1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 10 травня 2018 р. № 346
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку впровадження ринку електричної енергії
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України та статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку впровадження ринку електричної енергії, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 травня 2018 р. № 346
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку впровадження ринку електричної енергії
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Підтримка впровадження ринку електричної енергії" (далі - бюджетні кошти).
Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міненерговугілля.
Одержувачами бюджетних коштів є державні вугледобувні підприємства та вугледобувні господарські товариства, 100 відсотків акцій яких належать державі (далі - державні вугледобувні підприємства).
Бюджетні кошти спрямовуються до державних вугледобувних підприємств для погашення заборгованості за спожиту електричну енергію за рахунок джерел, визначених у пунктах 8 і 9 статті 11 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" .
2. Перерахування бюджетних коштів здійснюється на суму заборгованості державних вугледобувних підприємств перед підприємствами електроенергетичної галузі за спожиту електричну енергію, що не погашена на дату укладення договору про організацію взаєморозрахунків.
3. Підставою для проведення розрахунків є договір про організацію взаєморозрахунків, який укладається державними вугледобувними підприємствами та іншими учасниками розрахунків з погашення заборгованості згідно з довідкою, що підтверджує наявність в учасників розрахунків кредиторської та/або дебіторської заборгованості (без урахування пені, штрафних і фінансових санкцій) на дату укладення такого договору. Примірний договір про організацію взаєморозрахунків наведений у додатку.
Кількість сторін зазначеного договору є необмеженою та визначається такою кількістю державних вугледобувних підприємств та інших учасників розрахунків з погашення заборгованості (далі - учасники розрахунків), виконання договору якими забезпечить погашення заборгованості за енергоносії та надходження до державного бюджету коштів у повному обсязі.
Учасниками розрахунків є:
Міненерговугілля;
територіальні органи Казначейства;
державні вугледобувні підприємства та їх правонаступники;
підприємства, що здійснюють передачу та постачання електричної енергії (далі - енергопостачальники);
підприємства, що здійснюють постачання вугільної продукції;
державне підприємство "Енергоринок";
виробники електроенергії;
державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго".
Учасниками розрахунків можуть бути суб’єкти господарювання незалежно від форми власності.
Взаєморозрахунки можуть бути проведені між учасниками розрахунків.
4. Учасники розрахунків підписують договори про організацію взаєморозрахунків або повертають їх державним вугледобувним підприємствам разом із вмотивованою письмовою відмовою в їх підписанні у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з моменту подання таких договорів.

................
Перейти до повного тексту