1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 21 січня 1993 р. N 34
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 784 від 18.11.94 )
Про авторську винагороду за створення, використання (тиражування) у промисловості творів декоративно-ужиткового мистецтва
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Підвищити у 2 рази визначені до 1 січня 1992 р. художніми радами розміри основної авторської винагороди за твори декоративно-ужиткового мистецтва, які використовуються (тиражуються) у промисловості.
2. Установити, що авторська винагорода за використання (тиражування) у промисловості творів декоративно-ужиткового мистецтва нараховується підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), які здійснюють їх випуск, і виплачується штатним і нештатним художникам у таких розмірах:
за перший тираж - 70 процентів від суми основної винагороди (гонорару);
за наступні тиражі - 40 процентів від суми основної винагороди (гонорару).
3. Затвердити Інструкцію про порядок сплати авторської винагороди за створення, використання (тиражування) у промисловості творів декоративно-ужиткового мистецтва, що додається.
4. Ця постанова набуває чинності з 1 грудня 1992 р. і застосовується до платежів, право на одержання яких виникло після 1 липня 1992 року.
5. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Ради Міністрів УРСР від 21 лютого 1966 р. N 169 "Про авторське винагородження за використання у промисловості творів декоративно-прикладного мистецтва" (ЗП УРСР, 1966р., N 2, ст.21) і від 14 березня 1977 р. N 131 "Про зміну пункту 3 постанови Ради Міністрів УРСР від 21 лютого 1966 р. N 169 "Про авторське винагородження за використання у промисловості творів декоративно-прикладного мистецтва" (ЗП УРСР, 1977 р., N 3, ст.23).
Прем'єр-міністр України
Міністр
Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА

А.ЛОБОВ
Інд.28
ЗАТВЕРДЖЕНА
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 січня 1993 р. N 34
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок сплати авторської винагороди за створення, використання (тиражування) у промисловості творів декоративно-ужиткового мистецтва
1. Творами декоративно-ужиткового мистецтва вважаються вироби, що мають художні якості і призначені для естетичної організації навколишнього середовища, практичного використання чи оформлення інтер'єрів індивідуального та громадського призначення, прикрашення одягу та предметів повсякденного використання.
До творів декоративно-ужиткового мистецтва належать меблево-декоративні й побутові тканини, серветки, рушники, ковдри, хустки, покривала, скатерки, вишита білизна, одяг, взуття; вироби із шкіри та шкірозамінників, з рогу і кістки, пластмаси; іграшки, значки, сувеніри, світильники; вироби із скла, порцеляни, фаянсу, кераміки, металу (чеканка, литво); ювелірні та галантерейні вироби; нові зразки меблів (форма), художнє різьблення, розпис по дереву тощо.
2. Авторська винагорода за створення і використання (тиражування) у промисловості творів декоративно-ужиткового мистецтва виплачується авторам підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), які випускають ці твори. Розмір гонорару залежить від художнього рівня творів і визначається художньою радою, а в разі її відсутності - підприємством, організацією, кооперативом, приватним підприємцем за погодженням з автором. При визначенні розміру основного гонорару можуть бути використані рекомендації Мінкультури та Спілки художників України по визначенню розмірів винагороди за твори декоративно-ужиткового мистецтва. Перегляд розміру основної винагороди здійснюється підприємствами, організаціями, кооперативами, приватними підприємцями щороку на підставі індексу зростання цін за минулий рік, про що робиться відповідний запис у паспорті на виріб.
3. Якщо випуск творів здійснюється на підприємстві, в організації, кооперативі чи у приватного підприємця, де працює автор, і в службовий обов'язок його входить створення зразків цих творів, основний гонорар авторові не виплачується.
Авторам, які не перебувають на постійній роботі на підприємстві, в організації, кооперативі чи у приватного підприємця, основна авторська винагорода за створення творів і авторська винагорода за використання (тиражування) творів виплачується відповідно до укладеного договору.

................
Перейти до повного тексту