1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 квітня 2019 р. № 332
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 1288 від 21.12.2020 )
Про упорядкування здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті та оплати інших витрат працівникам дипломатичної служби України, направленим у довготермінове відрядження
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1131 від 27.12.2019 № 406 від 27.05.2020 )
Відповідно до статей 33 і 34 Закону України "Про дипломатичну службу" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити:
Порядок здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті та оплати інших витрат працівникам дипломатичної служби України, направленим у довготермінове відрядження, що додається;
розмір норм компенсаційних виплат в іноземній валюті на місяць працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження, згідно з додатком 1;
розмір надбавок до норм компенсаційних виплат в іноземній валюті на місяць працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження, згідно з додатком 2.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ГРОЙСМАН
Інд. 27
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 квітня 2019 р. № 332
ПОРЯДОК
здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті та оплати інших витрат працівникам дипломатичної служби України, направленим у довготермінове відрядження
1. Цей Порядок визначає механізм формування та здійснення компенсаційних виплат в іноземній валюті (далі - компенсаційні виплати) та оплати інших витрат працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження до закордонних дипломатичних установ України (далі - працівники дипломатичної служби), з метою компенсування витрат, пов’язаних з перебуванням у довготерміновому відрядженні.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про дипломатичну службу" .
3. На час довготермінового відрядження працівнику дипломатичної служби здійснюються компенсаційні виплати, до складу яких включаються норми компенсаційних виплат, надбавки до них, а також інші компенсаційні кошти у складі компенсаційних виплат, визначені Кабінетом Міністрів України.
4. Працівнику дипломатичної служби, а також членам сім’ї працівника дипломатичної служби (далі - члени сім’ї) під час направлення у довготермінове відрядження до закордонної дипломатичної установи, переведення для роботи з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої та під час повернення у зв’язку із закінченням довготермінового відрядження оплачуються за наявності підтвердних документів в оригіналі (далі - підтвердні документи) витрати, пов’язані з:
1) переїздом до місця довготермінового відрядження (включаючи підйомну допомогу) та повернення з такого відрядження, а саме:
вартість проїзду до місця призначення;
вартість користування постільними речами в поїздах;
вартість наймання житлового приміщення у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів" (Офіційний вісник України, 2011 р., № 11, ст. 488);
вартість бронювання житлового приміщення в сумі не більш як 50 відсотків вартості проживання за добу;
вартість оформлення дозволів на в’їзд (віз);
вартість обов’язкового щеплення відповідно до вимог Всесвітньої організації охорони здоров’я або законодавства держави призначення;
( Підпункт 1 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 406 від 27.05.2020 )
2) перевезенням багажу (особисті речі, товари, призначені для особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування та транспортний засіб особистого користування працівника дипломатичної служби);
( Підпункт 2 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 406 від 27.05.2020 )
3) переїздом в Україну з метою перебування у відпустці та поверненням з неї один раз у поточному календарному році.
5. Працівнику дипломатичної служби за час перебування в дорозі під час прямування до місця призначення, крім витрат, передбачених пунктом 4 цього Порядку, відшкодовуються добові витрати у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98.
У разі коли день виїзду працівника дипломатичної служби до місця призначення збігається з днем прибуття, добові витрати не відшкодовуються.
6. Вартість проїзду повітряним, залізничним, водним і громадським транспортом оплачується працівнику дипломатичної служби та членам сім’ї за квитками економічного або другого класу.
7. Під час направлення працівника дипломатичної служби у довготермінове відрядження, переведення для роботи з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої оплачується вартість перевезення (послуги з перевезення багажу, транспортно-експедиторські та митно-брокерські послуги) багажу повітряним, залізничним, водним і автомобільним транспортом, включаючи предмети початкового облаштування, транспортного засобу особистого користування працівника дипломатичної служби. Оплата вартості перевезення багажу здійснюється на підставі підтвердних документів про оплату відповідних послуг.
