1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 листопада 1991 р. N 346
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 361 від 27.03.2001 )
Про Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ)
Виходячи з Акта проголошення незалежності України і з метою створення умов для забезпечення високої якості та оперативності розповсюджуваної Українським інформаційним агентством інформації Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Перетворити Українське інформаційне агентство при Кабінеті Міністрів України в Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ).
Затвердити Положення про агентство, що додається.
2. Доручити Укрінформу провести роботу щодо реорганізації випуску інформаційної продукції, а також діяльності підрозділів агентства, по раціональному розміщенню в Україні і за кордоном відділень, кореспондентів і фотокореспондентів агентства з урахуванням найповнішого всебічного збирання та розповсюдження інформації при оптимальному витрачанні коштів на ці цілі.
3. Установити, що збирання, обробка, переклад і розповсюдження (включаючи вартість каналів зв'язку) Укрінформом матеріалів для Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших державних органів республіки виконуються як комплекс робіт для потреб держави і оплачуються за рахунок коштів республіканського бюджету.
4. Міністерству економіки і Міністерству фінансів України при плануванні розвитку народного господарства передбачати діяльність Укрінформу окремим рядком та для нормального функціонування агентства забезпечувати його матеріально-технічними ресурсами в порядку, встановленому для державних комітетів.
5. Установити, що необхідні канали і засоби зв'язку підприємств системи Державного комітету України по зв'язку надаються у користування (оренду) Укрінформу, його відділенням та кореспондентам для збирання і розповсюдження інформації на договірній основі, кореспонденції і фототелеграми Укрінформу передаються каналами зв'язку Державного комітету України по зв'язку за категорією урядових телеграм, а телефонні переговори надаються при необхідності за другою категорією терміновості.
Укрінформ та його відділення проводять оплату всіх видів послуг державних органів зв'язку й інших підприємств і організацій за державними цінами і тарифами.
6. Надати Укрінформу, його відділенням право встановлювати ціни на створювану ними замовну інформаційну продукцію і тарифи за послуги, що надаються, в радянських карбованцях та іноземній валюті відповідно до чинного законодавства, крім цін на послуги, що виконуються згідно з пунктом 3 цієї постанови.
7. Надати Укрінформу, його відділенням право у межах коштів, що спрямовуються на оплату праці, з урахуванням фінансового стану агентства самостійно визначати ставки і оклади працівникам, розміри надбавок, премій та інших виплат заохочувального характеру, розміри і порядок виплати авторської винагороди (гонорару) за всі види робіт, а також структуру і штати без врахування чисельності працівників різних категорій.
8. З метою створення необхідних умов для реалізації поставлених перед Укрінформом завдань щодо вдосконалення його діяльності, розвитку матеріально-технічної бази і вирішення соціальних питань:
звільнити в 1991-1992 роках Укрінформ, його відділення від сплати податку з прибутку в частині, що зараховується до республіканського бюджету;
дозволити Укрінформу самостійно використовувати на ці цілі всі прибутки від комерційної діяльності і кошти з інших джерел позабюджетного фінансування;
відраховувати до валютного фонду Укрінформу в 1991 році до 90 процентів валютної виручки за експорт продукції й послуг після обов'язкових розрахунків;
надати агентству право здійснювати бартерні операції по закупівлі техніки для збирання, підготовки і розповсюдження інформації, видавничої діяльності, кіно- і відеоплівки, фотоапаратури і одержанню послуг закордонних інформаційних агентств та відділень за рахунок продажу власної інформаційної продукції, виконання цільових замовлень на інформаційні матеріали, надання можливостей для реклами, забезпечення закордонних агентств зв'язком, перекладачами тощо.
9. Установити склад колегії Укрінформу в кількості 11 чоловік, включаючи заступників директора. Поширити на директора Укрінформу, його заступників і членів колегії агентства умови оплати праці, медичного обслуговування, передбачені відповідно для голів державних комітетів України, їх заступників та членів колегій.
10. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Ради Міністрів УРСР від 19 січня 1972 р. N 19 "Про перетворення Радіо-телеграфного агентства України при Раді Міністрів УРСР (РАТАУ) в інформаційний орган союзно-республіканського значення" (ЗП УРСР, 1972 р., N 1, ст. 6);
постанову Ради Міністрів УРСР від 8 червня 1972 р. N 274 "Про затвердження Положення про Радіо-телеграфне агентство України при Раді Міністрів УРСР і структури його центрального апарату", крім пункту 5;
постанову Ради Міністрів УРСР від 5 березня 1990 р. N 51 "Про розміри підписної плати за інформацію, що передається Радіо-телеграфним агентством України при Раді Міністрів УРСР";
постанову Ради Міністрів УРСР від 16 травня 1990 р. N 110 "Про перейменування Радіо-телеграфного агентства України при Раді Міністрів УРСР (РАТАУ)" (ЗП УРСР, 1990 р., N 5, ст. 30).
Прем'єр-міністр України В.ФОКІН Державний секретар Кабінету Міністрів України В.ПЄХОТА
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 листопада 1991 р. N 346
ПОЛОЖЕННЯ
про Українське інформаційне національне агентство (Укрінформ)
1. Українське інформаційне національне агентство (Укрінформ) є центральним інформаційним агентством України, інформаційна діяльність якого розрахована на всеукраїнську, союзну та зарубіжну аудиторію.
2. Укрінформ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами та іншими рішеннями Верховної Ради України та її Президії, Указами Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами в галузі засобів масової інформації, в яких бере участь Україна, а також цим Положенням.

................
Перейти до повного тексту