
Надбавки і доплати, не передбачені цією постановою і законодавством, на підприємствах і в організаціях житлово-комунального господарства можуть встановлюватися за рахунок прибутку, що залишається у їх розпорядженні.
( Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ
N 468 від 29.04.96 )
3. Уряду Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям розробити і до 1 липня 1996 р. затвердити показники обсягів виробництва продукції (робіт, послуг), за якими встановлюються конкретні розміри посадових окладів керівників підприємств і організацій житлово-комунального господарства та їх структурних підрозділів.
Державному комітетові по житлово-комунальному господарству разом з Міністерством праці, Міністерством фінансів, Міністерством економіки та представниками Уряду Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та галузевого об'єднання профспілок розробити до 1 липня 1996 р. рекомендації щодо умов оплати праці робітників житлово-комунального господарства.
( Пункт 3 в редакції Постанови КМ
N 468 від
29.04.96 )
4. Установити, що схеми посадових окладів, розміри надбавок, доплат і премій у межах граничних розмірів, затверджених цією постановою, і з урахуванням фінансових можливостей підприємств (організацій) житлово-комунального господарства встановлюються у колективному договорі для всіх працівників підприємств (організацій), крім їх керівників. Конкретні розміри оплати праці керівників підприємств (організацій) встановлюються під час укладення контрактів органами державної виконавчої влади, у безпосередньому віданні яких перебувають відповідні підприємства (організації), у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
................Перейти до повного тексту