Граничні норми вартості перевезення особистого багажу визначаються з урахуванням вартості доставки контейнера (6 х 2,4 х 2,6 метра), завантаженість якого багажем не перевищує 3000 кілограм на всю сім’ю працівника дипломатичної служби, та затверджуються МЗС, а для працівників апарату військових аташе та апарату представника Міноборони при закордонній дипломатичній установі України (далі - працівник апарату військових аташе) - уповноваженим органом Міноборони.
Під час повернення до України у зв’язку із завершенням довготермінового відрядження оплата вартості перевезення багажу здійснюється у порядку, передбаченому абзацами першим і другим цього пункту, за винятком оплати митних платежів на товари, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства. Такі платежі сплачуються працівником дипломатичної служби за власний рахунок.
( Пункт 7 в редакції Постанови КМ № 406 від 27.05.2020 )
8. У разі коли доставку особистого багажу працівника дипломатичної служби та членів сім’ї неможливо забезпечити у порядку, передбаченому у пункті 7 цього Порядку, або у разі економічної недоцільності зазначеного, перевезення особистого багажу таких працівників та члени сім’ї забезпечуються службовим автотранспортом тієї закордонної дипломатичної установи, для роботи до якої він направляється або з якої відбуває у зв’язку із завершенням довготермінового відрядження, або переведенням для роботи з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої.
9. У разі одночасного проходження дипломатичної служби членами однієї сім’ї (подружжям) у закордонних дипломатичних установах, розташованих в одному місті держави перебування, оплата доставки особистого багажу здійснюється у порядку, передбаченому пунктами 7 і 8 цього Порядку, лише одному з працюючих членів сім’ї в закордонній дипломатичній установі.
У разі коли працівник дипломатичної служби (крім працівників апарату військових аташе) не використовує можливості перевезення особистого багажу у порядку та випадках, визначених пунктами 7 і 8 цього Порядку, йому здійснюється одноразова виплата (паушальний платіж) у розмірі 50 відсотків граничної норми вартості перевезення особистого багажу, визначеної МЗС, для відповідного міста держави перебування закордонної дипломатичної установи України.
( Пункт 9 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 406 від 27.05.2020 )
9-1. Оплата вартості проїзду дітям працівника дипломатичної служби, які направлені за місцем його довготермінового відрядження, у випадках, передбачених пунктами 4 і 23 цього Порядку, здійснюється до досягнення ними вісімнадцятирічного віку.
( Порядок доповнено пунктом 9-1 згідно з Постановою КМ № 406 від 27.05.2020 )
10. З метою облаштування за місцем довготермінового відрядження до складу компенсаційних виплат працівника дипломатичної служби одноразово включаються кошти на підйомну допомогу у сумі:
( Абзац перший пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 406 від 27.05.2020 )
50 відсотків установлених норм компенсаційних виплат за відповідною посадою - під час направлення у довготермінове відрядження з України;
25 відсотків установлених норм компенсаційних виплат за відповідною посадою - за місцем нового призначення у разі переведення з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої з місцем розташування таких установ в різних державах.
11. Кошти, зазначені у пункті 10 цього Порядку, виплачуються одноразово працівнику дипломатичної служби за місцем призначення на підставі наказу закордонної дипломатичної установи протягом трьох банківських днів, включаючи день прибуття до закордонної дипломатичної установи.
Для працівників апарату військових аташе кошти, зазначені у пункті 10 цього Порядку, виплачуються уповноваженим органом Міноборони одноразово перед вибуттям до держави перебування на підставі його наказу.
( Абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 406 від 27.05.2020 )
12. У разі дострокового відкликання працівника дипломатичної служби, строк фактичного перебування у довготерміновому відрядженні якого становить менше одного року, у випадках, передбачених пунктами 4 і 5 частини першої статті 19 Закону України "Про дипломатичну службу" , кошти, зазначені у пункті 10 цього Порядку, на підставі наказу закордонної дипломатичної установи (наказу уповноваженого органу Міноборони - для працівника апарату військових аташе) вираховуються з компенсаційних виплат такого працівника за останній місяць перебування у довготерміновому відрядженні такого працівника та повертаються ним до каси (працівником апарату військових аташе - до каси уповноваженого органу Міноборони) або зараховуються на банківський поточний рахунок відповідної закордонної дипломатичної установи або у разі неможливості зазначеного на підставі розрахунку-атестата, виданого закордонною дипломатичною установою, та наказу МЗС - до каси зазначеного Міністерства.
У разі відмови працівника дипломатичної служби повернути кошти у порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту, кошти з такого працівника підлягають стягненню у судовому порядку.
13. Компенсаційні виплати нараховуються працівнику дипломатичної служби у повному обсязі за кожний день перебування у довготерміновому відрядженні, враховуючи вихідні, святкові та неробочі дні, за винятком:
часу перебування у дорозі під час направлення у довготермінове відрядження, повернення з нього, переведенні для роботи з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої (пункти 17-18 цього Порядку);
часу перебування у відпустках (пункти 21-22 цього Порядку);
днів тимчасової непрацездатності (пункти 24-25 цього Порядку);
евакуації з території держави, в якій виникла надзвичайна ситуація або існує загроза її виникнення, на територію третьої держави або в Україну строком понад 10 календарних днів (пункт 26 цього Порядку);
часу перебування в Україні у зв’язку з рішенням Міністра закордонних справ про виклик керівника закордонної дипломатичної установи з метою проведення консультацій, зумовлених станом двосторонніх відносин (пункт 27 цього Порядку).
14. За час передачі справ між новопризначеним до закордонної дипломатичної установи працівником дипломатичної служби та працівником дипломатичної служби, який відбуває із закордонної дипломатичної установи у зв’язку із завершенням довготермінового відрядження або переведенням для роботи до іншої закордонної дипломатичної установи, компенсаційні виплати нараховуються у повному обсязі кожному з таких працівників з дня прибуття новопризначеного працівника, але не більше часу, визначеного наказом МЗС (для працівників апарату військових аташе - визначеного уповноваженим органом Міноборони).
15. Закордонні дипломатичні установи здійснюють:
переказ компенсаційних виплат на рахунки працівників дипломатичної служби, відкриті ними у банківських установах держав перебування, один раз на місяць;
видачу готівкою компенсаційних виплат протягом перших трьох місяців довготермінового відрядження працівників дипломатичної служби або за погодженням з МЗС протягом періоду, необхідного для забезпечення відкриття рахунків у банківських установах держав перебування;
( Абзац третій пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 406 від 27.05.2020 )
видачу готівкою компенсаційних виплат працівникам дипломатичної служби на постійній основі один раз на місяць за погодженням з МЗС з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державах перебування.
З урахуванням особливостей банківської системи та правил валютного регулювання в державі розміщення закордонної дипломатичної установи, в якій законним платіжним засобом є одна з іноземних валют, віднесених до першої групи класифікатора іноземних валют та банківських металів Національного банку, компенсаційні виплати за погодженням з МЗС можуть здійснюватися працівникам дипломатичної служби у такій іноземній валюті. Під час перерахунку компенсаційних виплат в таку іноземну валюту застосовується курс Національного банку на дату їх нарахування.
16. Уповноважений орган Міноборони здійснює:
переказ компенсаційних виплат на рахунки працівників апарату військових аташе, відкриті ними у банківських установах держав перебування, один раз на місяць;
видачу готівкою компенсаційних виплат на перші три місяці довготермінового відрядження працівників апарату військових аташе або на період, необхідний для забезпечення відкриття рахунків у банківських установах держав перебування;
( Абзац третій пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 406 від 27.05.2020 )
видачу готівкою компенсаційних виплат працівникам апарату військових аташе через касу уповноваженого органу Міноборони один раз на місяць протягом всього періоду перебування у довготерміновому відрядженні з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державах перебування.
