1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 квітня 2009 р. N 322
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 437 від 27.05.2013 )
Про затвердження Порядку видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 810 від 29.07.2009 - дію змін зупинено згідно з Указом Президента N 675/2009 від 27.08.2009 N 559 від 07.07.2010 N 849 від 10.08.2011 N 7 від 11.01.2012 N 35 від 25.01.2012 N 868 від 19.09.2012 N 233 від 08.04.2013 )
Відповідно до статті 8 Закону України "Про зайнятість населення" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
3. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 26
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 квітня 2009 р. N 322
ПОРЯДОК
видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства
( У тексті Порядку слова "орган внутрішніх справ" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "орган міграційної служби" у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ N 810 від 29.07.2009 - дію змін зупинено згідно з Указом Президента N 675/2009 від 27.08.2009 ) ( У тексті Порядку слова "орган міграційної служби" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "орган внутрішніх справ" у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ N 559 від 07.07.2010 )
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства.
Дія цього Порядку поширюється також на іноземців, що направлені іноземними суб'єктами господарювання в Україну для виконання певного обсягу робіт або надання послуг на основі договорів (контрактів), укладених між українськими та іноземними суб'єктами господарювання, та іноземців, які відповідно до графіка специфічних зобов'язань в секторі послуг Протоколу про вступ України до СОТ (стаття II Генеральної угоди про торгівлю послугами) належать до категорій "внутрішньокорпоративні цесіонарії" і "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні".
2. Дозвіл на використання праці іноземця та особи без громадянства (далі - іноземець), що надає право роботодавцю тимчасово використовувати працю іноземця на конкретному робочому місці або певній посаді, видається роботодавцю у разі відсутності в країні (регіоні) працівників, спроможних виконувати відповідні роботи, або наявності достатніх обґрунтувань доцільності використання праці іноземця, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості (далі - центр зайнятості).
Дозвіл на використання праці іноземця видається роботодавцю, що зареєстрований у центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) та не має заборгованості перед ним.
3. Для розгляду поданих роботодавцем документів та надання відповідних рекомендацій при центрі зайнятості утворюється комісія, до складу якої включаються представники територіальних органів ДМС, служби безпеки, державної прикордонної та державної податкової служби, а також інших заінтересованих органів.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 810 від 29.07.2009 - дію змін зупинено згідно з Указом Президента N 675/2009 від 27.08.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 559 від 07.07.2010, N 7 від 11.01.2012 )
Положення про комісію затверджується Мінсоцполітики за погодженням з ДМС, СБУ, Адміністрацією Держприкордонслужби та ДПС.
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 810 від 29.07.2009 - дію змін зупинено згідно з Указом Президента N 675/2009 від 27.08.2009; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 559 від 07.07.2010, N 7 від 11.01.2012, N 35 від 25.01.2012 )
4. Рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на використання праці іноземця, продовження строку його дії приймається директором чи заступником директора центру зайнятості.
5. Для отримання дозволу на використання праці іноземця роботодавець подає до центру зайнятості такі документи:
заява;
дві кольорові фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см;
обґрунтування доцільності використання праці іноземця і можливості створення для нього відповідних умов для перебування і роботи;
документ (наказ, витяг з протоколу, доручення тощо), оформлений в установленому порядку, який посвідчує право особи представляти інтереси роботодавця у центрі зайнятості;
довідка органу державної податкової служби про сплату роботодавцем податків та зборів (обов'язкових платежів);
довідка центру зайнятості про відсутність у роботодавця заборгованості перед Фондом;
квитанція про внесення плати за розгляд заяви;
копія проекту трудового договору (контракту), засвідчена роботодавцем;
довідка, скріплена печаткою та завірена підписом роботодавця (у разі наявності на підприємстві режимно-секретного органу - також підписана його керівником), про те, що робоче місце або посада, на яких використовуватиметься праця іноземця, відповідно до законодавства не пов'язані з належністю до громадянства України і не потребують надання допуску до державної таємниці;
довідка органу внутрішніх справ про відсутність (наявність) судимості у іноземця, який на момент оформлення дозволу перебуває на території України;
довідка уповноваженого органу країни походження (перебування) про те, що іноземець, який на момент оформлення дозволу перебуває за межами України, не відбуває покарання за скоєння злочину та стосовно нього не здійснюється кримінальне провадження;
( Абзац дванадцятий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 868 від 19.09.2012 )
копію статуту роботодавця, засвідчену в установленому порядку;
( Абзац тринадцятий пункту 5 в редакції Постанови КМ N 849 від 10.08.2011 )
копії документів про освіту або кваліфікацію іноземця;
копії сторінок паспортного документа іноземця, що містять основні ідентифікаційні дані.
( Абзац шістнадцятий пункту 5 виключено на підставі Постанови КМ N 233 від 08.04.2013 )
6. Для отримання дозволу на використання праці іноземця, який направлений іноземним суб'єктом господарювання в Україну для виконання певного обсягу робіт або надання послуг на основі договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб'єктами господарювання, роботодавець подає документи, зазначені у пункті 5 цього Порядку (крім документів, передбачених абзацами четвертим і дев'ятим), а також копію зазначеного договору (контракту).
7. Для отримання дозволу на використання праці іноземця, який належить до категорії "внутрішньокорпоративні цесіонарії" або "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні", роботодавець подає документи, зазначені у пункті 5 цього Порядку (крім документів, передбачених абзацами четвертим і дев'ятим), а також:
рішення іноземного суб'єкта господарювання про переведення іноземця на роботу в Україну;
копію контракту іноземця з іноземним суб'єктом господарювання про переведення на роботу в Україну з визначенням строку роботи в Україні;
копію контракту про безпосереднє надання послуг в Україні (для іноземця, який належить до категорії "особи, що надають послуги без комерційної присутності в Україні").
8. Усі видані зарубіжною країною та складені іноземною мовою документи, що зазначені у пунктах 5, 6 і 7 цього Порядку, повинні бути перекладені на українську мову, засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в МЗС, якщо міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не передбачено інше.

................
Перейти до повного тексту