- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Закон України
З А К О Н У К Р А Ї Н И
( Закон втратив чинність на підставі Кодексу
N 2755-VI від 02.12.2010, ВВР, 2011, N 13-14,
N 15-16, N 17, ст.112 )
Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 44, ст. 214 )
( Вводиться в дію Постановою ВР
N 325/96-ВР від 12.07.96, ВВР, 1996, N 44, ст. 215 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Частину третю статті
1 викласти у такій редакції:
"3. Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торговельну діяльність:
1) підприємств і організацій системи Укоопспілки та торгово-виробничих підприємств робітничого постачання;
2) суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб, які:
сплачують ринковий збір (плату) за місце для торгівлі продукцією в межах ринків, створених за рішеннями органів місцевого самоврядування;
сплачують податок на промисел у порядку, передбаченому чинним законодавством;
здійснюють продаж вирощених в особистому підсобному господарстві, на присадибній, дачній, садовій і городній ділянках продукції рослинництва, худоби, кролів, нутрій, птиці (як у живому вигляді, так і продукції їх забою в сирому вигляді та у вигляді первинної переробки), продукції власного бджільництва;
сплачують державне мито за посвідчення договорів відчуження власного майна в разі, якщо відчуження кожної окремої категорії товарів відбувається не частіше одного разу на календарний рік;
3) суб'єктів підприємницької діяльності, створених громадськими організаціями інвалідів, які мають податкові пільги згідно з чинним законодавством та здійснюють торгівлю виключно продовольчими товарами вітчизняного виробництва".
2. У частині третій статті
2:
1) абзац перший викласти у такій редакції:
"3. Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими інспекціями за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять операції з роздрібної торгівлі (крім пересувної торговельної мережі), - за місцезнаходженням пункту роздрібного продажу товарів, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють роздрібну торгівлю через пересувну торговельну мережу, - за місцем реєстрації цих суб'єктів";
2) абзаци десятий, одинадцятий викласти у такій редакції:
"місцезнаходження державної податкової інспекції, що видала торговий патент;
відмітка державної податкової інспекції про надходження плати за виданий нею торговий патент".
3. Статтю
3 викласти у такій редакції:
"Стаття 3. Порядок придбання торгового патенту на здійснення операцій з роздрібної торгівлі
1. Патентуванню підлягають операції з роздрібної торгівлі, що здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах роздрібного продажу товарів.
2. Під роздрібною торгівлею у цьому Законі слід розуміти торгівлю товарами, а також виконання при цьому супутніх робіт (послуг) за готівкові кошти, а також за інші готівкові платіжні засоби, включаючи кредитні картки.
3. Під пунктами роздрібного продажу товарів у цьому Законі слід розуміти:
магазини, які займають окремі приміщення або будівлі та мають торговельний зал для покупців, площа якого не перевищує 20 квадратних метрів;
кіоски, палатки та інші малі архітектурні форми, які займають окремі приміщення, але не мають вбудованого торговельного залу для покупців;
автомагазини, розвозки та інші види пересувної торговельної мережі;
лотки, прилавки та інші види торгових точок у відведених для роздрібної торгівлі місцях, крім тих, що надаються в оренду суб'єктам підприємницької діяльності - фізичним особам та знаходяться на території ринків, створених за рішеннями органів місцевого самоврядування;
стаціонарні, малогабаритні і пересувні автозаправні станції, заправні пункти, які здійснюють роздрібну торгівлю нафтопродуктами.
При визначенні загальної площі торговельного залу не враховується площа складських, підсобних та інших допоміжних приміщень.
У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності має структурні (відокремлені) підрозділи, торговий патент придбавається окремо для кожного структурного (відокремленого) підрозділу (торгової точки).
4. Вартість торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі встановлюється органами місцевого самоврядування.
Вартість торгового патенту за календарний місяць не може перевищувати:
на території міста Києва, обласних центрів - суми, еквівалентної 160 екю;
на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - суми, еквівалентної 80 екю;
на території інших населених пунктів - суми, еквівалентної 40 екю.
У разі коли пункти роздрібного продажу товарів розташовані в курортних місцевостях або на територіях, прилеглих до митниць, інших пунктів переміщень через митний кордон, органи місцевого самоврядування, до бюджетів яких спрямовується плата за торговий патент, можуть прийняти рішення щодо збільшення плати за торговий патент, але не більше суми, еквівалентної 160 екю за календарний місяць.
Додаткові доходи, отримувані внаслідок прийняття зазначених рішень, повністю спрямовуються до відповідних місцевих бюджетів.
Оплата торгового патенту здійснюється у валюті України за курсом Національного банку України на день, що передував дню проведення оплати торгового патенту.
Термін дії торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі становить 12 календарних місяців.
5. Оплата вартості торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному.
Під час придбання торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць. На суму, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується розмір плати за торговий патент, який підлягає внесенню в останній місяць його дії.
Суб'єкт підприємницької діяльності може здійснити попередню оплату вартості торгового патенту на здійснення роздрібної торгівлі за весь термін його дії.
................Перейти до повного тексту