З урахуванням особливостей банківської системи та правил валютного регулювання в державі розміщення закордонної дипломатичної установи, в якій законним платіжним засобом є одна з іноземних валют, віднесених до першої групи класифікатора іноземних валют та банківських металів Національного банку, компенсаційні виплати за погодженням з уповноваженим органом Міноборони можуть здійснюватися працівникам апарату військових аташе у такій іноземній валюті. Під час перерахунку компенсаційних виплат в таку іноземну валюту застосовується курс Національного банку на дату їх нарахування.
17. Під час направлення працівника дипломатичної служби у довготермінове відрядження, переведення його для роботи з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої компенсаційні виплати нараховуються на підставі наказу закордонної дипломатичної установи (для працівника апарату військових аташе - наказу уповноваженого органу Міноборони), до якої такий працівник направлений, починаючи з дня його прибуття до цієї установи.
18. У разі закінчення довготермінового відрядження нарахування компенсаційних виплат працівнику дипломатичної служби припиняється на підставі наказу закордонної дипломатичної установи з дня його відкликання з довготермінового відрядження на підставі наказу МЗС (для працівників апарату військових аташе - наказу уповноваженого органу Міноборони).
У разі коли день виїзду працівника дипломатичної служби в Україну не збігається з днем його відкликання з довготермінового відрядження, будь-які виплати, пов’язані з його перебуванням у державі акредитації, не здійснюються.
19. Якщо день перетину кордону України не збігається з днем прибуття працівника дипломатичної служби до місця роботи за кордоном або якщо день виїзду такого працівника з довготермінового відрядження не збігається з днем перетину кордону України, то за час перебування в дорозі, але не більш як за дві доби, працівнику дипломатичної служби відшкодовуються суми добових витрат та витрати на наймання житлового приміщення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98.
Якщо протягом доби працівник дипломатичної служби під час направлення у довготермінове відрядження або повернення з нього у зв’язку із закінченням довготермінового відрядження перетинає кордон кількох держав, то добові витрати за час перебування у дорозі відшкодовуються у розмірі середнього арифметичного від сум, установлених для цих держав, округленого до цілого числа.
Якщо під час направлення у довготермінове відрядження або повернення з нього у зв’язку із закінченням довготермінового відрядження з працівником дипломатичної служби прямують члени сім’ї, то у разі проживання під час перебування в дорозі у житлових приміщеннях такому працівнику відшкодовується 150 відсотків витрат на наймання житлового приміщення відповідно до норм, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 р. № 98.
20. У разі переведення працівника дипломатичної служби для роботи з однієї закордонної дипломатичної установи до іншої оплата вартості проїзних квитків, найму житлового приміщення за час перебування в дорозі та інших витрат, пов’язаних з таким переведенням, здійснюється закордонною дипломатичною установою (для працівників апарату військових аташе - керівником апарату військових аташе), з якої вибуває працівник дипломатичної служби.
При цьому суми добових витрат та витрат на наймання житлового приміщення за час перебування в дорозі виплачуються у порядку, передбаченому пунктом 19 цього Порядку.
Оплата вартості перевезення особистого багажу працівника здійснюється за погодженням з МЗС (для працівників апарату військових аташе - за погодженням з уповноваженим органом Міноборони).
( Пункт 20 в редакції Постанови КМ № 406 від 27.05.2020 )
21. За час перебування працівника дипломатичної служби у відпустках, передбачених статтею 57 та частиною першою статті 58 Закону України "Про державну службу" , статтями 6 і 19 Закону України "Про відпустки" , працівника апарату військових аташе у відпустках, передбачених частиною першою статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" , а також статтею 19 Закону України "Про відпустки" (далі - відпустки), компенсаційні виплати нараховуються у розмірі 65 відсотків установленої норми компенсаційних виплат на місяць разом з установленими до них надбавками на дату початку відпустки.
( Пункт 21 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1131 від 27.12.2019 - застосовується з 26 квітня 2019 року, № 406 від 27.05.2020 )

................
Перейти до повного тексту